İçeriğe Yönlendir

Tekirdağ'I Gezdim Geldim, Dönüşte Meşhur Kokoreç Yedim... Resimlerle

Oğuzhan Alp

Recommended Posts

Oğuzhan Alp
(düzenlendi)

Herkese selamlar. Bugun sabah 9 gibi tekirdağ gezisi yapmak için yola çıktım. Amacım önce tekirdağ'a gitmek. Tekirdağ köftesi yemek. Peynir helvası ve hayrabolu tatlısı almak. Donüşte de forumda da bahsi geçen meşhur kokoreççiye de uğramaktı.

İkitelliden yola çıktım Büyükçekmeceye geldim Zincirleme kazadan dolayı Otoban kapatılmıştı geri döndüm. Yılmadım avcılar üzerinden E-5'ten yola çıktım. Giderken e-5'ten donerken otobandan döndüm

Önce Direk olarak Tekirdağ'dan Çanakkale'ye giderken 7. km de olan Serinoğulları Köfteye uğradım.

Menu 1 Porsiyon Tekirdağ Köfte + Piyaz + Özel yoğurt ve peynir helvası

s5003023.jpg

Köfte inanılmaz lezzetli. İçi pişirirken kurutulmamış. Piyaz da ha keza öyle. Yoğurt ise bıçakla kesilecek kıvamdaydı.

Bunun üzerine tatlı olarak Meşhur peynir helvasından yarım porsiyon sipariş ettim. 250 Gr da yanıma paket yaptırdım. Yanıma yaptırdığım paket + Köfte + Piyaz + Yediğim helva +Su =23 tl hesap ödedim

Bu da Helva

s5003024.jpg

Oradan ayrılıp tekirdağ'ı gezmeye başladım.

Tekirdağ'a gelmişken "Vatan Şair'i" Namık Kemal'in evine uğramamak bize yakışmazdı. Ev aslında gerçek evi değil ama bir müze haline getirilmiş.

Focus Evin Bahçesinde

s5003025.jpg

s5003026.jpg

s5003030.jpg

Bu yazan söz beni çok etkiledi

s5003031.jpg

s5003032.jpg

s5003041.jpg

Buradan sonra Tekirdağı gezdim

s5003044.jpg

Tekirdağ'dan ayrılıp İstanbul'a dönüş yolunda Forum'da söz edilen kokoreç mekanına uğradım.

http://www.fordclubt...kokore-mi-dedi/

s5003046.jpg

s5003048.jpg

Kokoreç güzel. Ama bir şey farkettim Ben kokoreç'te çıtayı fazla yükseltmişim kendi damak tadımda.

Şampiyon tipi kıyma kokoreçleri kesinlikle yemem. İzmir usulu hazırlatırım. İçine de birşey kattırmam. Yarım ekmeğe de 1,5 porsiyon koydururum. Bana çok değişik gelmedi kokoreç. Orada otursam yemeye giderim. Ama derseniz ki kokoreç yemek için istanbul'dan oraya özellikle gider misin ;gitmem.

Eve ulaştım Tekirdağ'da yaptırdığım paket yiyecekleri açtım. Peynir helvasını köfte yediğim yerden, Tahinli hayrabolu tatlısını ise Özcanlar köftecisinden aldım.

Hayrabolu tatlısı inanılmaz birşey. Tahinli. Peynir helvası da çok güzel

s5003051.jpg

Bu resimi de tam eve dönerkenki sapakta çektim. Sabah yola çıkmadan önce yakıt ortalamasını sıfırlamıştım

Bu rakama zincirleme kaza nedeniyle milim milim ilerleyen 20 dakikalık otoban çıkışı, yaklaşık yarım saatlik aşırı dur kalklı avcılar e-5 metrobüs çalışmasının olduğu tıkalı bölge dahildir.

Giderken e-5 üzerinde 80 ortalama, dönüşte otobandan 120 ortalamalı, zaman zaman ufak ufak kapışmalı motorun açılması amaçlı 3000 devirdeki sabit kullanımlar dahildir. Hız sabitleyici çok yoğun kullanıldı

s5003050.jpg

tarihinde Oğuzhan Alp tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Güzel anlatım.Güzel resimler.Köfteden canım çekti yahu :)

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

İkinci evimin olduğu şehre gitmişsiniz.Tekirdağ a 1 aydır uğramadım özledim.Arabanız hiç yabancı gelmedi İst da nerede ikamet ediyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

İkinci evimin olduğu şehre gitmişsiniz.Tekirdağ a 1 aydır uğramadım özledim.Arabanız hiç yabancı gelmedi İst da nerede ikamet ediyorsunuz.

Hiç haberimiz yok ? Ne zaman götürüyorsun köfte yemeğe meydan köfte ye ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Hiç haberimiz yok ? Ne zaman götürüyorsun köfte yemeğe meydan köfte ye ;)

Ne zaman istersen bi gün önceden haber vereceksin olacak bitecek.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kanguu ile gitsek, 6 lt/100km yakardı.

mk 2 mondeo ile gidelim hem labaroplusundan :D

Ne zaman istersen bi gün önceden haber vereceksin olacak bitecek.

tamamdır içe içe gideriz artık ;) ama şöför sen olacan abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mk 2 mondeo ile gidelim hem labaroplusundan :D

daha şimdiden hedef belli oldu hadi bakalım hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

daha şimdiden hedef belli oldu hadi bakalım hayırlısı.

Amma da çok hedefimiz var be abi ;)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Küçükçekmece'deyim. Tekirdağ çok güzel bir şehirmiş. Yerleşilip mutluca yaşanabilir.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Gelin şimdi gidelim Çağlar abi duyuyormusun?

bugün olmazzz,

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gelin şimdi gidelim Çağlar abi duyuyormusun?

hatlar bozuk ses gelmiyor, aldı 3 silindirili kumbara gibi arabayı, gez de dur...

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

hatlar bozuk ses gelmiyor, aldı 3 silindirili kumbara gibi arabayı, gez de dur...

Yok be abi 2 haftada 1000 km yapabildim.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Anlatımı çok beğendim ama nedense ben yemiş kadar olamadım :D Gece gece yapılır mı bu ya :(

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Anlatımı çok beğendim ama nedense ben yemiş kadar olamadım :D Gece gece yapılır mı bu ya :(

mc donalds tan siparişi verdik bile :D

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

mc donalds tan siparişi verdik bile :D

Aklıma geldi aslında ama hafiye gibi bizim hatun, hemen müdahele etti :D

edit; gecenin bu saati şu zayıf bünyemle aç aç yatıyorum Fatih Abi haberin olsun. :mangal:

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...