İçeriğe Yönlendir

Android Tv

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Android yüklü TV / Uydu alıcısı mı?

Biraz daha Türkçe basit bilgi alabilir miyiz?

Not: Konuyu Teknoloji forumuna taşıdım.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Company Address:

18th F GDC Building, No.9 Gaoxin Central Avenue 3rd, Nanshan District Shenzhen, P.R. China

Belki de ilgi ithalatı konusundadır. Ben de merak ettim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yok vestel zaten üretime başladı gibi (A8 gerçi) bize 10 tane geliştirme kiti bağışladı koca ekranlarla felan. İçine nasıl uygulama yaparız vatandaş neye ihtiyaç duyar diye düşünüyoruz. Yazılım olarak.

Tuner yok içinde. WIFI ve ethernet'e bağlısınız. zorlanmadan 1080p oynatıyor çünkü decoder var. iki USB portu bir de SD var. Aklınıza gelen ihtiyaç var mı? Şöyle olsa diye?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hmmm.. YSB'nin uzmanlık alanıdır. Bana söz düşmez. :nazar:

Tuner niye yok ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tuner yok çünkü maliyet getiriyor. bandrol gerekiyor vs vs. Ayrıca ev kullanıcısı zaten TV sahibi. bunun TV formatında olanı da var yapılıyor onun içinde de olmayacak şimdilik dendi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Fiyat ne düşünülüyor çok merak ettim. Ön bilgi, tahmin?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Uygulama olarak da, bence fazla düşünmeye gerek yok. Herşeyle ilgili yüzlerce uygulama Android Market te var. Cihazda Market olsun da gerisi önemli değil :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Fiyat ne düşünülüyor çok merak ettim. Ön bilgi, tahmin?

bilgim yok ama ele alınca 150 lira yapar gibi hissediyor. amacı henüz net değil. İlk etapta görüntü terminali görevi (havaalanı vs gibi)

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir televizyonumuz var. Bu televizyona bağlı bir uydu alıcımız var. Ayrıca da bu cihazı alacağız ve yine televizyona bağlayarak internete girip, android nimetlerinden yararlanacağız. Çıkış birimi de yine TV olacak.

Doğru anlamışsam, keyf işi güzel olabilir ama fiyatının yüksek olması darbe vurur. Çok da bir numarası yok anlaşılan. TV'ye bağlanmış bir laptop da aynı işi görür sanki. Yoksa yanlış mantık mı kuruyorum? :)

Bu cihaz eğlence amaçlı mı kullanılacak yani şimdi?

İlk görünce Dreambox'ın Android'lisi diye düşünmüştüm. Sen de mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...