İçeriğe Yönlendir

Cep Telefonunu Modem Yaparak Kullanmak

Mehmet Teoman Tuncel

Recommended Posts

Mehmet Teoman Tuncel

Arkadaşlar telefonum nokia 5800 ve bu ay sonunda türkcell indirimli full paketine geçeceğim. (59 TL. 1000 dk. her yöne, 1000 sms, 1gb internet) Bunun sonucunda aylık 1 gb lık inetrnetim olacak. Bu aşamdan sonra cep telefonumu evde modem gibi usb kablosunu bağlayarak ve nokia nın suite programını yükleyerek bağlanacağım. Dün deneme yaptım. 3.5 g bağlantı gözüküyor telefonumda, hız fena değildi diyecem ama fazlada deneyemedim yüklü fatura gelmesin diye. Ay sonunda daha rahat denerim. Sizden öğrenmek istediğim akşamları 1-2 saat internete bağlanıp, çocuklarda biraz internette oyun oynasın diye düşünüyorum. Bu 1 gb nasıldır, sizce yetermi. Özellikle örneğin kraloyun.com gibi sitelerde günde 1 saat kadar oyun oynasalar benim 1 gb buna yeter mi? bu şekilde kullanan varsa bana yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Video izleme, ve oyun biraz kota tükettirir. benim 4 gb internet bizimkilere yetmiyordu sınırsıza geçtim :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benimde 6-7gb'tan aşağı değil evde. Bu ki günde 4-5 saat internet var sadece. Download falan yok yani...

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kesinlikle yetmez.:( O 1gb sadece girip gazetelere haberlere,hava durumuna bakmanız için yeterli olur. Onun dışında oyun veya multimedya işin içine girerse cebinizi yakarsınız

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizim çocuklar evde biraz oyun oynuyor...

Kotayı sorguladığımda 25-30 gb downloadlar görüyorum :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kota programları var. Kurup kontrollü şekilde kullanabilirsiniz Ancak bence de yetmez 1 GB.

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

Şimdi daha iyi anladım da bazı arkadaşlar 8-10 gb hatta Mehmet bey 25-30 gb demiş. Bu yüksek kotalı alımları hangi cep telefonu firmasından ve fiyattan alıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu telafuz edilen rakamlar mobil internet değilde ; adsl gibi evde kullandığımız türden. ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bizim çocuklar evde biraz oyun oynuyor...

Kotayı sorguladığımda 25-30 gb downloadlar görüyorum :)

Suçu çocuklara yıkmayalım lütfen :rofl:

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

3G veya EDGE mobil bağlantılarında ücretlendirme indirilen KB başına yapılır.... firma size 1 gb kota vermişse bunu bilgisayarla kullandığınız takdirde rahat rahat geçersizsiniz...eğer bilgisayar kullarak internete girmek istiyorsanız DSL bağlantısı tavsiye edilir...şunu unutmamakta fayda var internette yaptığınız herşey kotanızı etkiler.... küçük bir hesap yapalım.... çocuklar normal şartlarda bir internet sitesinden flash oyunlardan birini oynarsa bu oyun saniye de 128 kb veri çeker yani saatte 8 mb on günde bu 800 mb yapar bu sadece bir tek oyunun kotanıza yaptığı etkidir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...