İçeriğe Yönlendir

Seyir Halinde Ayagıma Yay Düştü :)

Serkan Şimsek

Recommended Posts

Serkan Şimsek

Aracımla seyir halindeyken ayagımın üstüne bi şey düştü, ne olduğunu anlamadım hemen durdum, bej renkli plastik, bir kısmıda çelik yay, baş parmak büyüklüğünde, gres yağlı bir parçaydı düşen. Frende bir sorun yok debriyajda bir sorun yok gaz pedalında yok e bu parça nerden düştü ? yolumun üstünde şaşmaz sanayiye gittim ford tabelası gördüğüm iki yere girdim abi anlamadık söküp bakacağız dediler öyle deyince doğru servise gittim, usta parçayı gördü abi araba bi gün yatacak burda dedi bu parça kırılmış yenisini takmak için göğüs te sökülecek yer var falan dedi sonuçta debriyaj geri çekme yayıymış ama o olmadanda debrijada sorun olmazmış ve aynen öyle oldu o gün ve ertesi gün arabayı kullandım bir sorun olmadı. parça 17 lira işçilik %30 indirimle 50 lira iyiki servise gitmişim sanayide anlamayan ustaya elletmemişim.

Yolda başınıza böyle birşey gelirse sakın panik yapmayın aracla yolunuza devam edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz

aman çok iyi etmişsiniz. ufak tefek şeylerle başlayıp büyük sıkıntılara dönüştürüyor işini bilmeyen ustalar.

Örnek benim aracımda direksiyondan gelen bir tıkırtıyı anlamak için kututyu sökmeye çalışırken direksiyon şalterinin tırnaklarını kırmışlar. daha sonra gidip bu nedir dediğimde, "bizimle alakası yok abicim, devam et bekleme yapma" gibi bir terbiyesizlikle karşılaştığım olmuştur. gelen ses basit bir zrot problemiyken şu anda airbag yatağı sorununa dönüştü ki yaklaşık maliyet 2000TL. Ziyanı olmadığı için yaptırmıyorum.

Hoş bana sorarsanız servisin de birşeyden anladığı yok da, işte ehven-i şer diyelim.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

sakin olmanın serin kanlı durabilmenin faydasını görmüşsünüz. geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Geçmiş olsun, bu tür tecrübelere tabiki ihtiyaç var paylaşım için teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

İhmal etmeyip servise danışmakla iyi yapmışsınız.. Paylaşım için teşekkürler.

edıt: imla

tarihinde Ali Satılmış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...