İçeriğe Yönlendir

Bilgi Alma ( Motor Değişikliği )

Abdulkadir Zorlu

Recommended Posts

Abdulkadir Zorlu
(düzenlendi)

Selam bende 91 taunus gts var bu aracıma mondeo motoru atmayı düşünuyorum nasıl olur taunusun motor boşluguna z tek mondeo motoru sığarmı düşünceleriniz ne dir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Mesaj yazarket chat dili kullanmıyoruz..
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sığar mı bilmem, teknik olarak uyar mı bilmem ama yasal olarak silindir hacmini değiştirecek bir motor takamazsınız diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Sanırım çok zor olur.Motor bir şekilde kasaya tespit edilse bile elektrik donanımı gösterge paneli vs insana saç-baş yoldurabilir.Eğer siz bunu başarabilirseniz hemen arkasından bendeki taunus sıraya girer. :)

Yorum bağlantısı

Sonuçta olmayacak bir işlem değil. Murat 131 lere 5 silindir marea motorları uygulanıyor. Hatta drag dereceleri alıyorlar. Fakat çok para ve emek işi olduğu kesin.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Bir ara çağlar bey,taunuslara transit turbosu takılabileceğinden bahsetmişti.Ama o zaman da frenlerin zayıf kalacağını belirtmişti.Bence taunusun 2.0 cc lik kendi motoru üstünde yapılacak iyileştirmeler daha sağlıklı ve maddi külfeti daha az olur.Ben şu sıralar motor gürültüsünü en aza indirme motorun verimli ve güçlü çalışmasının yollarını arıyorum. Çağlar beyin de dediği gibi,2.0 cc ve ikişer farlı olan taunuslar yabana atılır arabalar değildir. ;)

Bu tariften 90 model 2.0 cc taunus gls kastediliyor ki bunun da bendeki taunus olduğu biline :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Bir ara çağlar bey,taunuslara transit turbosu takılabileceğinden bahsetmişti.Ama o zaman da frenlerin zayıf kalacağını belirtmişti.Bence taunusun 2.0 cc lik kendi motoru üstünde yapılacak iyileştirmeler daha sağlıklı ve maddi külfeti daha az olur.Ben şu sıralar motor gürültüsünü en aza indirme motorun verimli ve güçlü çalışmasının yollarını arıyorum. Çağlar beyin de dediği gibi,2.0 cc ve ikişer farlı olan taunuslar yabana atılır arabalar değildir. ;)

Bu tariften 90 model 2.0 cc taunus gls kastediliyor ki bunun da bendeki taunus olduğu biline :)

Aracinizin kiymetini bilin gercektende. cook zalim arabadir o taunuslar. ama 2.0 olacak. 1.6 gl ve ozellikle gt ler hantaldi biraz

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Ben izmirde iken ustanın tavsiyesiyle yarım revizyon yaptırdım.2 piston,krom segmanlar ,biyel kolları değişti ve üst kapakta sübab yuvalarına lpg li kullanım için çelik yüzük tabir edilen uygulama yapıldı. Ama araç düz yolda 120-130 a çok zor ulaşıyor,atak değil ve motor sanki kazıntı varmış gibi sesli çalışıyor.Yakıttan yolda şikayetim yok sayılır.25-28 krş arası lpg de.Konyada iyi bir taunus ustası arıyorum.İzmirde yapılan motor yenilemeleri çok güzel olmuş-resimlerdeki-taunusclub üye kabul etmiyor gibi sanki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Taunus'a mondeo motoru koyulmaz..

O motor çalışmak için 40-50 tane sensöre ihtiyaç duyar.. Beyin ister.. şanzıman ister.. mondeoyu alıp, kasası hariç her şeyini aktarmak gerekir..

bende de 2.0 taunus gls olcak 1aya kadar motor taktırmak yerine komple revize edilebilir çok iyi gitmesede piyasadaki son model dahil birçok aracı tokatlayabilir ilk aracım 1.6 taunusdu 2.0 piston vardı baya modlanmıştı dikmen ve balgat yokuşlarında ne arabalar tokatlamıştım

taunusclubden izmirli bir üyeye ait motor sıfırlama fotoları

http://img200.images...3/dsc01378g.jpg

taunus clubde birçok kişi var motoru sıfırlayan seneye bende inş. bizim taunusu sıfırlıycam

Motoru bu halde boyamak yerine, temizlenip parlatılmalıydı...

Hiç beğenmedim.. Sağlıklı da değil..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Taunus motor boşluğuna V8 de sığdırılır, yani 2.0 zetec i sığdırmak en son dert, şanzımanı/ateşleme-yakıt sistemini uygun hale nasıl getirilir buna odaklanmalı, zaten böyle bir dönüşümde enjeksiyon sistemi ile değil, karbüratör ile çalıştırılmalı.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Taunus motor boşluğuna V8 de sığdırılır, yani 2.0 zetec i sığdırmak en son dert, şanzımanı/ateşleme-yakıt sistemini uygun hale nasıl getirilir buna odaklanmalı, zaten böyle bir dönüşümde enjeksiyon sistemi ile değil, karbüratör ile çalıştırılmalı.

Yo gayet enjeksiyonlu da döner. Karbürtörlü daha tatlı olur ayrı. Tonla sensöre ihtiyaç duyar doğrudur da,sandık motor alınacaksa çalışması için gereken bütün sensörler içinde gelir zaten. Bi MT75 şanzıman bulunur revizyonlu,bir de 500 liralık beyin. Onun dışında gerisi elektrikçi işi. Bu dediklerim 10bin lirayı sollar ama o da var. :)

4448180862_a47703ee23.jpg

Bu kadar masraf sadece işin teknik kısmı. Motoru ruhsata işletmenin masrafı da 1000 lirayı geçecektir.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

bir arkadaşım yolda mercedes ile yarışan bir taunus gördüm demişti.arabaya bmw motoru koymuşlar..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Enjeksiyonlu da olur da, bunun maliyetini karşılayacak Türk müşteri bulunmaz, motordan sonra diferansiyele de girmedikçe, o taunus bol bol otoparkta yatar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...