İçeriğe Yönlendir

Dünya Düz Mü? Yuvarlak Mı?

Evren Erakçora

Recommended Posts

Semih İzgi

Gözlüklü abiye ne içirdilerse aynısından istiyorum... :) Yayına katılıp üçgen oldugunu idda etmek isterdim.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

video yoktu , sonra açıldı, demek ki video yok :rofl: bence de dümdüz, he sabah 1 saat yol gidiyorum, başladığım yere dönmüyorum :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Maalesef internet bağlantım dandik olduğundan vidyo'yu açamadı. Anladığım kadarıyla birileri dünyanın düz olduğunu söylüyor.

Doğru tahmin ettiysem bir dörtlük paylaşacağım. Cevap yazar msınız?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Doğru anladın Ali abicim. Yaşlı,gözlüklü ve birşey içmiş bir amca dünya düzdür diyor. Hemde ciddi ciddi..

Hatta ay güneşin yarısı kadardır, güneşde dünyadan baya bir küçüktür diyor...

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Teşekkür ederim Semih. O zaman bu cevap güzel olur. Özellikle son kısmı amcaya gelsin.

Yüz daha versen yüz uman yüzler bilirim,

Yokuşlara kardeş olan düzler bilirim,

Dünya öküzün üstünde derler ama,

Dünyanın üstünde nice öküzler bilirim. . . !

Necip Fazıl Kısakürek

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Maalesef internet bağlantım dandik olduğundan vidyo'yu açamadı. Anladığım kadarıyla birileri dünyanın düz olduğunu söylüyor.

Doğru tahmin ettiysem bir dörtlük paylaşacağım. Cevap yazar msınız?

ufka bakınca görüyorsun, gerisni göremessin zira uzakta falan diyor, mideye değil, akciğere birşeyler çekmiş bu :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Konunun kritik tarafı adam anlattıklarını dine bağlıyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Bu adamı değil de buna inanları tanımak isterdim ya çok eğlenceli oldukları kesin :D

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Optik vatandaşı dinleyen gayri müslimler, Bu nasıl kainatın kutsal kitabı ? Saçmalık var bu kitapta demezmi ? Dinimize verilen zararlar bu cahil kesimin yüzünden...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Düz değil de 16gen olduğu söyleniyordu bi ara. Piri reisin haritasında işaretli 16 noktadan bahsedilmiş. Ve dünya döndüğü için dünyanın yuvarlak olarak göründüğü falan söylenmişti :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gözün yukarısı başka aşağısı başka görüyormuş, ondan gemi direkleri öyle görünüyor diyor. :rofl:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Ya adamcağıza bu kadar yüklenmeyin dünyanın düz olduğunu söylerek aslında insanlar ağızlarından başka uzuvları ile de gülebilceklerini öğretiyor yani anlattıklarının altında gizli mesaj saklı. :D

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

he he dünyanın hepisi bizim heybeliada kadar da gemi uzaklaşınca sadece bacası görünüyor. Üzücü olan yanı bizim ilkokul kitapları bunlarla doluydu. Hesap et bakalım kaç km yapar 10 metre direk kaybolması için. O kadar "görebiliiiin mi" :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hawking :"Galileo, belki diğer insanlardan modern bilimin doğuşundan sorumlu olduğu için daha fazla bir kişiydi." demiştir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...