İçeriğe Yönlendir

Yol Bilgisayar Ekranı Test Menüsü Neleri Ifade Ediyor

Ercüment Koyuncu

Recommended Posts

Sani Gerşon

51'li kod için şunu buldum.

Car Configuration Data System Internal Failures not programmed

Gösterge paneli kodlanmamış olabilir mi?

Cevabı otosan vermiş servisin dediği bu servis şefi böyle bir yalan söylermi otosanı araya katıp yinede götüreyim ama hangisi bilemiyorum.

Konu açmışsınız, tekrardan açmanıza gerek yok. Konularınızı birleştirdim.

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

51'li kod için şunu buldum.

Car Configuration Data System Internal Failures not programmed

Gösterge paneli kodlanmamış olabilir mi?

Konu açmışsınız, tekrardan açmanıza gerek yok. Konularınızı birleştirdim.

Bilemiyorumki kodların açılımı nedir diyorum otosan birşey yazmamış diyorlar ya birşeyi saklıyorlar yada bir şeyden anlamıyorlar.

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

Yaklaşık 1 yıl önce aracımın yol bilgisayar ekranı değişti sonrasında 2 ad DTC kodu geldi DTC1 -- 9A84_41

DTC2 -- 9A84_51 servis konuyu otosana yazdı 3 kez servise çağırıldım ilk ikisinde yeni yazılım geleceği söylendi 3. sünde 2 gün araç serviste bekledi bugün aldığım cevap sinirimi bozdu yazılımsal bir sorun değilmiş ekran dünya sıtandardında olduğundan bu kodlar görünüyormuş bu bir sorun değilmiş falan filan sizden ricam aracı teslim alırken ne yapmalıyım yazılı bir açıklama istemelimiyim isteyeceksem yazıda nelerin yazmasına dikkat etmeliyim ve devamında nasıl bir yol izlemeliyim.

Arkadaşlar ne yapmalıyım

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

Son durum

otosan yurt dışına mail atmış gelen cevapta bu kodların arıza olmadığı yol bilgisayar ekranı değişiminden geldiğini sorun teşkil etmediğini belirtmişler servis yetkilileride otosandan bununla ilğili müşteriye verilmek üzere yazılı bilgi istemiş aracı teslim aldım 1 2 güne kadar yazıyıda bana vereceklermiş bakalım yazıda neler yazacak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Son durum

otosan yurt dışına mail atmış gelen cevapta bu kodların arıza olmadığı yol bilgisayar ekranı değişiminden geldiğini sorun teşkil etmediğini belirtmişler servis yetkilileride otosandan bununla ilğili müşteriye verilmek üzere yazılı bilgi istemiş aracı teslim aldım 1 2 güne kadar yazıyıda bana vereceklermiş bakalım yazıda neler yazacak

:s

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

Son durum

Arkadaşlar ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim yardımlarınızı rica ederim henüz yazı tarafıma ulaşmadı.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Zınar TURGUT

Konuyu güncel duruma getirelim :)

Aracımın bugün yazılım güncellemesi yapıldı (Yaptılar sanırım) ve sonrasında test menüsünden kontrol sağladım.

Eğer bunlar arıza kodu ise disko topu gibi dönüyor benim araçta bu arıza kodları.

OBD ye bağlandıklarında bunları kontrol etmiyor mu bunlar?

Yorum bağlantısı
Zınar TURGUT

Eder, yetkili servis yaptiysa tum arızaları silmistir zaten.

Maalesef.

Daha önce olmayan bir sürü arıza kodu çıkıyor.

İzmir'e gidince başka bir serviste kontrol ettireceğim.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
ismail mercan

Arkadaşlar merhaba benim aracim 2007 fiesta disel kontagi acinca ekranda km yerinde test yaziyor üsteki kac km yapacagi yerdese mil yaziyor 5 10 saniye sonra duzeliyor bunu bugün yapmaya basladi sizce neden yapiyor bunu bir bilginiz varmi acaba konuyu umarim dogru yere yazmışımdir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar merhaba benim aracim 2007 fiesta disel kontagi acinca ekranda km yerinde test yaziyor üsteki kac km yapacagi yerdese mil yaziyor 5 10 saniye sonra duzeliyor bunu bugün yapmaya basladi sizce neden yapiyor bunu bir bilginiz varmi acaba konuyu umarim dogru yere yazmışımdir.

Akünüz ne durumda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kuvvetle ihtimal akü gidici. saçmalıkalr yapar öyle

Yorum bağlantısı
ismail mercan

kuvvetle ihtimal akü gidici. saçmalıkalr yapar öyle

Cok teşekkür ederim birkac gündür bende farkindayim kontaga bastigim zaman ekran gidip geliyo cam düğmesine basincada içeri ışığı kisiliyo ve farlarda kisilma oluyo akünün azaldiginin farkindayim bugunde test yazisinin yanmasindan ötürü biraz korktum acikcasi daha buyik bir sorunun habercisi olmasinda :)

Akünüz ne durumda?

birkac gündür bende farkindayim kontaga bastigim zaman ekran gidip geliyo cam düğmesine basincada içeri ışığı kisiliyo ve farlarda kisilma oluyo akünün azaldiginin farkindayim bugunde test yazisinin yanmasindan ötürü biraz korktum acikcasi daha buyik bir sorunun habercisi olmasinda. Şimdilik kontagi basinca sorunsuz aliyo ama kuvvetinin azaldigini dusunuyorum. Ondan yapabilirmi sizce ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aküden demek ki durum. Sizi yolda bırakmadan ya da düşük voltajla elektronik bir aksam bozulmadan değiştirin.

Yorum bağlantısı
ismail mercan

Teşekkür ederim ay başı ilk işim aküyu degistirmek olucak insallah ondandir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...