İçeriğe Yönlendir

Bankalarda Kredi Yapılandırması Yapanların Dikkatine!

Yasin Karataş

Recommended Posts

Akan Belen

Bırak geri ödemeyi.Daha fazla borç çıkarmazlarsa şükret sen.kıpraşma usul usul taksitlerini öde bitincede borcu yoktur yazısı al.yoksa benim gibi 3 sene sonra arayıp Akan bey 60 tl borcunuz kalmış derler.Lem lanet olsun dersin ödersin sonra 1 sene sonra yine arayıp Akan bey bir 45 tl daha alalım sizden derler.Anca o zaman akıllanıp iyi bir laf edersin de hesabını falan kapatırlar kurtulursun :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bırak geri ödemeyi.Daha fazla borç çıkarmazlarsa şükret sen.kıpraşma usul usul taksitlerini öde

Aynen böyle düşünüyorum. Mümkün mertebe gözlerine görünmemeye çalışıyorum...

Kredi kartı gönderdiler, aldımn bir kez bile kullanmadım, sürekli limit artırdılar..

Sonra aramaya başladılar niye kullanmıyorsunuz dediler..

Yine kullanmadım..

Geçenlerde mesaj gelmiş, mesaj aynen şu, kredi kartınızı herhangi bir yerden herhangi bir bedelle bir kez kullanın, 30 lira puan yükleyeceğiz demişler.. Yine kullanmadım :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben konuyla hiç ilgilenmeyeceğim çünkü: Finansbank'ın bana herhangi bir şekilde geri ödeme yapacağını sanmıyorum :)

Yapılandırma yaptın mı sen hiç ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tabi bir kere kullandırsalar zaten peşine hemen kitleyecekler.Kart kullanım ücretini o yüzden :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yapılandırma yaptın mı sen hiç ?

Yaptım...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Tamam o vakit, bu hafta içi karar gelirmiş bize. Bizde yapacaklar var abi, örneklerini ulaştırırım sana.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Yapılandırma aynı banka hesapları ile yapılması gerekiyor mu? Ben yapılandırma ücretine kızıp, az fazlasına banka değiştirmiştim. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben aynı bankadan yaptım.. Yeni kredi çekiyormuş gibi bir çok masrafı tekrar ödedim..

Yorum bağlantısı
Fatih Işık

Mehmet abi emsal göstererek geri alamazmısınız masrafları yani astarı yüzünü karşılıcaksa eğer..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben aynı bankadan yaptım.. Yeni kredi çekiyormuş gibi bir çok masrafı tekrar ödedim..

Aynı banka yapılandırması da var tabi. Ben yapmadım ama yapıp kovalayanlar var şu anda. İlk kredi çektiğinde örneğin faiz 1,10'du, sonra krediler düştü 0,85'e. Yeniden 0,85'e yapılandırmak için gidildi, yanlış hatırlamıyorsam 2,5-3000 TL'ye yakın masraf kesildi. Konut kredisi olduğundan vade ve miktar çoktu, 0,05 puan bile çok farkettiriyor taksit tutarında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi emsal göstererek geri alamazmısınız masrafları yani astarı yüzünü karşılıcaksa eğer..

Kredi bitsin, borcu yok kağıdını alıp rehini kaldırayım, ondan sonra düşünürüm :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı banka yapılandırması da var tabi. Ben yapmadım ama yapıp kovalayanlar var şu anda. İlk kredi çektiğinde örneğin faiz 1,10'du, sonra krediler düştü 0,85'e. Yeniden 0,85'e yapılandırmak için gidildi, yanlış hatırlamıyorsam 2,5-3000 TL'ye yakın masraf kesildi. Konut kredisi olduğundan vade ve miktar çoktu, 0,05 puan bile çok farkettiriyor taksit tutarında.

Ben de 1.24'ten 0.88'e düşürmüştüm...

Ancak başka bankaya gitmeme izin vermemişlerdi :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Senin verdiğin hava parası da var mıydı abi bu kadar? 2-3000 TL?

Yorum bağlantısı
Fatih Işık

neden izin vermedikleri şimdi anlaşılmıştır. 2-3 bin ne demek ya. bizde konut kredisi çekmiştik benim için 2004 te ozaman için kriz sonrası diye çok yüksekti ama yapılandıramadan bitirdim şükür ki :kutlama:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben başka bankaya geçtim, Zafer sana zahmet bir bakıver hangisine gideyim sabah..Yenisine mi eskisi mi ? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senin verdiğin hava parası da var mıydı abi bu kadar? 2-3000 TL?

1200 liraydı diye aklımda kalmış.. Tam emin değilim...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şu karar gelsin, burada dilekçe yazanlar olacak. O dilekçeleri eklerim konuya.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Bankaların müşterilere ne kadar dosya masrafı alacaklarını peşinen söylemeleri ve müşterinin de buna çeşitli nedenlerle razı olması, alınan dosya masrafı ya da komisyonu masum kılmaz,haklı da çıkarmaz. Burada müşteriye başka şans tanınmamaktadır, aksi takdirde kimse dosya masrafı ve komisyon ödememe şansı varken ödemeyi tercih etmemektedir,. Burada finans sistemini oluşturan kurumların menfaat dayanışması yaparak ortak bir tutum ve yonerge ile müşterinin elini kolunu bağlayıp bu konuda seçeneksiz bırakma politikası kendini göstermektedir. Paraya ihtiyaç çoğu zaman hayatidir ve bu durumdaki insanları el birliği ile faiz dışındaki ödemelere zorunlu bırakmak, sinekten yağ çıkarmaya çalışan bankacılık sisteminin,bana göre, ayıbıdır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şuan da bu konu bir işe yaramaz.Çünkü faiz oranları giderek artırıyor.Yapılandırma yapmak için uygun zaman değil.Ha faiz oranları düşerse ki pek düşeceğe benzemiyor 2-3 yıl daha o zaman bizde araştırma yaparız.Ancak bir de şöyle bir durum var.Mesela banka mahkemeye verildi ve krediyi erken kapatma cezası olan miktar geri alındı.Bunu gören diğer bankalar bu sefer başka isimler altında müşteriye ek masraflar çıkartıyor.İşte bunlar içinde yine ayrıca mahkemeye vermek gerekiyor.Yani bankalar ile uğraşılmaz.Emsal teşkil eden bir karar maalesef çıkmıyor.Çünkü sürekli talep edilen masrafların adı şekli değişiyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu, şimdi yapılandırma yapmak değil Ayhan, yapmış olanların ikinci kez ödediği işlem ücretleri.

Yorum bağlantısı
Misafir

benim krediyi, yapılandırmamışlardı ticari kredi diye, bide üstüne fark koydular 70 tl, alsan bi dert, almasan olmuyor mecbur ödüyoruz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Konu, şimdi yapılandırma yapmak değil Ayhan, yapmış olanların ikinci kez ödediği işlem ücretleri.

Anladım ama herkesin ayrı ayrı mahkemeye vermesi gerekli.Yeni yapılacak yapılandırmalarda belki bir ihtimal bu ücretler alınmaz o da bu piyasa şartlarında zaten mümkün gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...