İçeriğe Yönlendir

Çalıntı-Buluntu Araç?

Abdurrahman Balaban

Recommended Posts

Abdurrahman Balaban

Arkadaşlar babam için bir araç bakmaktayım.Kendisi köy ile sıkı temasta olduğu için

yük taşıyabilecek yaylaya çıkabilecek bir araç istiyor.Dacia logan mcv ye takılmış durumda.

Aşağıdaki linkteki araç ile ilgili fikirlerinizi almak isterim.Çalıntı buluntu ne demek? bu aracın sahibi nerede? Alınır mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-calinti-buluntu-dacia-sifirdan-farksiz-3000-km-de-en-fulu-67665244/detay/

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pert kaydı var ama, sebebi aracın çalınmış ve bulunmuş olması demek istemişler..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Çalınmıştır sahibi sigortadan para almıştır,sigorta şirketide araç bulunduğunda satıyordur mesela belki böyle bişeydir..

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Bildiğim kadarıyla olay şöyle.Mesela benim kaskolu bir aracım var ve çalındı aradan bir ay geçti ve aracım bulunamadı.Kasko bana aracımın parasını veriyor.Daha sonra araç bulunduğu zaman ise araç kasko şirketinin oluyor onlarda bu araçları hasarlı fiyatına satıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bildiğim kadarıyla olay şöyle.Mesela benim kaskolu bir aracım var ve çalındı aradan bir ay geçti ve aracım bulunamadı.Kasko bana aracımın parasını veriyor.Daha sonra araç bulunduğu zaman ise araç kasko şirketinin oluyor onlarda bu araçları hasarlı fiyatına satıyorlar.

Sigorta şirketi ihale ile satar,

İlanı veren, ihaleden alan kişidir..

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Sigorta şirketi ihale ile satar,

İlanı veren, ihaleden alan kişidir..

Evet ben atlamışım orayı emmi pardon.Sigorta şirketi ihaleyle satıyor.Bu adamlarda büyük ihtimalle ihaleciler.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Bu işte "en az" bir hırsız yoksa ben de bişey bilmiyorum. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çalıntı buluntu kısmından da ziyade, aynı aracın, aynı gün, daha düşük fiyatla verilmiş bir ilanı daha var.

http://www.sahibinde...67626888/detay/

İlan kalkmış.

3 kuruş ucuz alacam diye bu tip araçlara girilmemeli diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Pekii çalındığı dönemde aracın ne tip bir işte kullanıldığını nereden bileceğiz..Bilemeyeceğiz o zaman ne yapacağız,uzak duracağız :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Pekii çalındığı dönemde aracın ne tip bir işte kullanıldığını nereden bileceğiz..Bilemeyeceğiz o zaman ne yapacağız,uzak duracağız :D

Mesela abii :p

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Aslında bu Logan MCV'ler fena sayılmaz ama biraz daha fazla verip daha temiz bir araç alabilirsiniz. Hiç olmazsa içiniz rahat eder.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç bence güzel.. Muhammed de var aynısı, ben görünce çok işlevsel bulmuştum...

Ama bence temizi alınmalı.. Pert araç almayı ben tavsiye etmiyorum.. Kim bilir başına neler geldi.. kimler nasıl onardı...

Aksı çıkan aracın aksını inşaat teli ile bağlayan ustalar gördüm ben..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

2007 loganla 300bin km yapmış olarak diyebilirim ki bakımını düzgün yaparsanız yolda asla sizi bırakmayacak araçlardan. Ne akan derelerden ne dağlardan tepelerden geçtik. Hatta bugün bile bir ara yol dışına çıkarak bayırlardan indim. Tam modern toros. Fren mesafesi berbat. Yoldan ve motordan çok ses alıyor. Symbolden rahat. Ama motoru güzel. Yine de bizi 300bin taşıdı geçen enjektör açtırdık ilk defa tamir kiti almamız ve mazot pompasını değiştirmemiz gerekti sadece. Başka motora masraf yapmadık. Bir kez debriyaj değiştirdik 240bini geçmişti ve bakımını vaktinde yaptırıp çok hor kullanıyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...