İçeriğe Yönlendir

Akü Sökülüp Takılsa Teyp Resetlenir Mi?

Emin Sınar

Recommended Posts

Emin Sınar

merhabalar, aracım c max ghia cvt, kodu yanlış girdiğim için teyp kilitlendi, doğru kodu şimdi biliyorum fakat kilitlendiği için tarih ve saate müdahale edemiyorum. acaba akü sökülüp takılsa teyp resetlenir mi?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Kilitlendikten sonrası sıkıntılıydı galiba servis çözebiliyor olması lazım.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
(düzenlendi)

Aracınızın aküsü değişimi sırasında besleme yapılıp öyle değiştirirseniz kod istemez.Tavsiyem mutlak suretle besleme ya yapılarak değiştirilmesidir. :police: Kim kilitlediyse onu hemen bulun.

tarihinde Şahin Topaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Teyp kod ister. Muhtemelen aracınızın kitapcığında bir yerlere yapıştırmışlardır. Yoksa servisten öğrenebilirsiniz. Biliyorsanız 4 raakamlı kodu girebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Emin Sınar

ekranda yazan tam olarak nedir, teyp ekranında?

ekranda "ACCES DENİED" yazıyor. doğru şifreyi biliyorum ama kilitlendiği için değiştiremiyorum

Teyp kod ister. Muhtemelen aracınızın kitapcığında bir yerlere yapıştırmışlardır. Yoksa servisten öğrenebilirsiniz. Biliyorsanız 4 raakamlı kodu girebilirsiniz.

ilk girdiğim kodu aldığım kişi yanlış verdiği için kilitlenmişti, doğru kodu verdi fakat girmeme izin vermiyor "access denied" yazıyor ekranda.. servise sordum "teyb" sökülüp İzmir' deki servise göndericez" dediler.. benim de aklıma aküyü söküp takmak geldi..

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Kutup başlarını tekrar söküp takın şirfe istemesi gerekir.. Yanlış kod girişinde de resetleniyor olması lazımdı..

Yorum bağlantısı
Emin Sınar

Orcinal ford teybi mi bu :s

evet sony orjinal.

Kutup başlarını tekrar söküp takın şirfe istemesi gerekir.. Yanlış kod girişinde de resetleniyor olması lazımdı..

yanlış kod uyarısı verdi zaten de ben biraz fazla deneyince kilitledi :unsure2:

Kim kilitledi. ?

kodu ardarda yanlış girince kendim kilitledim. aslında fazla da zorladım sayılmaz, tahminimce 10 defa yanlış girmişimdir.. ilk defa denediğim içikodu yanlış girdiğimin farkında olmadan "acaba yanlış tuşa mı basıyorum" diye düşündüm, sonra kilitledi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Önce Code1.2.3...10 a kadar mesaj çkar, 3ten sonra 30 dak bekleyerek, ve Locked yazar kitlenir normalde gizli servis modu vardır (gizlidir ki bundan sonra yazacağım başınıza gelmesin diye) 3 hak daha verir ama artık aleni olmuştur son 3 hak ta yenince , teyp bir dha çalışmamak üzerine kitlenir. piyasada entegresini sökerek yeniden çalıştıranlar var ama yarı maliyetine çıkıyor. Geçmiş olsun, yani bence bu teyp artık çalışmayacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

Önce Code1.2.3...10 a kadar mesaj çkar, 3ten sonra 30 dak bekleyerek, ve Locked yazar kitlenir normalde gizli servis modu vardır (gizlidir ki bundan sonra yazacağım başınıza gelmesin diye) 3 hak daha verir ama artık aleni olmuştur son 3 hak ta yenince , teyp bir dha çalışmamak üzerine kitlenir. piyasada entegresini sökerek yeniden çalıştıranlar var ama yarı maliyetine çıkıyor. Geçmiş olsun, yani bence bu teyp artık çalışmayacak

çağlar bey,

type şimdi çöpmü :) yokmudur bunun master code....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servis modu denen son 3 hak da harcanmış , bu yazı çıktığına göre, şahsen bu mesajı hiçbir ekranda görmedim, zira hep 10 a gelemden kurtarırdık.

Yorum bağlantısı
Emin Sınar

anlıyorum, acıda olsa teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, benim sıkıntım saat ve tarihi ayarlayamamam, yoksa teybim çalışıyor ve tarih saat dışında her türlü ayarlamayı yapabiliyorum, radyo kanallarını kaydedebiliyorum vb.. sadece saat ve tarihe müdahale edemiyorum.. özellikle gece gece yolculuklarında da karanlıkta bir tek aracın saatine bakmak kolay geliyor.. aküyü sökersem de, kitapçığında "tüm ayarların resetleneceği ve bazı ayarların kullandıkça düzeleceği" felan yazıyor.. bunu göze aldığım vakit söküp takacağım artık. ;) tekrar teşekkür ederim, aranıza yeni katıldım, forumda aktif olmak isterim, iyi geceler herkese.. kazasız belasız sürüşler dilerim

Servis modu denen son 3 hak da harcanmış , bu yazı çıktığına göre, şahsen bu mesajı hiçbir ekranda görmedim, zira hep 10 a gelemden kurtarırdık.

ekrandaki yazının yarın fotusunu çekip yüklemeye çalışıcam, en azından hepimize tecrübe olmuş olur

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kitlendi demiştiniz??? teyp ve radyo çalışıyor diyorsunuz? ben anlamadım?

Yorum bağlantısı
Emin Sınar
(düzenlendi)

"kodu yanlış girdiğim için teyp kilitlendi, doğru kodu şimdi biliyorum fakat kilitlendiği için tarih ve saate müdahale edemiyorum." ilk mesajımda bu şekilde yazmıştım, yanlış veya çarpık anlatmış olabilirim affola.

tarihinde Emin Sınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anlıyorum, acıda olsa teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, benim sıkıntım saat ve tarihi ayarlayamamam, yoksa teybim çalışıyor ve tarih saat dışında her türlü ayarlamayı yapabiliyorum, radyo kanallarını kaydedebiliyorum vb.. sadece saat ve tarihe müdahale edemiyorum.. özellikle gece gece yolculuklarında da karanlıkta bir tek aracın saatine bakmak kolay geliyor.. aküyü sökersem de, kitapçığında "tüm ayarların resetleneceği ve bazı ayarların kullandıkça düzeleceği" felan yazıyor.. bunu göze aldığım vakit söküp takacağım artık. ;) tekrar teşekkür ederim, aranıza yeni katıldım, forumda aktif olmak isterim, iyi geceler herkese.. kazasız belasız sürüşler dilerim

ekrandaki yazının yarın fotusunu çekip yüklemeye çalışıcam, en azından hepimize tecrübe olmuş olur

şu anda radyo dinleyebiliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Emin Sınar

benim tek sıkıntım tarih ve saati ayarlayamam. hani menü tuşuna uzun bastığımızda çıkan bölüm varya(tarih,saat değişikliği vb..) işte ben orada yaptığım değişiklikleri kaydetmek için aracı aldığım kişinin verdiği teyb şifresini girdim, aracı aldığım kişi de bana önceki aracının teyb kodunu vermiş.. ben de bu kodu ardarda girince kilitledi ve sonrasında kod istemeden "access denied" yazmaya başladı.. konu tamamen bundan ibaret, ben tam anlatamadım sıkıntımı galiba kusura bakmayın. yoksa diğer tüm faaliyetler aktif.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

saat vb. ayarı snrası herhangi bir kayıt yoktur, sizin girdiğiniz yer başka, şu an tam ismini hatırlamıyorum ama, menude bir yer yardır Vın başlığı altında galiba, o bölüme teybin kodunu yazıp girersiniz ve , teyp çalınırsa, aküye ilk bağlandığında ekrana çıkacak bir mesaj yazarsınız, mesela telefon numaranız, plakanız vb. ki polis teybi bulursa, sahibine ulaşsın diye. bu bölüme giremediniz sanıyorum ki.

Saat ve tarih ayarı sonrası kaydetme diye bir bölüm yok, ayarladığınız yer ekranda kalır zaten.

Yorum bağlantısı
Emin Sınar

saat vb. ayarı snrası herhangi bir kayıt yoktur, sizin girdiğiniz yer başka, şu an tam ismini hatırlamıyorum ama, menude bir yer yardır Vın başlığı altında galiba, o bölüme teybin kodunu yazıp girersiniz ve , teyp çalınırsa, aküye ilk bağlandığında ekrana çıkacak bir mesaj yazarsınız, mesela telefon numaranız, plakanız vb. ki polis teybi bulursa, sahibine ulaşsın diye. bu bölüme giremediniz sanıyorum ki.

Saat ve tarih ayarı sonrası kaydetme diye bir bölüm yok, ayarladığınız yer ekranda kalır zaten.

evet doğru VIN diye yazıyor galiba girdiğim yerde, fakat tarih ve saati ayarlıyorum sonra teyibi kapatıp açtığımda eski haline dönüyor. değişiklikleri kaydetmek için o kodu istiyordu diye hatırlıyorum, kilitlemeden önce.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...