İçeriğe Yönlendir

Park Halindeki Aracımın Başına Gelen 2. Olay

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

aynı evde olsalar olmasalar farketmiyor mu emmi mod aile arasında kaza olmaz bilerek olmuşmudur yada sahtekarlık yapmayın başka araba çarpmıştır durumum bu şimdi

Bilerek olmuştur değil buradaki olay,

Trafik poliçesi bir sorumluluk poliçesidir; Trafik sigortalarınız olmasa, annen senin arabana kendi arabası ile çarpsa, senin arabana verdiği zararı annene ödetir misiniz.. ?

Aynı kazayı tanımadığın biriyle düşün.. Biri gelse senin arabana çarpsa verdiği zararın bedelini çatır çatır alırsın... Ama annenden almazsın..

Annenden almayacağın için trafik sigortası da bu kazada sorumluluk görmez ve ödemez..

Anne ile oğul ayrı evlerdelerse, ayrı yaşadığını ispat edebilirsen, dosyayı aç, iyi şirket ise izah isteyerek ödeyebilir.. orta halli şirketlerin hiç birisi ödemez, direk red eder.. Örneklerini çok gördüm.. Bazı firmalar, soy isim benzerliğinden bile direk red ediyorlar..

Oha emmi oha :D Başka birşey demem :p

Yeni forum çok akıllı demişti Selçuk, :D Ben olur zannediyordum :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Bilerek olmuştur değil buradaki olay,

Trafik poliçesi bir sorumluluk poliçesidir; Trafik sigortalarınız olmasa, annen senin arabana kendi arabası ile çarpsa, senin arabana verdiği zararı annene ödetir misiniz.. ?

Aynı kazayı tanımadığın biriyle düşün.. Biri gelse senin arabana çarpsa verdiği zararın bedelini çatır çatır alırsın... Ama annenden almazsın..

Annenden almayacağın için trafik sigortası da bu kazada sorumluluk görmez ve ödemez..

Anne ile oğul ayrı evlerdelerse, ayrı yaşadığını ispat edebilirsen, dosyayı aç, iyi şirket ise izah isteyerek ödeyebilir.. orta halli şirketlerin hiç birisi ödemez, direk red eder.. Örneklerini çok gördüm.. Bazı firmalar, soy isim benzerliğinden bile direk red ediyorlar..

Bunun bir nedenide kötü niyetli kullanıma engel olmaktır..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

Aracım otoparkın park yerinde usul usul duruyormuş. Annem 206'sı ile geri manevra yaparken aracıma hafifçe çarpmış.

Olay daha taze servise gidip soramadım ama hasar boyutunu nasıl tamir edilebileceğini çok merak ediyorum.

Bu hasar onarılabilir mi ?

img00005201201271529.jpg

img00007201201271530.jpg

img00008201201271530.jpg

img00006201201271529.jpg

Araç 5-6 gün bekledi hiç yerinden kıpırdamadan ve sonuç olarak kendi kendine düzeldi. :unsure2:

img00010201202061550.jpg

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

iyide tamponla kaporta arasındaki açıklıkta mı kendiliğinden düzeldi. :unsure2:

Aynen öyle oldu Ruhan Bey, daha doğrusu olmuş. Ben de çok şaşırmış durumdayım bu olay karşısında :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi geçmiş olsun, görüldüğü üzre Ford' un plastiği bile kaliteli kardeşim, öyle tırt değil bazı markalar gibi, araba kendini tamir ediyor, yeterki biraz dinlenmesine müsade edin :D :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Aynen öyle oldu Ruhan Bey, daha doğrusu olmuş. Ben de çok şaşırmış durumdayım bu olay karşısında :)

çok ilginç, acaba tamponu yerine falan ittirip kaktırdıysanız belki kendiliğinden oturmuştur. tampondaki deformasyona gelince, güneş görünce genleşip düzelmiş olabilir. ısınırken çatırdayan televizyonları düşünün... :yes:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Sıcak-soğuk farkı yapar böyle şeyler. Kaportacı da bunu hızlandıracaktı işte. :) Söküp ya da sökmeden arkadan eliyle hafifçe bastıracaktı. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hadi geçmiş olsun, görüldüğü üzre Ford' un plastiği bile kaliteli kardeşim, öyle tırt değil bazı markalar gibi, araba kendini tamir ediyor, yeterki biraz dinlenmesine müsade edin :D :D :D :D

Bir de bize naylon diyorsunuz, bildiğin ısınınca düzelmiş işte :D

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ford kaliteli plastik kardeşim, sizinki siyah poşetten 2. tekrar geri dönüşüm naylon, fark ta bu zaten :D :D

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

)Allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş... sizin kide öyle oldu çok şükür.(burda eşek focus oluyor) :tongue:

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ

)Allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş... sizin kide öyle oldu çok şükür.(burda eşek focus oluyor) :tongue:

+1

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Ben mesajı yeni fark ettim, aynı şey arkadaşın mercedesinde kapı altı geniş plastik çıtalarda olmuştu, o da güneş altında yarım gün kalınca düzelmişti, hatta içeri göçen kapı sacını bile çekerek düzeltmişti.

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...