İçeriğe Yönlendir

Tıslama Sesi

Kudret Ersöz

Recommended Posts

Kudret Ersöz

Aracımda ani gaza yüklenince tıslama sesi geliyor yavaş olarak gaza basınca bu ses olmuyor sizce normalmi Bu sesi duyanlar araba karbüratörlümü diye soruyor.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Normal bir ses; hava emişinin aniden gaz verilince çıkardığı ses :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Oooo arabada en çok sevdiğim ses ya çok zevkli oluyor :rolleyes: Özellikle golflerde daha belirgin çıkıyor o ses

tarihinde Tahir ?lter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Sesi dışarıdan mı duyuyosunuz,içeriden mi? Eğer araç benzinli ve bu sesi dışarıdan duyuyorsanız normal...

O sesi nasıl duyuyorsun tahir,benim arabada içeriden o tıslama hiç duyulmuyor ama dışarıdan çok belirgin duyuyorum...

Cam açık duyuluyor abi içeridende duyuluyor aslında ama dikkatli dinlersen eee focus bu sesleriyle meşhur :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

benzinli ise anlık gaza basınca çıkan tıslama emiş sesi. o ara benzini coşkuluyormuş gibi geliyor bana. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
benzinli ise anlık gaza basınca çıkan tıslama emiş sesi. o ara benzini coşkuluyormuş gibi geliyor bana. :rolleyes:

Bu kesin zaten ya veriyor çoşkuyu en 95 oktanlısından :lol2:

Yorum bağlantısı
Kudret Ersöz

Teşekkürler arkadaşlar bende sorun var zannetmiştim ama normalmiş

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Özcan Verimli

Hava emişinden gelen ses denmiş fakat duyulan ses emiş değilde dışarı atılan hava sesi gibi, cehaletimi bağışlayıp teknik olarak biri açıklayabilir mi tam olarak nedir bu ses? (Laf aramızda ben de seviyorum bu sesi:))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...