İçeriğe Yönlendir

Harici Hard Disk Bozuldu

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Mustafa Karabulut

Arkadaşlar, bizim birader hard diski kurcalamış, içine etmiş, her taktığımda biçimlendirme uyarısı veriyor, içini açamıyorum.

chkdsk komutu, combofix ve testdisk işe yaramıyor, haricen kablo ile bağladım o da yemedi, ubuntu kurdum, ubuntu da görmedi, 10 yıllık bütün arşivim, resimlerim, müziklerim belgelerim içinde, kurtarma programları kullandım o da klasör klasör vermiyor, müzikleri ft21938 gibi rakamlar ile kurtarıyor dosya adı vermiyor, Allah rızası için yardım edin,

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

kardeş aynı sorun benim başıma geldi bilgisayarı fortmaladık. harici diski taktık biçimlendirme uyarısı neyse dedik olmayacak biçimlendirdik fakat bütün resim müzik tüm herşey gitti. internetten araştırıken power data racover proğramını buldum iyi ki bulmuşum bütün dosyaları aynı eski konumlarında çıkarttı.istersen proğramı göndereyim

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

metin abi özelden mesaj attım, yardım et abi,

hakan abi senin programda işe yaramadı abi.

Yorum bağlantısı
Levent Aksel
(düzenlendi)

Öncelikle geçmiş olsun. Advanced System Care - Pro sürümünü denemenizi öneririm.. Onun dışında Kaspersky Rescue Disk, easyrecovery pro 6.10, MaxBlast, Okoker Removable Data Recovery ve Acronis REcovery Expert'i önerebilirim..

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Öncelikle geçmiş olsun. Advanced System Care - Pro sürümünü denemenizi öneririm.. Onun dışında Kaspersky Rescue Disk, easyrecovery pro 6.10, MaxBlast, Okoker Removable Data Recovery ve Acronis REcovery Expert'i önerebilirim..

teşekkür ederim levent abi, hemen deniyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
metin abi özelden mesaj attım, yardım et abi, hakan abi senin programda işe yaramadı abi.

full scan yaptırdın mı? Takribi 1 1,5 saat tarama yapar çünkü.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Aynı sıkıntının daha büyüğü bende var Mustafa Bey. Cihazda mekanik arıza oluştu ve bilgisayar görmüyor. Arkadaşım kutusunu kırıp, pc'ye bağladı sonuç nafile. Veri kurtarma merkezlerini aradım, datasına bakacağız; 100USD'den başlıyor ucu açık demeye getirdiler. Bilgisayar görmediği ve büyük ihtimalle kafa attığı için, tozsuz odada disk değişimine gidilmesi gerekiyor. ÇAre olarak kriminal dairede tanıdık varsa yaptırabilirsiniz dediler. Cihaz evde. Bir iki bağlantımızı deneyeceğiz bakalım sonuç alabilir miyiz? Aynı şekilde 10 senelik başka yedeği olmayan fotoğraflarım ve müzik, program içeriklerim bu diskteydi. Günümüz yedeğin, yedeğinin yedeğini alma devri olduğu için harici disk güvensiz bir depolama şekliymiş ama belki de telafisi olmayan bir şekilde anlamış oldum. İnşallah siz kurtarırsınız bilgileri. Kurtarma programları sayesinde büyük ihtimal kurtarırsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Lokman Özbek

file scavenger proğramını tavsiye ederim.istersen gönderebilirim

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

full scan yaptırdın mı? Takribi 1 1,5 saat tarama yapar çünkü.

hakan abi bendeki diğer program gibi dosya isimleri vermiyor bütün mp3 arşivi gitti valla yandım yemin olsun

file scavenger proğramını tavsiye ederim.istersen gönderebilirim

Çok teşekkür ederim, Metin Abi bir program gönderi onu deniyorum şu an, baktım bu da olmuyor sizden yardım talep eder, biraz da rahatsız ederim abi

Geçmiş olsun. Aynı sıkıntının daha büyüğü bende var Mustafa Bey. Cihazda mekanik arıza oluştu ve bilgisayar görmüyor. Arkadaşım kutusunu kırıp, pc'ye bağladı sonuç nafile. Veri kurtarma merkezlerini aradım, datasına bakacağız; 100USD'den başlıyor ucu açık demeye getirdiler. Bilgisayar görmediği ve büyük ihtimalle kafa attığı için, tozsuz odada disk değişimine gidilmesi gerekiyor. ÇAre olarak kriminal dairede tanıdık varsa yaptırabilirsiniz dediler. Cihaz evde. Bir iki bağlantımızı deneyeceğiz bakalım sonuç alabilir miyiz? Aynı şekilde 10 senelik başka yedeği olmayan fotoğraflarım ve müzik, program içeriklerim bu diskteydi. Günümüz yedeğin, yedeğinin yedeğini alma devri olduğu için harici disk güvensiz bir depolama şekliymiş ama belki de telafisi olmayan bir şekilde anlamış oldum. İnşallah siz kurtarırsınız bilgileri. Kurtarma programları sayesinde büyük ihtimal kurtarırsınız.

Saygılarımla.

Sana da geçmiş olsun Evren Abi, ben resimleri kısmen kurtarabiliyorum ama mp3 arşivim gitti abi, neredeyse orta çaplı bir radyo arşivi kadar mp3 vardı elimde, onları geri döndüremiyorum. bittim abi valla bittim

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Artık bu bir nefis mücadelesidir ya kurtarılacak ya kurtarılacak::))))

Evren kardeş bu iş 100 dolar bana ne didiler biliyormusun 250 dolar o da masrafın artabilir dediler. ben de fırsatçılara meydan vermemek için bilgilerimi paylaşıyorum ben de proğram var mustafa bu işi yaparsa senin işi bir yemeğe hallederiz::)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Delikanlı bilgisayarcıyım, tükürdüğümü yalamam. Silinmişse silinmiştir :p aaha

Şaka bir yana eğerki isim bütünlükleri gitmişse isimsiz bir vaziyette yani karışık isimlerle kurtarmaya bakın. Tek tek şarkıları dinler hem nostalji yapmış hem isimlendirmiş olursunuz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Artık bu bir nefis mücadelesidir ya kurtarılacak ya kurtarılacak: :))))

Evren kardeş bu iş 100 dolar bana ne didiler biliyormusun 250 dolar o da masrafın artabilir dediler. ben de fırsatçılara meydan vermemek için bilgilerimi paylaşıyorum ben de proğram var mustafa bu işi yaparsa senin işi bir yemeğe hallederiz: :)

yemek sana feda olsun abi :) ordu'nun öyle bilinir yemeği yok, ben güzel bi hamsi tava yaparım sana :)

sonrasında fındıklı baklava gider mi bilmem ama giderse onu da yeriz :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şahsen, programla kurtulabilen hdd / düzelen windows görmedim, hakkaten gören var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Geçmiş olsun Mustafa. Benim önerebileceğim herşeyi önermişler zaten. :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

şahsen, programla kurtulabilen hdd / düzelen windows görmedim, hakkaten gören var mı?

valla abi tam düzelmese bile kısmen kaybolan belgeleri geri getiriyor ya o bile yeter :)

Geçmiş olsun Mustafa. Benim önerebileceğim herşeyi önermişler zaten. :(

sağolasın :) %14 deyiz :) sabaha çok yol var, beklemedeyim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İsmi cismi bozuk da olsa kurtarabiliyorsun anlaşılan. Çok da üzülme, dinler dinler adlandırırsın :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

İsmi cismi bozuk da olsa kurtarabiliyorsun anlaşılan. Çok da üzülme, dinler dinler adlandırırsın :)

yandık desene :)

Yorum bağlantısı
Canberk Arıcan

Bir arkadaşımın hard diskinde de aynı sorun vardı.Ben R-studio programını kullanarak dosyaların büyük bir kısmını kurtarabildim.Yalnız programı açtıktan sonra hangi diski kurtaracağınızı seçiyorsunuz, burada bir uyarı çıkıyor Open derseniz hızlı bir şekilde hallediyor dosyalar biraz eksik olabiliyor, Scan derseniz işlem biraz daha uzun sürüyor ama daha sağlıklı kurtarma oluyor.Programı ve programın kullanımını internetten rahatça bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Mustafa durum nasıl?

Abi Allah senden razı olsun, dosyaların tamamına yakını kurtuldu :) Dosyaların isimlerinin ve klasör yerleşimlerinin eskisi gibi aynen yerinde duruyor olması beni çok ama çok sevindirdi.

Çok teşekkürler abi, hakkını ödeyemem.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Saygılarımla.

everan kardeş mustafa ya yeteri kadar yadımcı olduk sanırım .

mustafadan bilgi alabilirsin

Çağlar bey bu konuda tecrübelerim var kurtarmış biri olarak. Mustafa arkadaşımız da ikinci kişi oldu kuratran olarak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

isteyene yardımcı olurum :) açıkcası programı kurarken ve tarama işlemi devam ederken böyle bir sonuç beklemiyordum,

bütün klasör dizilimleri, şarkı ve fotoğraf isimleri, eskisi gibi aynen muhafaza edilerek eski yerine yerleştirildi, inanamadım :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

NcCommanderla zamanında Dos ortamında tek tek dosyaları isimlerini düzeltip kurtardığımız çok oldu abi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...