İçeriğe Yönlendir

Yeni Nesil Honda Civic Type-r Modeli Geliyor.

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar

2012_Honda_Civic_Type_R_01.jpg

2012 model Honda Civic'lerin Type-R modeliyle de geleceği kesinlik kazandı. İşte yeni kasa Honda Civic Type-R'deki özellikler;

Bir süre önce tanıtılan yeni nesil Honda Civic'in ardından, Type-R versiyonun da detayları netlik kazandı. Japon firması Mugen tarafından geliştirilen Honda Civic Type-R, bazı ilkleri de beraberinde getiriyor. Bunlardan en önemlisi ise, Honda'nın ilk turbo beslemesine sahip aracı olması olarak göze çarpıyor.

Turbo beslemesi sayesinde kısa sürede daha yüksek tork'a ulaşan ve vites devrini çok daha hızlı alan Honda Civic Type-R'de, Euro V emisyonlarıyla beraber turbo beslemesine sahip 2.0 lt motor kullanılacak.

Aracın beygir gücü 210 olarak belirtilirken, 6 ileri manuel vitesle birlikte 100 km/h hıza 6.5 sn'yede ulaşabilecek. 2013 yılında tanıtımı gerçekleştirilmesi beklenen Honda Civic Type-R, ilk olarak İngiltere'de satışa sunulacak ve fiyatı da yaklaşık olarak 23.000 pound olacak.

Alıntı: http://www.bilisimlive.com/yeni-nesil-hond...ikler-5610.html

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
İngiltere'de satışa sunulacak ve fiyatı da yaklaşık olarak 23.000 pound

Bize 110bin liradan aşağı gelmeyecek demek ki. ;) Hayatta başarılar diliyorum. :nazar:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Bize 110bin liradan aşağı gelmeyecek demek ki. :nazar: Hayatta başarılar diliyorum. :lol:

Subaru-Evo ikilisini tercih ederim hiç acımam ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Son kasa gerçekten çok güzel...

Fakat yollarda fazla göremiyoruz...Modcu hondacılar araç fabrikasyon modifiyeli gibi olduğundan yapacak birşey bulamıyorlar herhalde...

Dıştan küçük gözüksede içi baya bi geniş...

Subaru-Evo ikilisini tercih ederim hiç acımam ;)

Evo.. :good1:

Subaru'nun son kasası eski kasayı mumla aratıyor bence...

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Yav ne gerek var düşünüyorsunuz, Çağlar abimizin fiestasının motorunu çıkarırız, yerine şöle güzel bir Honda accort v-6 motor koyarız, alın size güç, alın size uçan teneke :lol2: hen daha ucuza gelir, Ben şahin topaloğlu 1989 model şahin e 5,20 BMW motoru sığdırdıysam olacak dediysem olacak, yaptım oldu,Ama durmuyodu :lol2:

Yorum bağlantısı
Ali Eren
Yav ne gerek var düşünüyorsunuz, Çağlar abimizin fiestasının motorunu çıkarırız, yerine şöle güzel bir Honda accort v-6 motor koyarız, alın size güç, alın size uçan teneke :p hen daha ucuza gelir, Ben şahin topaloğlu 1989 model şahin e 5,20 BMW motoru sığdırdıysam olacak dediysem olacak, yaptım oldu,Ama durmuyodu :rolleyes:

Şahin abi ciddi misin sen ? E ne yaptın sonra o şahbmw'yi. kaç beygirdi tatktığın motor.

Yorum bağlantısı
Misafir

ingiltere 23000 pount vayy bee bizde yaklaşık 90000 tl filan gelir bu araç :p iyimser mi konuştum acaba

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Şu son tayyarlardan 1-2 tane vardı bütçeme uygun ama güvenememiştim, spor araç piyasası 2.elde biraz daha riskli oluyor.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Bu modifiyesiz orjinal haliyse göz kamaştırıcı. Ama o paraya değermi düşünmek lazm :nazar:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

ıyykkk , Hiç beğenmedim. K20 efsanesinden sonra neye taktılar turboyu da anca 210 almışlar merak ettim :nazar:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
ıyykkk , Hiç beğenmedim. K20 efsanesinden sonra neye taktılar turboyu da anca 210 almışlar merak ettim :nazar:

Belki gıdıklayınca 410 olur. :crazy:

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Belki gıdıklayınca 410 olur. :p

Ya k20 atmosferik olarak efsaneydi, Stock motora turbo yapanların nekadar güce ulaştığını youtube a bakılınca gözüküyor(eski hali Hulkun, şimdiki setup u stock motor değil)

Standartı turbo beslemeyle 210 olan bir aracı daha nekadar yükleyebilirizki standart olarak. Her şekilde k20 den kötüdür :)

Basit örnek VW nin 180hp lik motorları var 1.4tsi , O motora daha ne yapılır ? Belli biryerden sorna kırarsınız bişeyleri.

Ama işin birde başka yönü; basınç çok düşüktür, hafif basınç ve güzel bir yazılımla coşturabilirsende 90-100bine yok satar :p

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Ama işin birde başka yönü; basınç çok düşüktür, hafif basınç ve güzel bir yazılımla coşturabilirsende 90-100bine yok satar :)

Honda yaptıysa böyle yapmıştır bence. :p Ama Japonyanın başından geçen felaketten sonra ben japon devlerinin bile sendelediğini düşünüyorum. Mitsubishi, evoyu durdurdu. Honda, daha köklü olsa da bence onlar da bi süre atak yapamayacaklar.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Cesur bir karar. Nedenine gelince Civic eski cazibesini kaybettiği gibi sağlamlık konusunda da beklentileri pek karşılamıyor. Japon ekonomisinin durumundan kaynaklanan kırılganlık da ayrı bir konu.

Maalesef Avrupa ve Amerika'da Honda hızla pazar kaybediyor. Yeni yüz çabuk eskidi sanırım.

Ben bu kasayı başta ilginç bulmuşken şu anda fazla ilerici, estetikten uzak ve hatta itici buluyorum.

Ayrıca motor olarak da S2000'de kullanılan 2000 cc, 240 BG, 8000+ devir çeviren zehir zemberek üniteyi görmek isterdim. Muhtemelen emisyon standartlarına uymuyordur :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Cesur bir karar. Nedenine gelince Civic eski cazibesini kaybettiği gibi sağlamlık konusunda da beklentileri pek karşılamıyor. Japon ekonomisinin durumundan kaynaklanan kırılganlık da ayrı bir konu.

Maalesef Avrupa ve Amerika'da Honda hızla pazar kaybediyor. Yeni yüz çabuk eskidi sanırım.

Ben bu kasayı başta ilginç bulmuşken şu anda fazla ilerici, estetikten uzak ve hatta itici buluyorum.

Ayrıca motor olarak da S2000'de kullanılan 2000 cc, 240 BG, 8000+ devir çeviren zehir zemberek üniteyi görmek isterdim. Muhtemelen emisyon standartlarına uymuyordur :good1:

:D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

K20 sayfasını resmen kapattı Honda daha önceleri. Emisyon değerlerine uymadığı için.

Vtec çiler hep der, Japonlar çok geri kaldı, Biz vtec'i turbolayalı 10 sene oluyor diye :)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Eskisi ile çok bir değişiklik yokmuş.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Bu işte bi terslik var bence.. millet 1.4 motordan 180 ps çıkarıyorken, 2.0 turbolu motorda 210 hp komik olmuş. Beklentileri zor karşılar kanımca :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Kozanoğlu

Honda tüm R&D'sini elektrikli modellere yönlendirmiş durumda. Çok fazla yenilik beklemeyin derim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bize 110bin liradan aşağı gelmeyecek demek ki. :) Hayatta başarılar diliyorum. tongue.png

+1907

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...