İçeriğe Yönlendir

C-Max Ghia Tdci Ların Özellikleri...

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

2005 modeli var bende,hergun yeni bir özelliğini öğreniyorum,forumda göremedim ama bu başlık altında bilinen gizli özellikleri paylaşırsanız sevinirim;

Örneğin: uzaktan kumandanın kodlanarak farklı şekillerde kullanılabileceğini bilmiyordum,açma tuşuna basınca,tum kapılar açılıyor,kapama tuşuylada tum tapılar kapanıyordu; aynı anda hem açma hem kapama tuşuna 4 sn.sureyle basınca,anahtarda şu değişiklik oluyor;

1-Açma tuşuna 1 kez basınca sadece şöför kapısı açılıyor,diğerleri kilitli kalıyor,eğer ilk basıştan 3 sn içinde 2.kez basarsanız tum kapılar açılıyor.

2-Araç tamamen kilitli durumdayken açma tuşuna 3 sn.surekli basılınca sanruf dahil tum camlar açılıyor.

3-Aynı şekilde Kilit tuşuna 3 sn.boyunca surekli basılınca açık olan tum camlar kapanıyor sanruf dahil.

4-Tum kapıları aynı anda açmak için açma tuşuna ard arda 2 kez basmanız yeterli.

5-Tum kapıları kilitlemek için kapatma tuşuna ard arda 2 kez basmanızda yeterli oluyor,aynı zamanda,içtende kilitleme yapıyor.

şimdilik benim tespitlerim bunlar,sizlerde bu başlık altında bildiklerinizi paylaşırsanız aracımızı daha iyi tanıyacağımıza inanıyorum...

tarihinde Mesut Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

6.Kilitleri açmadan 3.cü tuşa 2 kere arka arkaya basarsanız sadece bagaj açılıyor.kaparken basmaya gerek yok.

7-1.ci kitlemede alarmın darbe ve kapı+kaput+bagaj sensörü devreye girer.2.ci kitlemede araç içi koruma sensörleride devreye girer. İçerde biri varken sunroof yada camı açık bırakıp 1 kitleme yaparsanız alarm çalmaz sadece kapılar açılınca çalar.Özellikle küçük çocuğu olanlar için çok iyidir. Alarmınız çalışıyormu bir deneyin hemde sesini dinleyin. Bir sorun varmı?

Kitapcığınız yoksa?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/forum/118-c-max-i-2003-2011/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ömer Meral

Bu taz bir konu acayim dedim 2011 sonrasi cmaxlerde pek fazla konu yok, aracta kesfettigim ozellikleri kesfettikce yazacagim ayrica sizlerden de gizli sakli veya kitapcikta cok kisa bahsedilip atlanilan guzel ozellikleri anlatirsaniz sevinirim...

ilk olarak, aracin tum camlari kilit acma tusuna 2. seferde basik tutulursa aciliyor, kilit kapama tusuna 2. sefer basik tutulursa kapaniyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

bu cam özelliği focus 2 lerde başlıyo bildiğim kadarıyla. kilitleme tuşuna 2 kez bastığınızda çift kilitleme oluyomuş bide. bende yok :) kolekşın işte :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Erdin

6.Kilitleri açmadan 3.cü tuşa 2 kere arka arkaya basarsanız sadece bagaj açılıyor.kaparken basmaya gerek yok.

7-1.ci kitlemede alarmın darbe ve kapı+kaput+bagaj sensörü devreye girer.2.ci kitlemede araç içi koruma sensörleride devreye girer. İçerde biri varken sunroof yada camı açık bırakıp 1 kitleme yaparsanız alarm çalmaz sadece kapılar açılınca çalar.Özellikle küçük çocuğu olanlar için çok iyidir. Alarmınız çalışıyormu bir deneyin hemde sesini dinleyin. Bir sorun varmı?

Kitapcığınız yoksa?

http://www.fordclubt...ax-i-2003-2011/

üstadım bende 2011 yeni kasa c max var. Şimdi benim araçta alarm var mı demek oluyor bu yazdıklarınız. Çok şaşırdım. İnanamadım. Varsa çok mutlu olurum.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Araba kilitli iken kaputu anahtarla açın, ötüyorsa alarm vardır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ufuk İnan

alarm kaput değilde kapılar kumanda ile kapatılıp anahtarla açıldığında alarm çalarsa alarm var demektir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...