İçeriğe Yönlendir

Kararsızlık K&#246tü şey...

Yalçın İshak

Recommended Posts

Yalçın İshak

arkadaşlar merhaba.

sorun şu f3 115 hp 1.6 tdci almak istiyorum.daha öncede 2007 fiesta kullanmıştım forddan hiç bir sorunum olmamıştı.

ancak alan bilen varsa araçtan memnuniyetini yada memnuniyetsizliğini paylaşabilirmi.

diğer konu ise , tam olarak şeker kırmızı sunrooflu 1.6 tdci titanium f3 istiyorum.61500 tl yi hak edermi? en büyük alternatifi benim gözümde golf 6 1.6 tdi?

arkadaşlar görüşleriniz önemli..

saygılar

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Birkaç satır yazabilirim:

Yeni Focus her ne kadar tasarım olarak çok kişinin tepkisini çekmiş olsa da eski kasaların hepsine göre çok daha başarılı ve olgun bir araç, sürüş keyfinden süspansiyon konforuna, sessizliğinden donanımına göz dolduruyor.

Yeni dizeller 8 süpab, ancak performans açısından eski motordan geri kalmadığı gibi düşük devirlerdeki turbo boşluğunu ve arkasından gelen ivme tekmesini hemen hiç hissetirmiyor ve kesintisiz ve sarsıntısız bir ivmelenme sağlıyor.

Aykırı gelebilecek iki şey var:

1. Kokpit kişiyi sarıyor ve nispeten gömük bir oturma pozisyonu nedeniyle dar alanda kalmış hissi yaşatıyor, bu benim hoşuma giden bir durum, ama herkes alışır mı rahat eder mi bilemem. İçine oturun ve kendiniz karar verin.

2. Bagaj tam stepne ile hacim olarak sıkıntılı, bol yükünüz varsa ince stepne veya lastik tamir kiti ile değişikliğe gitmek gerekir.

Sonuçta bence alınacak bir araç ve Golf'ün yıllardır değişmeyen, sıkıcı tasarımına oranla ferah bir soluk getiriyor. Ayrıca VW sağlam araç yapar imajı verse de hiç de öyle sanıldığı gibi sorunsuz değiller...

Fiyata gelince; şeker kırmızı güzel bir renk ama normal metalik boya farkının üzerine bir 1000 TL daha ekleniyor, bu nedenle stoklarda kalan arabaların çoğu bu renk.

Sunroof'da haliyle fiyatı arttırıyor. Bayi ile konuşup 2011 modeller için fiyat isteyin, stokta kalmış 2011'lerden cazip bir şey çıkabilir.

Mesela ben 1.6 Ecoboost 180 BG 5K HB Titanium (düz) için yaklaşık 50.000 TL fiyat aldım ve sipariş verdim.

Ayrıca hafta başı yeni fiyat listesi uygulamaya girecek, ama daha mı düşük daha mı yüksek bilemem, bu döviz kurları ile düşmesini beklemek biraz hayal olur haliyle.

Kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Sene sonuna doğru fiyatlar daha da aşağı çekilebilir düşüncesindeyim.

Golf 6 tasarım olarakta teknoloji olarakta pek bir yenilik getirmedi. Parasını haketmeyen biri varsa o da Golf'tür. :) Focus 3 ile ilgili ilk izlenimlerimiz olumlu olmadı , ancak bu tamamen çok yüksek olan beklentilerdendi. Beklentiler tasarım harici karşılanmış olsada fiyat konusu tartışma yarattı. Sınıfındaki rakiplerine kıyasla çokta fahiş olmayan fiyatlar biraz daha inmesi halinde gayet iyi bir seçenek olarak elde kalıyor.

2011 olarak kalanlarda uygun fiyatlı olabilir , iyi araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence alınır ama, biraz beklemen lazım, hem fiyatı düşecektir hemde içinde teybinde vs. Fiesta da olduğu gibi makyaj yiyecektir, sen biraz bekle bence...

Yorum bağlantısı
Yalçın İshak
Birkaç satır yazabilirim:

Yeni Focus her ne kadar tasarım olarak çok kişinin tepkisini çekmiş olsa da eski kasaların hepsine göre çok daha başarılı ve olgun bir araç, sürüş keyfinden süspansiyon konforuna, sessizliğinden donanımına göz dolduruyor.

Yeni dizeller 8 süpab, ancak performans açısından eski motordan geri kalmadığı gibi düşük devirlerdeki turbo boşluğunu ve arkasından gelen ivme tekmesini hemen hiç hissetirmiyor ve kesintisiz ve sarsıntısız bir ivmelenme sağlıyor.

Aykırı gelebilecek iki şey var:

1. Kokpit kişiyi sarıyor ve nispeten gömük bir oturma pozisyonu nedeniyle dar alanda kalmış hissi yaşatıyor, bu benim hoşuma giden bir durum, ama herkes alışır mı rahat eder mi bilemem. İçine oturun ve kendiniz karar verin.

2. Bagaj tam stepne ile hacim olarak sıkıntılı, bol yükünüz varsa ince stepne veya lastik tamir kiti ile değişikliğe gitmek gerekir.

Sonuçta bence alınacak bir araç ve Golf'ün yıllardır değişmeyen, sıkıcı tasarımına oranla ferah bir soluk getiriyor. Ayrıca VW sağlam araç yapar imajı verse de hiç de öyle sanıldığı gibi sorunsuz değiller...

Fiyata gelince; şeker kırmızı güzel bir renk ama normal metalik boya farkının üzerine bir 1000 TL daha ekleniyor, bu nedenle stoklarda kalan arabaların çoğu bu renk.

Sunroof'da haliyle fiyatı arttırıyor. Bayi ile konuşup 2011 modeller için fiyat isteyin, stokta kalmış 2011'lerden cazip bir şey çıkabilir.

Mesela ben 1.6 Ecoboost 180 BG 5K HB Titanium (düz) için yaklaşık 50.000 TL fiyat aldım ve sipariş verdim.

Ayrıca hafta başı yeni fiyat listesi uygulamaya girecek, ama daha mı düşük daha mı yüksek bilemem, bu döviz kurları ile düşmesini beklemek biraz hayal olur haliyle.

Kolay gelsin...

hocam merhaba yorum için teşekkürler.aütf ürolojiden yalçın.

havaalanı yolundaki siyah 180 hp lik canavarıda bi değerlendirseydiniz keşke

saygılar...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Zevkler ve tercihler tartışılmaz ama C segment bir araca 60-65.000 TL vermek bana hiç mantıklı gelmiyor, bu paraya en fazla 1-2 yaşında düşük km li bir çok D segment ve focustan veya benzerlerinden çok üst düzeyde araçlar var.

Yanılıyor muyum?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben 1.6 Ecoboost 180 BG 5K HB Titanium (düz) için yaklaşık 50.000 TL fiyat aldım ve sipariş verdim.

3 kapıdan 5 kapıya güzel bir terfi abi.. Güle güle kullan.. :kafa:

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
hocam merhaba yorum için teşekkürler.aütf ürolojiden yalçın.

havaalanı yolundaki siyah 180 hp lik canavarıda bi değerlendirseydiniz keşke

saygılar...

Yalçın öyle bir araç yoktu ben baktığımda ama aynısını Istanbul'da buldular şu anda yolda sanırım... :)

Bu arada Antalya'da Style TDCi Beyaz 2012 Focus var 51.000 TL, ilgini çekerse...

3 kapıdan 5 kapıya güzel bir terfi abi.. Güle güle kullan.. :fiuw:

Sağol Mehmet, daha iyisi sizin olsun.

Hele bir kullanayım, ayrıntılı bir rapor hazırlayacağım.

Bu arada halen 2 Focus sahibiyim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu arada halen 2 Focus sahibiyim :police:

Sağolasın abi..

Yeni Fiesta vardı sende, focus 1 ST var.. Fusion vardı bir dönem.. Onu fiesta alınca satmış olabilirsin..

2. focusu bilmiyorum ? :)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bence Focus'un makyajlanması ve fiyatının biraz düşmesi beklenebilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

C-max olayına kesinlikle katılıyorum, daha öncede dediğim gibi şuan Ford un 2 modeli işe yarar, biri c-max diğeri mondeo, gerisi hikaye...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Güzellik görecelidir ama gerçekleri söyliyeyim, Focus 2 ilk çıktığındaki halini düşünün. Makyajlandıktan sonra albenisi arttı. Focus 3 ün ilk çıktığı hali focus 2 den çok çok üstün. Makyaj ile far tampon değişikliği arabayı bambaşka yüze kavuşturabiliyor. 3 sene sonra focus 3 makyajlandığında focus 2bucuğu anmayabilirsiniz.

Focus III yakıt tüketimi, yol gürültüsü ve güç olarakta Focus 2 ye göre üstün.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
arkadaşlar merhaba.

sorun şu f3 115 hp 1.6 tdci almak istiyorum.daha öncede 2007 fiesta kullanmıştım forddan hiç bir sorunum olmamıştı.

ancak alan bilen varsa araçtan memnuniyetini yada memnuniyetsizliğini paylaşabilirmi.

diğer konu ise , tam olarak şeker kırmızı sunrooflu 1.6 tdci titanium f3 istiyorum.61500 tl yi hak edermi? en büyük alternatifi benim gözümde golf 6 1.6 tdi?

arkadaşlar görüşleriniz önemli..

saygılar

Bana kalırsa o fiyata çok daha güzel araçlar var. Ama seçim sizin tabiki.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yalçın İshak
Yalçın öyle bir araç yoktu ben baktığımda ama aynısını Istanbul'da buldular şu anda yolda sanırım... :good1:

Bu arada Antalya'da Style TDCi Beyaz 2012 Focus var 51.000 TL, ilgini çekerse...

Bu arada halen 2 Focus sahibiyim :)

2 haftadır araştırıyorum.öncelikle şeker kırmızıdan vazgeçtiğimi söylemeliyim.alırken 1800 tl daha pahalı ve satarken tercih edilmeyen ve 1800 tl farkı pekte önemsenmeyen bir renk.

2011 benim istediğim araç türkiyede yok.

Sonuç olarak titanium 1.6 tdci hb , beyaz , sunrooflu , ( park özelliği ve x paket yok.)2012 araca 57000 tl fiyat aldım . kendi peugeot 207 1.6 hdi 90 hp aracımıda 27000 tl ye saydırabildim.

nedersiniz arkadaşlar uygunmudur?

Yalçın öyle bir araç yoktu ben baktığımda ama aynısını Istanbul'da buldular şu anda yolda sanırım... :)

Bu arada halen 2 Focus sahibiyim :rofl:

Hocam evet otokoçtaki canavarda satılmış bu arada.

saygılar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...