İçeriğe Yönlendir

İşlemci Yükseltme

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

(düzenlendi)
Oktay abi, patronda macbook pro var, ssd kurmuş. HDD'li pc cessna, biz boeing 787 isek, kendisi falcon f16 :D

Ama sistemci adama mac olmuyor işte :)

Katılıyorum. :good1:

Benim win7 çıkarken beklentim Mac gibi olsun gibisindendi fakat herifler hem kurulum boyutunu yükseltti hem çalışma boyutunu hemde malzemelerdeki çıtayı yükselttiler bu birazda mecburen oluyor ama sinir oldum fakat vistadan daha iyi daha sağlıklı.Acaba bir gün kullanıcılara acıyıpta Mac gibi güzel bir sistem sunabileceklermi :unknw:

Armagan abd li uşaklar gibi klavyedenmi çalıştırıyorsun her şeyi :blush::flowers::rolleyes::rolleyes: :lol2: :lol2: Mausuda kullanmıyorsundur şimdi. :lol2: :lol2:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Şu andaki makinalarda cd verilmiyor direk hdd recover yapıyor bazı markalarda cd var fakat oda sanırım iş olsun diye verilmiş.Hdd ki recover bölümüne ellemeden istediğin wini kurarsın sakıncası yok bence.Kaldıki sendeki cd li recover işlemine sahip niye üzüyorsunki kendini.Hdd ni biçimlendir kur diyeceğim ama lisans işi var denirse bu yaptıgına katlanmak zorundasın haliyle.

Şurası gerçekki şu yorumları yazan arkadaşlarımız bende dahil yıllarımız geçmiş bu meretler ile bu açık fakat hepimizin kullanım tarzı farklı olduguda açık ben her türlü parça ile kullandım bu meretleri bana win açılışı sayfa açılışı ölüm gibi gelirdi ama sabırlı olunca bu görmezden gelinebilir.Bu meretleri kullanmakta pisikoloji testi gibidir herkeste etkisi tesiri farklıdır.İsterseniz 1 yaşından beri içinde olun bence durum budur.Şu an Sani,Muhlis ve sen makinalarınıza kurabilirseniz Mac kurun sonra win tabanındaki hızı tartışın ne demek istediğimi anladınız değilmi.Boşverin ssd ydi sataydı bilmem neyi. :) :lol2: :lol2: :lol2:

1) Şu anki makinelerde dvd verilmediğini farkettim :D

2) HD recover bölümünü ellemeden de c ve d oranını (partitionları) değiştirirsen recovery çalışmıyordu

3) Zaten ben olsam bende ki DVD ile recovery ederim ama son kullanıcı kendisi sorun olduğunda yapsın istiyorum.

4) Günümüz makinelerinde win açılışı, sayfa* açılışı hiç uzun gelmiyor.Bunu win95'ten beri kullanmama bağlıyorum

5) Blgs'mde snow leopard var lakin uygun driverlarını kuramadım. Tam performanslı çalışmıyor ama ubuntu var o düzgün çalışıyor ki tabi ki windowsu çoka katlar. Ama G işlemcili blgslerle muhabbetim çok olmuştur (Millet tipine bakıp macbook fln alıyor sonra da kullanamayıp bana win yükletmek istiyor)

Katılıyorum. :good1:

Benim win7 çıkarken beklentim Mac gibi olsun gibisindendi fakat herifler hem kurulum boyutunu yükseltti hem çalışma boyutunu hemde malzemelerdeki çıtayı yükselttiler bu birazda mecburen oluyor ama sinir oldum fakat vistadan daha iyi daha sağlıklı.Acaba bir gün kullanıcılara acıyıpta Mac gibi güzel bir sistem sunabileceklermi :unknw:

Armagan abd li uşaklar gibi klavyedenmi çalıştırıyorsun her şeyi :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Mausuda kullanmıyorsundur şimdi. :lol2: :lol2:

Varsa fare kullanırım abi yoksa farketmez :D. Ama bağlantıyı kuramadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gördüğüm kadarıyla en uzağa Armağan işeyebiliyormuş :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Gördüğüm kadarıyla en uzağa Armağan işeyebiliyormuş :nazar:

Aynı mesafeye SSD ile daha hızlı işeyebiliyorum ama :D:)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Gördüğüm kadarıyla en uzağa Armağan işeyebiliyormuş :D

Yok ben üstüme sıçratmıyacak kadar uzağa işesem yeter :p. Yani her zaman Performans/Fiyat > 1 olmalı.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ama rüzgara karşı işiyon be Sani. :D

Yok abi, yana aldım, kavisle gidiyor :p

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

MUhabbete bak ya. Mehmet abi sen de böyle yaptıysan... ohoooo

bak nerelere sardı olayy

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Ama önemli olan uzağa gitmesi. :D

Falso vermek işe yaramaz. :p

Yav teknik dille sohbet ediyoruz şurada, bir huzur vermedin Armağan. :D

Ne çok meraklıymışsınız ben anlamadım ki ,:D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ama önemli olan uzağa gitmesi. :D

Falso vermek işe yaramaz. :D

Olur mu abi?

Mesela Elöver'in arabasıda 180beygir ama park ederken tokatlarım onu, onun giremediği yere girerim.

Uzaklığı değil, kavisi önemli demişler :p

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Bilgisayar bölümünün adı boş işler genel müdürlüğüne çıkacak :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunlar temizlenirse, bende Zafer'i TOKATlarım. Benim 65hp bile onun tabanvay'ından kuvvetlidir :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
MUhabbete bak ya. Mehmet abi sen de böyle yaptıysan... ohoooo

bak nerelere sardı olayy

İyide tartışırken böyle tartışıyorsun... :D

Sen uzağa kimsenin işemesine izin vermiyorsun..

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
İyide tartışırken böyle tartışıyorsun... :(

Sen uzağa kimsenin işemesine izin vermiyorsun..

Yanlış anlaşılıyorum diye uzun uzadıya açıklıyorum ama ne desem aksini diyorlar sen bana çattın :nazar: Aşkolsun abi ben öyle bir insan mıyım? :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aşkolsun abi ben öyle bir insan mıyım? :D

Böyle olmadığını görelim yazılarında... :flowers:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yanlış anlaşılıyorum diye uzun uzadıya açıklıyorum ama ne desem aksini diyorlar sen bana çattın :D Aşkolsun abi ben öyle bir insan mıyım? :flowers:

Armağan, yazdıklarına genelde pek birebir cevap vermemeye çalışıyorum.

Yazış tarzın öncelikle "sadece benim dediğim doğrudur" tipinde. Biz burada tartışmıyoruz, bilgi paylaşıyoruz. Tartışırken bile bilgi paylaşmayı tercih ediyoruz.

İkinci olarak, 10 kişi bile fikrini değiştiremiyor, değiştirtemediği gibi karşı fikrini engelleyemiyor. Fikrini her zaman belirt ancak bunu yaparken itici olma. Bak bende BURADA fikrimi savunmuşum ve hemen sonrasında Ali BURADA nasıl nazikçe kabul etmiş.

Son olarak, bu kadar kişinin seni yanlış anlaması mı sıkıntı yoksa sen mi yanlış anlatıyorsun acaba, bunu da düşünmeni öneririm.

Bu yazımı da karşı bi fikirden öte, arkadaşça tavsiye olarak almanı tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Ben bilmediğim şeyde ahkam kesmem eğer istemeden bilmişlik yaptığımda (http://www.otoclubturkiye.com/forum/Yeni-otoyo...22#entry1136522) Sani'nin dediği gibi (http://www.otoclubturkiye.com/forum/Yeni-otoyo...69#entry1136569) hatamı kabul ederim.

Eğer bildiğim bir şey ise sonuna kadar savunurum ama sanıyorum ev kullanıcısına SSD fazla olduğuna inandığım için yorumlarımı abartmışım olayın heyecanına kapılarak. Sonradan kendim de fark ederek çok muhalefet yaptım dedim. Kimseye itafen yazmadım. Kusura bakmayın arkadaşlar. Hadi gülen yüz koydum güldük falan sanıyorum ciddiye almışsınız.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Böyle bir şey yokki. Hiç bir donanım üretici hatta microsoft dahi yazılım garantisi vermez. Ayrıca son zamanlarda sürekli hp notebook satıyorum, recovery dışında geri kalanı ikiye bölüyor, öyle kullanıdırıyor. yani genelde 200'e 200 falan veriyor...

Sen hele bi SSD'li sistemde bi kaç gün işlerini gör, sonra bi daha konuşalım Armağan. O zaman, zaman takıntısını anlarsın :flowers:

Şu an Acer Aspire 7736G var elimde. Onu üzerindeki HDD partitionundan fabrika ayarlarına geri döndürüyorum. Otomatik olarak C: 200gb ayırıyor ve D sürücüsü oluşturmuyor. Girip disk yönetiminden elle D: oluşturdum bu seferde fabrika ayarları işleme başlayamıyor. Çok eski bir notebook değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...