İçeriğe Yönlendir

Focus I Cam Sileceği

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

sileceklerim daha 1 yıl olmadı orjinal bosch marka ama camdan atlaya atlaya siliyor. ve biraz sesliler. :nazar: zaten her kış bir set değişiyorum ama camın yüzeünde sanki bir şey varmışta o yüzden böyleymiş gibi yapıyor.

orjinal silecek alsam bosch silecekten farklı olur mu ömrü? setini 15 e alıyordum orjinalin fiyatını göremedim nette. ama bi 50-60 lira muhabbeti vardı tabi FI için mi FII için mi onu tam hatırlamıyorum.

silecek suyunu temiz sudan koyuyorum içinede arada camsil katıyorum daha iyi olur diye acaba yanlış mı yapıyorum ;)

focus I orjinal ford cam silecek takımı fiyatını bilen var mı :crazy:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende en ucuzundan banana alıp her sene yeniliyorum ; nerde eski silecekler 3-4 sene gitsin :p

Cama yağmur kaydırıcı falan sürülürse onlarda sileceklere çok ses yaptırtıyor..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Camsil kauçuk yapısını bozuyomuş diye duymuştum ama...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

camsil en büyük düşmanıdır, sileceğin de boyanın da cam suyu pompasının da.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben benzinliklerde satılan antifrizli cam sularından alıyorum onlarda sıkıntı çıkarırmı ki genelde markalıları tercih ediyorum total,Shell gibi.Bu arada sileceklere muz tipi silecekleri kullanıyorum 2 senedir memnunum Mustafa tavsiye ederim markasını hatırlamıyorum ama yırtıcı bir kuşun simgesi vardı üstünde.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

En son aldıklarım silbak marka ; bakalım nekadar dayanacak :good1:

Ben eskiden camsil koyardım ; şimdi oto şampuanı damlatıyorum suya .. :D

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

kış aylarında mecburan antifrizli camsil kullanıyoruz, ne yapmak gerek zararlı ise.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

gittigidiyordan bende silbak banana aldım, şimdilik iyi siliyor ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ben benzinliklerde satılan antifrizli cam sularından alıyorum onlarda sıkıntı çıkarırmı ki genelde markalıları tercih ediyorum total,Shell gibi.Bu arada sileceklere muz tipi silecekleri kullanıyorum 2 senedir memnunum Mustafa tavsiye ederim markasını hatırlamıyorum ama yırtıcı bir kuşun simgesi vardı üstünde.

bende bir kış silecek suyu dondu diye shellden almıştım. ama iyi para idi ;) bu depo bitsin yine paraya kıyıp alayım :p silecek olarak muz tipi denilenler bana tırt geliyor. boschunkiler 6 ay iyi gidiyorda mevsim değiştimi onlarda tırtlıyor. serviste 40 lira fealn deseler yada parçacıdan o fiyata bulsam orjinal ford sileceği alacam hem rüzharlıklı felan. da fordun sitesinde kış bakımında her silecekleri her sene değişin gibi ibr şey anladım ben yazandan :crazy:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Mustafa ben geçen kış başında wurth silecek aldım ... ve bu kışıda çıkarcak gibi duruyor... tavsiye ederim ...

bu arada foka nın yazdığı sitede silecekte bizimkinde maximum kısa taraf 480 - 500 uzun tarafta 700 e kadar oluyormuş hatta 480 - 700 de üçgen şeklide oluşmuyormuş camda aklında olsun ...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Hella marka benim arabanın üstündekiler. Bayağı da eski ama hala iyiler. Ama sol kol içten çatlamış,silecek nano teknoloji bile olsa,ortada atlayarak gidiyor. Silecek kolunu bi kontrol et Mustafa.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kafama takıldı senelerdir her aracımıza şu 1liraya satılan camsularından alıyoruz yanlış mı yapıyoruz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Hella marka benim arabanın üstündekiler. Bayağı da eski ama hala iyiler. Ama sol kol içten çatlamış,silecek nano teknoloji bile olsa,ortada atlayarak gidiyor. Silecek kolunu bi kontrol et Mustafa.

müdür benimde aklıma geldi silecek kolunu kaldır indir yaparken yamultuk mu diye. ama silecekleri ters düz ettim. o zaman daha da hoplayarak silmeye başladı. o kolun ayarını nasıl yaparız. deneye deneye eğerek mi :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mustafa Silbak marka lastiklerden kestirip taktırmıştım...2 sezondur sorunsuz kullanıyorum.Bu yılı da çıkartırlar.Depoya antifrizli su koyun yeterli.Zaten onun içinde gerekli şeyler var.Ancak çok ucuzuna kaçmamak gerek...Camsil yada benzeri ürünler bulaşık deterjanı,şampuan falan bunlar depo dibinde tortulanma yaparlar..

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Mustafa eğer yanlış hatırlamıyorsam geçen kış başı 49 Tl'ye taktırdım orjinal seti ve seninde geçen montajda gördüğün gibi sorunsuz kullanmaya devam ediyorum... :flowers:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benim aracı aldığım kişiden Allah razı olsun. Üstündeki sileceklerden ilace olarak bir takım da bagaj da vardı. Ama ben daha iyi siler diye muz aldım taktım. Bir sene oldu ve ses yapmaya başladı. Sanayide eski tip sileceklere lastik takan yerler var hem de çok ucuz. O lastiklerden taktırıp 6 ayda değişsem diye düşünüyorum ama muzlar daha iyi siliyor.

Yorum bağlantısı
Başar Mert

Valla benimde eskimişti mustafa silecekler bosh markaydı yırtılmıştı artık lastikler oscar diye bir marka muz taktırdım takımı 25 dedi 15e aldım :flowers: gayet güzel siliyor seste yapmıyor ama tabi eski sistem kadar uzun gitmiyor bunlar oda bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ne bakıma sanayiye gittim orjinali serviste 42 mi 47+kdv. Kampanya ile 40 lira ama ellinde kalmamış. Bi daha gidersem alacam bir çft te fıskıye ucu tanesi 12 liradan :rolleyes: bu gün alamadım kış bakımı bitecek onlarıda alırsam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...