İçeriğe Yönlendir

91 Explorer Geç çalışma Problemi

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Selamlar,

Bende 91 Explorer XLT var. Aldığım arkadaş sıralı sistem değil düz sistem lpg taktırmış.

Sorunum, benzinde aracı çalıştıramıyorum ve lpg'de de geç çalışıyor.

1 kez marş dinamosunda sorun yaşadım, böyle geç çalışmaya devam ederse yine sorun yaşayacağımı söyledi ustalar.

İlerleyen zamanda sıralı sisteme döndüreceğim aracı.

Benzinde çalışmaması ile ilgilide benzin pompasında sorun olabileceğini ya da yanlış hatırlamıyorsam

enjektörlerinde yanma olabileceğini söylediler. Çanakkale'deyim ve bu araçları çok çok iyi bilen usta yok.

Daha önce böyle deneyimleri olan arkadaşlar varsa yardım rica ediyorum en azından problem tespiti daha kolay olur

yoksa benim usta depoya kadar sökecek aracı :D

Bir de bu araçla ilgili yedek parçaları nerede bulabilirim.

Çok Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

91 in motoru, beyni faklıdır (97 Otosan ithaline göre) 2 teker çekişlli oanı bile vardır 91 de.

1. Ehil olmayan usta ile ne siz uğraşın ne de usta sizinle, ne kadar iyi niyetli bile olsa

2. Düz sistem, karbüratörlü motora takılır, her şeyi farklıdır, o motorun hava emiş hızı, düz sisteme ksinlikle uygun değidir, piknik tüpü bağlasa daha iyi idi.

3. Düz sistemi takabilmek için, benzin düzeneğini bayağı biçmiş olması gerekmiştir :D , bu aşamadan sonra sağlıklı bir çalışma beklemek mümkün değil

4. Benzinde çalışmama sebepleri türlü türlü olabilcek iken, bir de biçilmiş bir tesisat ile karşı karşıyasınız

5. Bence: lpg tamamen sökülecek (ZAten yok aslında) , benzinde sıhhatli çalışma sağlanacak, ardından layığı ile lpg takılacak, bu motora takcağınız lpg nin beyni büyük önem taşımakta.

6. Soğuk motorda, doğru lpg sistemi bile olsa, lpg ile çalıştırmak aşırı zordur, zira fizik kanununa aykırı bir işlem yapmaya çalışıyor, motor suyu sistemi ısıtmadan, lpg sıvı hale geçemez.

Varsayımlar:Sadece Lpg sistemine 2000 TL ye varan bütçe ayrılmayacak ise, baştan hiçbir tamire girişmeyin.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Çağlar abicim söylemiş zaten de yedek parça olayını da ben söyleyeyim. Tanıdık yurtdışı işi yapan birini bulacaksınız. Amerikadan tüm parçaları rahatlıkla bulabileceksiniz. Adresiniz Ebay.com olacak. Forumda birçok yazılar mevcut, benim arabanın konusunda da bulabilirsiniz bir kaç örnek...

Yorum bağlantısı
Misafir

yardımlarınız için çok teşekkür ederim. en azından çizeceğim yolu belirlediniz. ben aracı zAman içinde olabileceği en iyi haline getirmek istiyorum.

sıfır arabalara merakım yok, onlara vereceğim parayla böyle ruhu olan bir aracı yapıp uzun süre kullanmak daha cazip geliyor(her ne kadar çoğu kimseye cazip gelmesede) :) beni baya uğraştıracağa benziyor. başka sorunlarım olursa tekrar paylaşırım. ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...