İçeriğe Yönlendir

Fiesta Flair Anahtar Ve Kilit Sorunu

Ozan TUĞCU

Recommended Posts

Ozan TUĞCU

İyi günler herkese. Aranıza yeni katıldım. '00 Fiesta Flair sahibiyim. Ağlayan surat. Şu anda kilit ve anahtar problemi yaşıyorum. Sol ön kapıdan aracı açmaya çalıştığımda aşırı derece zorlanıyorum ve sanki anahtar kırılacakmış gibi oluyor. Sağ ön kapıda ise böyle bir problem yok. Bir de sadece kapıları açarken bu problemi yaşıyorum. Kapatırken iki kapıda da problem olmuyor. Sizce neyden kaynaklanıyor olabilir? Biraz araştırdım ama benzer bir problem göremedim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Ozan TUĞCU

Eğer kilidi değiştirmeye kalksam ne kadara mal olur? Bir fikriniz var mı ? Saygılarla...

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Forumumuza hoşgeldiniz. Tanışma bölümünde sizinle, arabam bölümünde de fiestanızla tanışmak isteriz.

Yorum bağlantısı
Ozan TUĞCU

İnşallah. Final dönemini bir kapatayım en yakın zamanda fotolarla tanışırız. Bu arada iyi bir alarmın bana maliyeti ne olabilir? İzmir/Urlada bildiğiniz iyi bir usta var mı? Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ozan TUĞCU
(düzenlendi)

Herkese merhaba. Problemi anahtar deliğine biraz makine yağı sürerek çözdüğümü belirtmek isterim. Eğer benzer problemi yaşayanlar olursa/varsa umarım yardımı olur. Saygılarımla...

tarihinde Ozan TUĞCU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı problem eski fiestamda da vardı, anahtar deliğinden wd40'ı bastım, yeni gibi oldu :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Aynı problemi bi süre wd40 ile idare ettim ancak sonradan yine çalışmaz olunca Ankara'da Şaşmaz Oto Sanayiinde anahtarcının birine gidip 30-40 TL civarında bi ücretle (yıl 2006-2007) kilidi yeniden dizdirmiştim, şimdilik sol kapımda halen sorun yok ama bir kaç aydırda bagajım anahtarla açılmamaya başladı... Anahtarı hiç kullanmıyordum tesadüfen çalışmadığını farkettim, galiba anahtarlıktaki yada kabindeki elektrikli bagaj açma bozuluncaya kadar tamir ettirmeyecem :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emre Acar

WD40 a bak neler yapıyor. Alıp oda parfümü olarak bile kullanılır. Haşarelerden bile kurtulunur herhalde :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...