İçeriğe Yönlendir

Baskı Balata Değişimi

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

Aracımın baskı balatasını değiştiricem.Şanzuman yağı aks sökülünce akıyormuş.Çıkan şanzuman yağını temiz bir kaba koyup tekrar şanzumana koysak olurmu , yoksa yeni yağ koymam gerekirmi.Gerekirse ne konulacak orjinali baya pahalı ,daha hesaplı muadili varmı ?Araç 80.000 de.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çıkan yağı temiz toplayabilirseniz tekrar kullanabilirsiniz ama, çok pahalı olduğunu sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
Çıkan yağı temiz toplayabilirseniz tekrar kullanabilirsiniz ama, çok pahalı olduğunu sanmıyorum..

Baskı balatayı değiştirdik bu gün yağıda yeni koyduk :D Çıkan balata baya bitikti. Yanlız yeni balata ile kalkışlarda sanki hafif titreme var.Neden acaba ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Yeni balatanın kalitesizliği olabilir

2. Volant yanmıştır, torna edilmesi gerekiyordu

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
1. Yeni balatanın kalitesizliği olabilir

2. Volant yanmıştır, torna edilmesi gerekiyordu

Usta volant iyi demişti , balata bsg marka , kullandıkça alışma durumu olurmu ?

Yorum bağlantısı
Fırat Ozan Atılgan

Hazır konuyu görmüşken bende bir soru sorayım;

2006 model dizel sedan focusumunuzun debriyajı sanki baya bir yukarda kavramaya başladı gibi ama aracın çekiş problemi yok gibi hala eski atikliğinde. Araç 98bin Kmde baskı balatanın değişim zamanının geldiğini nasıl anlarım? Yada debriyaj ayarı ile falan yukarda kavrama problemi çözülebilirmi acaba?

Ayrıca Adanada özel Ford servisi ergün oto yağ filtre bakımı için işçilik ücreti almıyormuş bayram dolayısı ile. 200 liraya yağ ve filtre bakımını yapacaklar, baskı balatanın işçiliğinde de kampanya yapmışlar 40TL baskı balatayada en son 290TL dediler. Ayrıca bilgisayarda kızdırma bujisi ile ilgili bir arıza veriyordu sanırım değişmesi lazım 4 adet bujiyede 150 lira artı sanırım 80 lira işçilik demişlerdi. Fiyatlar sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Kalkışlarda yarım debriyaj titreme devam ediyor usta balatayı değiştirelim dedi , tekrar sökülecek :) 100 TL ye aldığım balatayı geri verip 70 TL fark vererek LUK takıcaz.LUK 170 TL.Parçacı değişimi kabul etti.Sonucu yazarım.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bugün Ford yedek parçacısındaydım, benim arabanın da baskı balata değişecek, orjinali LUK marka ama parçacının söylediğine göre Alman ve Çin üretimi olarak iki farklı LUK varmış ve arada fiyat ve kalite farkı var dedi, nette biraz baktım bazı luk baskı balatalarda menşei ALmanya yazıyor, bazılarında birşey yazmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan
Hazır konuyu görmüşken bende bir soru sorayım;

2006 model dizel sedan focusumunuzun debriyajı sanki baya bir yukarda kavramaya başladı gibi ama aracın çekiş problemi yok gibi hala eski atikliğinde. Araç 98bin Kmde baskı balatanın değişim zamanının geldiğini nasıl anlarım? Yada debriyaj ayarı ile falan yukarda kavrama problemi çözülebilirmi acaba?

Ayrıca Adanada özel Ford servisi ergün oto yağ filtre bakımı için işçilik ücreti almıyormuş bayram dolayısı ile. 200 liraya yağ ve filtre bakımını yapacaklar, baskı balatanın işçiliğinde de kampanya yapmışlar 40TL baskı balatayada en son 290TL dediler. Ayrıca bilgisayarda kızdırma bujisi ile ilgili bir arıza veriyordu sanırım değişmesi lazım 4 adet bujiyede 150 lira artı sanırım 80 lira işçilik demişlerdi. Fiyatlar sizce nasıl?

debriaj balatası ömrünü tamamlamış örjinali ile degiştirilmesi gerekiyor

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

evet öyle görünüyor.

tarihinde Engin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
LUK taktık sorun çözüldü.

Engin gözün aydın, güle güle kullan :)

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
Engin gözün aydın, güle güle kullan :rolleyes:

Abi ilgin ve yardımın için teşekkürler... :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...