İçeriğe Yönlendir

Yeni Bmw 3 Serisi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Çağlar Bayur

2.0 lt otomatiği bu vergiler ile 40.000Avro idi, kaba tahmin ile 30.000avro altında olmalı 1.6 lt si, ama Bmw, Volvo vb hep yapıyor: vergi öncesi rakamına bakınca 1.6 manuelin, 2.0 otomatikten daha pahalı olduğu dönemler oldu, ne kadar yerse artık hesabı.... Eskiden fiyat ilsteleri, vergi öncesi rakam da yazardı, artık kimse yazmıyor, tüketici uyanık olacak soracak.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Dizel seçenekleri

316d 1.6 Lt 116Hp 260Nm Çift Turbo

318d 2.0 Lt 143Hp 320Nm Çift Turbo

Bu da M Spor Paket :vroom:

m_sport_package_02.jpg

m_sport_package_01.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi kedi mındar durumu olmasın. :p

Evet arkası 5.20 önden çok çekici geldi bana. Nasıl E30'dan sonra 36-46 vs. alıştıysak buna da alışırız ben çoook beğendim :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Yeni çıkıcak olan 3.16d olanı 1998cc motor hacmine sahip diye bi haber okumuştum bi yerlerde aylar önce?

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
2.0 lt otomatiği bu vergiler ile 40.000Avro idi, kaba tahmin ile 30.000avro altında olmalı 1.6 lt si, ama Bmw, Volvo vb hep yapıyor: vergi öncesi rakamına bakınca 1.6 manuelin, 2.0 otomatikten daha pahalı olduğu dönemler oldu, ne kadar yerse artık hesabı.... Eskiden fiyat ilsteleri, vergi öncesi rakam da yazardı, artık kimse yazmıyor, tüketici uyanık olacak soracak.

Kasası eskimiş ve değişmek üzere olan 1.6 lt dizel A3'den ucuza satacaklarını hiç sanmıyorum :hahahoho: minimun 35 bin eurodan başlar çıkarsa tabi ama bildiğim kadarıyla 1.6 lt dizel çıkmayacak yeni 3 serisinde...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Maalesef 2011 modelde 316d, 2000 motorun emisyonu indirilmiş boğazı sıkılmış versiyonudur. Ama yenisi için yazılarda 1600 cc dizel yazdığını okudum yanlış yazmış olabilirler ama.

edit: Baktım, tech data bölümünde 1995 cc yazıyor. (bu yeni versiyonmuş bu arada)

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Aynı gibi görünen ama aslında aynı olmayan garip bir araba yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Şu katalogda 1.6 dizel seçeneği var görünüyor.

O katalogtaki 316d versiyonu da maalesef 1995cc hacme sahip bi dizel motor içeriyor... Sadece modelin adı 316d...

Bmw de son iki rakamın motor hacmi olduğuna dair bir algı var, bir çok modelde son iki rakam motor hacmine uysada bütün modellerde durum böyle değil...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Görüntü harika, BMW tasarımlarını hep beğenmişimdir, bir önceki kasa 3 lerin arkası hariç.

Bu 5.20 nin bi numara küçüğü olmuş :p seneye de giyemeyiz herhalde :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)
(Yurdaer Elay @ 15.10.11 - 02:57)

Şu katalogda 1.6 dizel seçeneği var görünüyor.

O katalogtaki 316d versiyonu da maalesef 1995cc hacme sahip bi dizel motor içeriyor... Sadece modelin adı 316d...

Bmw de son iki rakamın motor hacmi olduğuna dair bir algı var, bir çok modelde son iki rakam motor hacmine uysada bütün modellerde durum böyle değil...

Bunu bilmiyordum. Yanlış algıya sahipmişim. Öğrendiğim iyi oldu. Yanlışlık olamaz değil mi? Baskı hatası v.b.? :D

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

güzel olmuş.

bmw de de merso da da model adlarındaki sayılar motor hacmi değilde motor gücünün piyasadaki rakiplerindeki hacmi diyelim :)

c180K 1.6 156 ps mesela :p 1.8 araba kadar güç üreten 1.6 :) tabi terside vardı 5.20i otomatikler 2000cc değil 2200 mü 2300 cc mi neydi bir ara :p

yine e36 da 318is 143 ps 1.8 değil 1900 küsür cc :rofl:

ama yinede arkasındak isayı ile aynı motora sahip olan versiyonlarda 1.16i 3.16i gibi :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Araba iyiymiş, bakışlar süper, ama çift turbo 116 hp çok az, bune yahu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

emisyon ve vergi :rofl: alamanda motor hacmi değil motor gücü önemli diye biliyorum.

şekil 1a

a4 1.8TFSI 120 ps :)

A4?de kullanılan benzinli motorlar, motor sporları dünyasında denenmiş ve kendini kanıtlamış FSI teknolojisi ile donatılmıştır. FSI motorlarda yakıt, hassas şekilde ölçülen miktarlarda doğrudan yanma odasının içine püskürtülür. Bu, daha verimli bir yanma ve benzinden daha fazla yararlanılmasını sağlar. Daha da fazla güç üretimi için TFSI teknolojisinde FSI teknolojisi bir turboşarj ile birleştirilir. Benzinli motor yelpazesi, 120 hp gücündeki 1.8 TFSI?dan 265 hp gücündeki 3.2 FSI?ya kadar uzanmaktadır.

yine mkIII mondeo 2.0 tdci 75 ps yada 90 ps olması lazım versiyon vardı :D

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...