İçeriğe Yönlendir

Makrocuklar

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli

Makrocuklar çünkü çokta profesyonel olmadılar,zira makro lensi almaya güç yetmeyince 25 liraya makro uzatma tüpü ile idare ettim :D

18-55 kit lens,Nikon D5000 ve makro uzatma tüpü ile yaptığım çalışmalar.

_DSC2407.jpg

_DSC2383.jpg

_DSC2379.jpg

_DSC2355.jpg

_DSC2305.jpg

_DSC2193.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

başarılı fotoğraflar tebrikler, uzatma tüpü ile ilgili bilgi verebilirmisiniz nerden aldınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Teşekkür ederim herkese.

Yağız kardeşim,uzatma tüpünü gittigidiyordan aldım.Elektronik bir özelliği yok.makina ile lens arasına takılıyor,diyafram değerini ayarlamak için lensin arkasındaki mandala bir kağıt sıkıştırmak gerekiyor.

Bununla fotoğraf çekmesi baya zor.Işık çok kuvvetli olması gerekiyor,bunların hepsini güneşli havada dışarda çektim.Objeye 1 cm kadar yaklamayınca netleme yapamıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende makro çekimlere acayip meraklıyım.Emekli olunca falan herhalde kendimi bu işe adarım :) Şimdilik bir çalışmam yok. Gayet güzel fotoğraflar,ellerinize sağlık..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Ayhan abi,makro gerçekten çok zevkli ve malzemesi bol,herşeyin makrosu çekilebilir ve baya ilginç oluyor

Makro olmuş abi ama 1/2 galiba

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Çok güzel fotoğraflar. :good1: Kar ve kış temalı fotoğraflarda isteriz. Kar taneleri makroda ışıl ışıl görünebilir. :)

Şuna makro denemez ama çok sevdiğim bir fotoğraf :)

jaguar.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

Aklımda var oyle bir çalışma Semih kardeşim ama bakalım ne zaman fırsat bulacağım.

Göz benim Hüseyin bey,kendi kendimi çektim:)

tarihinde Savaş Değişli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Elinize sağlık. Şu aparattan nezamandır aklımda alacam ama kalıyor her seferinde. Birde Anıl'ın dediği Lensi ters takmak için bir aparat vardı oda olabilir.

Bende Makro için tamron 70-300 di ld macro var. Hem Zoom hemde makro için kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Elinize sağlık. Şu aparattan nezamandır aklımda alacam ama kalıyor her seferinde. Birde Anıl'ın dediği Lensi ters takmak için bir aparat vardı oda olabilir.

Bende Makro için tamron 70-300 di ld macro var. Hem Zoom hemde makro için kullanıyorum.

Teşekkür ederim Onur,70-300 ve uzatma tüpü ile çok daha detaylı makro çekilir kanısındayım.ben 55 mm ile bu kadar yakınlaşabildim :)

Ellerine sağlık Savaş Hocam. :good1::bravo:

Teşekkür ederim Ali hocam :good1:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Savaş Bey nekadar ücreti vardı acaba ürünün? 35TL ye buldum Gittigidiyordan, Nasıldır fiyat ?

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Onur kardeşim ben 25 liraya aldım,makina ne? benim aldığım yerden linki atarım sana

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Link olursa sevinirim. Canon 400D var Bende.

baktım aldığım gittigidiyor dükkanına oda 35 yapmış:s

E bayden 5-10 dolar civarına geliyor diye duymuştum bir bak istersen

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

bunlarda güzel sonuçlar veriyor diye duymuştum,ama hiç kullanmadım

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İnşallah ilerleyen zamanlarda makro çekimler yaparım.Gerçekten yapmayı çok istediğim bir şey.Özellikle küçük börtü böcekler güzel olur.Arı,karınca falan....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sercan Eskin

Güzel çalışmalar.. :bravo:

Devamını bekleriz.. :biggrin: :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...