İçeriğe Yönlendir

Monitörde Görüntü Sağa Doğru Kaydı

Borga Tansel

Recommended Posts

Borga Tansel

Yine bir teknolojik sorunla karşınızdayım :)

Bizim monitördeki ekran sağa doğru kendi kendine kaydı. Monitörün ayarlarından tutun format atmaya kadar herşeyi yaptık sorun düzelmedi. Acaba nasıl düzeltebilirim sorun nerde olabilir?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Monitör crt mi (gerçi kalmadı ama) lcd mi ? crt lerin içinde ayar vardı tornavida ile ayarlanan ama lcdlerde yoktur galiba öyle bir durum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

CRT mi LCD mi?

LCD ise grafik kartının driver'ını güncellemek ya da frekansları değiştirip eski haline getirmek çözüm olabilir.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Başka bilgisayarda denedinizmi?

Hayır, evde 1 tane bilgisayar olunca deneme şansım olmadı :)

CRT mi LCD mi?

LCD ise grafik kartının driver'ını güncellemek ya da frekansları değiştirip eski haline getirmek çözüm olabilir.

LCD monitör, bu akşam driver ı silip tekrar yüklüycem, gerçi format attım pc ye öle olunca driver güncellenmiyormu?

Frekansları nasıl değiştiriyoruz birde?

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

format sonrası aynı ise sorun başka olabilir.

Valla baya bir şey denedik olmadı, ailecek çıldırmak üzereyiz :shok::kafa:

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

ekranın fotografını bi çeksenizde ekleseniz belki formatlık değildir monitör ayarıdır

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Formattan sonra düzelmediyse monitör sorunudur. Auto tuşu sorunu çözmüyorsa ben olsam bozuk derdim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öz

Ekran kartı arızasında bugüne kadar ekran kayması sorunu görmedim. Aşırı ısınsa güç kaynağı (veya anakarttı tam hatırlamıyorum) ekran kartına güç vermeyi keser ekran tamamen kararır. PC-monitör arası VGA/D-ssub veya hdmı kablo arızası çok düşük ihtimal ama olur mu olabilir. Eş dost akraba komşu muhakkak bir başka pc'de deneyin monitörü. Aynı sorun devam ediyorsa TV tamircileri sizi dört gözle bekliyor demektir. LCD kaç senelik ve marka modeli nedir? Bende Samsung vardı 940 gibi bir şeydi modeli 8. senesinde bitti.

Yorum bağlantısı
Misafir

hocam eğer tv özelliği varsa bir deneyin yada leptop varsa ona bağlayın deneyin. Birde data aktarım kablonuzu değiştirin eski tip pinli yerine hdmı destekliyorsa onu da deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

CRT olsa, SAPTIRMASI bozulmuş derdik :)

Bak hele bilmişe :biggrin:

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Auto düğmesi veya fabrika ayarlarına dön düğmesini deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

ekranın fotografını bi çeksenizde ekleseniz belki formatlık değildir monitör ayarıdır

Valla hocam monitör ayarı değil orası kesin :) format atıldı zaten alete :)

Eski usül kafasına sağına soluna şöyle hafif hafif bir vurun :)

Vurmakla kalmadık az daha kırıyorduk kafasızı :)

CRT olsa, saptırması bozulmuş derdik :)

CRT' te olsa zaten hiç yapamazdık galiba eski teknoloji onlar abi :)

Formattan sonra düzelmediyse monitör sorunudur. Auto tuşu sorunu çözmüyorsa ben olsam bozuk derdim :)

Bizde öyle olduğunu düşünmeye başladık bakalım sorun nerden çıkıcak :)

Ekran kartı arızasında bugüne kadar ekran kayması sorunu görmedim. Aşırı ısınsa güç kaynağı (veya anakarttı tam hatırlamıyorum) ekran kartına güç vermeyi keser ekran tamamen kararır. PC-monitör arası VGA/D-ssub veya hdmı kablo arızası çok düşük ihtimal ama olur mu olabilir. Eş dost akraba komşu muhakkak bir başka pc'de deneyin monitörü. Aynı sorun devam ediyorsa TV tamircileri sizi dört gözle bekliyor demektir. LCD kaç senelik ve marka modeli nedir? Bende Samsung vardı 940 gibi bir şeydi modeli 8. senesinde bitti.

Dediğiniz gibi bakalım bir kablo değiştirelim birde başka bir pc'de değiştirelim.

LCD'nin markası Fujitsu Siemens 2007 yılında alınmıştı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

LCD sağlamdır muhtemelen. Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin ve monitör kablonuzu değiştirin.

Yorum bağlantısı
Ufuk Arslan

monitörün üzerindeki görüntü ayarlarını denediniz mi?

görüntüyü sağa sola aşağıya yukarıya oynatma ayarları var olması lazım ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Monitörün cd sinden birşeyler vardı o yüklenince düzeliyordu gibi hatırlıyorum. Başıma 1 kez gelmişti sadece...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Monitörün cd sinden birşeyler vardı o yüklenince düzeliyordu gibi hatırlıyorum. Başıma 1 kez gelmişti sadece...

Monitörlerle artık cd bile göndermiyorlar. Eskiden bi manuel koyarlardı cd'lere...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hayır renk ile alakalı bazı dosyalar oluyordu. Onlar manuel yüklenince düzeliyordu.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

LCD sağlamdır muhtemelen. Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin ve monitör kablonuzu değiştirin.

monitörün üzerindeki görüntü ayarlarını denediniz mi?

görüntüyü sağa sola aşağıya yukarıya oynatma ayarları var olması lazım ? :unsure2:

Ctrl Alt Üst Tuşuna Falan Basın ...

Hayır renk ile alakalı bazı dosyalar oluyordu. Onlar manuel yüklenince düzeliyordu.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Görüntü nasıl olduysa kendi kendine düzeldi :D :D :D

Zaman en büyük ilaçmış demek ki :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...