İçeriğe Yönlendir

Müzik Sistemi Için Stereo Ve Mono Anfi Tavsiyesi

Mert Nar

Recommended Posts

Mert Nar

merhabalar: ford connect glx model aracıma 1 kaç hafta içinde müzik sistemi yaptıracağım

ana ünite olarak: pioneer deh 7250sd aldım

mid component olarak önlere 13cm:cadence xenith xs5k 150 watt peak 75 rms

" " " arkalara 16cm:cadence xenith xs6k 200 watt peak 100 rms aldım

anfi ise bi tanıdıktan uygun fiyata: edison ed6004.4 alayım diyorum, kablolalarım vs onlarda kaliteli olacak sizce iyi çalarmı 38 cm de bir bas alıcam ama ne alacağıma karar veremedim cadence FXS600 1200 WATT PEAK 600 RMS düşünüyorum 1hafta içinde onun için bas anfisi alıcam ne tavsiye edersiniz?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Emre Tosun

baya yuklenmıssın anfıyı kaca aldın acaba kardesım

bilen arkadaşlardan sunu ıstıyorum sızce o anfi o kadar malzemeyi besleyebilirmi ? bendede sadece pioneer 900w 300 rms champions series bass var ona uygun bir anfi arıyorum sadece bas anfisi olsa bile olur kapı kolonlarım bayağı başarılı

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bass ve anfi için ne kadar bütçeniz var 1000-1200TL arası verir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Mert Nar

baya yuklenmıssın anfıyı kaca aldın acaba kardesım

bilen arkadaşlardan sunu ıstıyorum sızce o anfi o kadar malzemeyi besleyebilirmi ? bendede sadece pioneer 900w 300 rms champions series bass var ona uygun bir anfi arıyorum sadece bas anfisi olsa bile olur kapı kolonlarım bayağı başarılı

kardeşim 2 takım mid için o anfiyi söyledim ben bas için ayrı anfi alacağım

bass ve anfi için ne kadar bütçeniz var 1000-1200TL arası verir misiniz ?

2 adet mono ve stereo anfi için maximum 600 tl verebilirim bass için ise 300 tl civarı yaklasık olarak 1000 tl falan sizin dediğiniz gibi

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

mert arkalara 16 demişin pandizotun üzerine mi koyucan bas bi tane 38 lik yerine iki tane 30 luk ta bakabilirsin bide montaj işi çok önemli

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kicker CVR 500WRMS 38cm

JLB GTO 7001E

maddiyat kurtarırsa

Kicker CVX 1000WRMS

JBL 1201.1

Yorum bağlantısı
Mert Nar

mert arkalara 16 demişin pandizotun üzerine mi koyucan bas bi tane 38 lik yerine iki tane 30 luk ta bakabilirsin bide montaj işi çok önemli

arkalara tavana koyucam uğur 16 cm mid takımını özel mdfler var midler için onları kullanıcam 2 tane 30lukta olabılır aslında ama arabayı iş için babam hafta ıcın hergun kullanıyo malzeme koyuyo cokta yer kaplamasın dıye 38 cm tek kuvvetlı bısey ıstıyorum

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

o anfi yanlış hatırlamıyorsam 4 ohm'da 60w rms/kanal veriyor , eğer comp.lerde 4 ohm sa anfiyi performanslı kullanamazsınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kullanılmaz derken? anfi düşük kalacağı için mi? Ön kapılara, izolasyon yapılmadan, tüm emeğe/sisteme yazık olur derim, ovaller, tavana konacaksa, onlara da yazık olacak, şahsen bu araçta, bu montaj şekline, ürünlerin kalitesi kadar, verimli ses alınmayacak diye tahmin ediyorum, gümbürtü kopar orası ayrı, severim gümbürtüyü :dance:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

çağlar abi oval kolon arka tarafa 16 cmlik takacak o ceplik fiyatları ozel yapım olacak sanırım en asağı 150 ila 250 arası rakam cıkar mert ona gore 38 lik olarak tavsiyem alpine typer serisi var 750 watt rms

Yorum bağlantısı
Mert Nar

çağlar abi oval kolon arka tarafa 16 cmlik takacak o ceplik fiyatları ozel yapım olacak sanırım en asağı 150 ila 250 arası rakam cıkar mert ona gore 38 lik olarak tavsiyem alpine typer serisi var 750 watt rms

uğur oval hoparlör kullanmayacağımki mid takımlarının yukarda resmi var mid takımı kullanıcam

Yorum bağlantısı
Mert Nar

Kullanılmaz derken? anfi düşük kalacağı için mi? Ön kapılara, izolasyon yapılmadan, tüm emeğe/sisteme yazık olur derim, ovaller, tavana konacaksa, onlara da yazık olacak, şahsen bu araçta, bu montaj şekline, ürünlerin kalitesi kadar, verimli ses alınmayacak diye tahmin ediyorum, gümbürtü kopar orası ayrı, severim gümbürtüyü :dance:

aracımda oval hoparlör kullanmayacağım 13 cm mid takımını ön kapılara koyacağım aynı şekil arka tavana çifti 50 tl civarı olan mid takımları ıcın mdflerden alıp tavana sağ ve sola ayrı olmak uzere ıkı takım 16 cm mid koyacağım bir stereo ve birde mono anfi ile 38cm bas ıstıyorum. şuan 3 tane eksiğim var stereo,mono ve subwoofer bunlarıda hafta 1-2 haftaya kesin alıcam ıhtımal aldımı iş bitiyor.. midlerin ikisi 175 rms ön ve arka toplam bunun için bir stereo anfiye ihtiyacım var 250-300 civarı güzel ses almak istiyorum sistemimden. 38cm de kicker cvr15 olabilir yada cadence fxs600 tabi birde mono anfi

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

o ceplikler orjinal gibi durmuyo mert haberin olsun ozel yaptır derim veya o ceplikten alıp arka pandızotun üzerine koyabilir tanımadın mı beni ümit sokaktan :D

Yorum bağlantısı
Mert Nar

o ceplikler orjinal gibi durmuyo mert haberin olsun ozel yaptır derim veya o ceplikten alıp arka pandızotun üzerine koyabilir tanımadın mı beni ümit sokaktan :D

tanıdım tanımam mı ya :) orjinal gibi durması bence pek önemli değil ya zaten tavana koyucağım için sorun olmıcak pandızot perde şeklinde olduğu için olmaz glx lerde sarı perdeler varya esnek onlardan bahsediyorum, hem yukarda olması daha hoş arkada yüksekte daha iyi ses gelir. 2009 model kangoo ya yapmıstık biz ön kapılara 16 arka tavana 16 mıd takımı 2x1000 jbl stereo ve mono sound magus anfi ındash navıtech vardı cok saglam calıyodu benımde ıkı tane guzel anfı ve 1 tane bassa ıhtıyacım var

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

evet çağlar abi performanslı kullanılmaz diye düşünüyorum, anfinin gücü düşük kalacağı için. bende aynısını köprüleyip 120w rms lik bir sub besletiyorum , köprü de 4 ohmda değeri 180 w gösteriyor , sıkıntı çıkmıyor ama uzun süreli kullanımlarda biraz ısınıyor.

Yorum bağlantısı
Mert Nar

cadence xa125.4 stereo anfi alsam arkadaslar mid takımlarım güzel çalarmı 13 cm 75 rms 16 cm 100 rms bu anfiyi sadece bunlar ıcın kullanıcam hem fıyatıda uygun ıyı ses alabılırmıyım özellikleri ise sunlar ben pek anlamıyorum ozellıklerınden:

Specifications:

• 4 Ohm RMS Power: 80 Watts x 4

• 2 Ohm RMS Power: 125 Watts x 4

• 4 Ohm Bridged RMS Power: 250 Watts x 2

• XENITH Power: 1000 Watts

• Minimum THD: <0.1%

• Frequency Response: 10Hz – 40 kHz

• S/N Ratio: >97dB

• Damping Factor: >198 @ 100Hz

• Channel Separation: >50dB

• Input Voltage: 200mV – 8V

• Dimensions (L x W x H): 13.3” x 10.5” x 2.6”

Features:

• High Speed MOSFET Power Supply

• Bipolar Japanese Sanken Output Devices

• 12dB Crossover Circuitry

• Bass Boost Equalization

• Angled Connection Terminals

• Computer Optimized Heatsink Design

• 3-Channel Mixed Mono Capable

bas anfisinide artık uygun fiyata birinizden alırım yada sıfır uyguna bulursam alırım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...