İçeriğe Yönlendir

Korkunç Kaza

Cem Boneval

Recommended Posts

Cem Boneval

Motorsporları tehlikelidir sloganı gerek bizim sağlık destek hizmeti verirken en kötüye hazırlanmamızı sağlayan, gerekse seyirci ve yarışmacıyı daha fazla güvenlik konusunda uyaran etkili bir slogandır.

Ne kadar gerçek olduğunu son Las Vegas IndyCar yarışındaki maalesef ölümlü (Dan Wheldon) kaza kanıtlıyor.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
(düzenlendi)

Mehmet duvara çok güçlü ve arka taraf kayarak vuruyorlar, motora benzin götüren hortumlarda hasar oluyor muhtemelen, otomatik söndürme sistemleri sayesinde çok büyümüyor neyse ki yangın...

Zaten IndyCar performansa oranla güvenliğin zayıf olduğu araçlar, F1'ler bu bağlamda daha gelişkin. Amerikalılar adrenaline bayılıyor, ama yan etkileri de var işte.

Beni çok duygulandıran ölüm haberinden sonra seyirci, takımlar, yarışmacılar, çalışanlar vb katılımıyla araçlar 5 turluk bir saygı ve anma turlaması yaptılar, çok yerinde ve etkileyici idi. Biraz uzun seyirlik ama örnek alınacak bir tutum...

tarihinde Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Roland Ratzenberger ve Senna'dan sonra açık tekerlerde ilk ölüm sanırım. Üzücü bir durum fakat bende hayal ettiğim gibi; bir yarışcı olsam bu şekilde hayata gözlerimi yummayı dilerdim. Onurlu ölümlerden biri. Son video gerçekten etkileyici Cem abicim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

televizyonda izlemiştim, kazadan sonra ne kadar sürüklendi araç.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Gerçekten çok üzücü...

Zaten kaskı kafasından çıkaracak bir güç boynun kırılmasına da neden olur.

Kafa, boyun ve göğüse aldığı yaralardan ambülansa ulaştığında kalbı durmuş, tüm uğraşlara rağmen döndürülememiş.

Sporun amaçlarında ölüme meydan okuma da yatar zaman zaman, bazen bu hesaplaşmada kazanan ölüm oluyor.

Bir de trajikomik olay, sedyede taşırken görevliler düşürmüşer

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...