İçeriğe Yönlendir

Dijital Klimayı Nasıl Verimli Kullanabiliriz?

Serdal Soysal

Recommended Posts

Mustafa Kestel

Evet devreye giriyor ama istersenizde devreden çıkıyor auto ya devam edebiliyor.

Auto'ya basınca klima devreye giriyor diye ben hiç Auto olarak çalıştırmıyordum :blush: ancak Auto'ya basıp A/C OFF yapınca Auto olarak devam mı ediyor yani ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu
(düzenlendi)

Yeni modeller farklı ozaman benim 25 de duruyor AUTO acık AC kapalı aracı çalıştırıp açıyorum klimayı dış sıcaklığa göre dikkat etmedim ama sanırım 4 derece den itibaren önce camlara üflüyor daha sonra ayaklara ısı istenene yaklaştığındada heryerden çok az üflüyor

tarihinde Ercüment Koyuncu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Auto'ya basınca klima devreye giriyor diye ben hiç Auto olarak çalıştırmıyordum :blush: ancak Auto'ya basıp A/C OFF yapınca Auto olarak devam mı ediyor yani ? :unsure2:

Genelde öyledir ve tekrar kapatıp açmadığın sürece öyle kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Genelde öyledir ve tekrar kapatıp açmadığın sürece öyle kalır.

Çok teşekkür ederim Emmi, ben bugüne kadar hiç otomatik klima kullanamıyormuşum demek ki :shok::rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ayhan Onaran

Bende bu dijital klimada şunu anlamadım.Şimdi araçta klimayı açıyoruz..Auto konuma aldık ancak yön seçmezsek ne oluyor? Yani cama ayağa yüze seçmedik diyelim o zaman ne oluyor? Her yönden eşit olarak mı dağıtıyor? Yoksa ben saçmaladım mı :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Chevy tasarımı bu şekilde çalışıyor yapacak birşey yok

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Samet Yarın

yazın kullanım ile sıkıntım yok ancak kışın ısınmak için açtıgımızda ac off olunca hiç yakıt yakmıyor değil mi?

yüksek derecede calıştırmak bir soruna yol acar mı?

acıkcası izmirde oldugum halde üşüyorum :) sıcağı seviyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Bende bu dijital klimada şunu anlamadım.Şimdi araçta klimayı açıyoruz..Auto konuma aldık ancak yön seçmezsek ne oluyor? Yani cama ayağa yüze seçmedik diyelim o zaman ne oluyor? Her yönden eşit olarak mı dağıtıyor? Yoksa ben saçmaladım mı :D

Bu konuyu ben de merak ediyorum Ayhan Abi ;) Yani mesela manuel klimalı araçlarda aracın içerisine dışarıdan koku girmesini istemiyorsak klima 0 (sıfır) konumundayken iç dolaşım tuşuna basıp bir nevi dışarı ile bağlantıları keserek koku vs. girmesini de engelliyorduk. Acaba bu merak ettiğimiz konu bu işe mi yarıyor; yoksa dijital klimalı araçlarda fanı çalıştırmadan böyle bir uygulama yapmak mümkün değil mi ki ? :unsure2:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu konuyu ben de merak ediyorum Ayhan Abi ;) Yani mesela manuel klimalı araçlarda aracın içerisine dışarıdan koku girmesini istemiyorsak klima 0 (sıfır) konumundayken iç dolaşım tuşuna basıp bir nevi dışarı ile bağlantıları keserek koku vs. girmesini de engelliyorduk. Acaba bu merak ettiğimiz konu bu işe mi yarıyor; yoksa dijital klimalı araçlarda fanı çalıştırmadan böyle bir uygulama yapmak mümkün değil mi ki ? :unsure2:

Saygılarımla.

Ben klima işini biraz çözdüm.Klimayı çalıştırınca dereceyi diyelim ki 23 e ayarladık..İç ısı 23 olana kadar çalışıyor.Bu sırada istersen klimayı kapat off yap kalorifer çalışsın yada ikisi de çalışsın fark etmiyor.Her iki durumda da iç sirkülasyon düğmesine basılıp dış ortamla temas kesilebiliyor.Ancak ön cama tam kapasite hava atarken iç sirkülasyon çalışmıyor.Klima yada kalorifer çalışırken herhangi bir yön seçmeyince ayağa yüze ve cama eşit şekilde hava veriyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Sıcaklık verimi için en iyisi A.C Off ve iç sirkülasyon modunda cam ve yüze kullanıyorum.

Ancak cam özellikle Focus larda çabuk buharlandığından 25 derece ve A.C On cam ve yüze iç sirkülasyon açık verimli oluyor.

Ama yakıt harcanıyor.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Sıcaklık verimi için en iyisi A.C Off ve iç sirkülasyon modunda cam ve yüze kullanıyorum.

Ancak cam özellikle Focus larda çabuk buharlandığından 25 derece ve A.C On cam ve yüze iç sirkülasyon açık verimli oluyor.

Ama yakıt harcanıyor.

Evet abi iki gün önce annem de senin arabanın camı cabuk buğu yapıyor niye diye sordu neden Focuslarda buğu çok oluyor?

Yorum bağlantısı
Samet Yarın

yazın kullanım ile sıkıntım yok ancak kışın ısınmak için açtıgımızda ac off olunca hiç yakıt yakmıyor değil mi?

yüksek derecede calıştırmak bir soruna yol acar mı?

acıkcası izmirde oldugum halde üşüyorum :) sıcağı seviyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Ben klima işini biraz çözdüm.Klimayı çalıştırınca dereceyi diyelim ki 23 e ayarladık..İç ısı 23 olana kadar çalışıyor.Bu sırada istersen klimayı kapat off yap kalorifer çalışsın yada ikisi de çalışsın fark etmiyor.Her iki durumda da iç sirkülasyon düğmesine basılıp dış ortamla temas kesilebiliyor.Ancak ön cama tam kapasite hava atarken iç sirkülasyon çalışmıyor.Klima yada kalorifer çalışırken herhangi bir yön seçmeyince ayağa yüze ve cama eşit şekilde hava veriyor..

Cevap için çok teşekkür ederim Ayhan Abi :flowers: Ancak benim asıl merak ettiğim konu; herhangi bir şekilde (klimalı ya da klimasız fark etmez) fan çalışmadan, dışarıdan gelen kokuların manuel klimadaki gibi sadece bir iç dolaşım tuşuyla engellenip engellemediği :unsure2: bu soru hala kafamı karıştırıyor açıkçası :blush:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...