İçeriğe Yönlendir

Ford Fusion Dizel Asm Çalişma Problemi

Guest GÜNEŞ Ataseven

Recommended Posts

Guest GÜNEŞ Ataseven

İyi günler,

2004 model dizel otomatik fusionum var.Bir gün yolda giderken ünlem ve ABS ışığı yandı sağ arka tekerden ses geliyordu ustama götürdüm bilye dağıtmış dedi.Yenisini takdırdım ve ikaz ışıkları söndü ve problem sonlandı ama ondan sonra bir sabah arabayı vites N de ayağım frende çalıştırmak istediğimde araba çalışmadı.Aküden olabileceğini düşündüm ama aküde bir problem yoktu.Kontağı kapatıp yeniden açtığımda balataya benzeyen uyarı ışığının yandığını farkettim.Kontağı tekrar aç kapa vitesle oyna frene bas çek araç çalışmaz.Fren şişti ondan dolayı araç frene bastığı algılamıYo gibi düşündüm.Bir kaç saat sonra kaputu açtım hidrolik yağını ve motor üstündeki bir kaç kabloyu bilinçsizce salladım ve arabaya bindiğim de 2. denememde araba çalıştı.O gün bu gündür arabayı sabahları ve 2-3 saat durduktan sonra tekrar direk çalıştıramıorum ama kaputu açıp kablo çekiştirip hidrolik yağını salladığımda araba sanki sihirli el değmiş gibi çalışıyo.Bu işe bi anlam veremiyorum ama çalıştığı içinde ustaya gitmekte acele etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Didem Cengiz

havalar bu aralar çok soğuk ondan çalışmama sorunu yapabilir bende 6 sene fiesta asm kullandım çok soğuklarda kontağı 2 tık çevirip ısıtıcı ışığı sönünce tekrar çevirip ısıtıcı ışığı sönünce kapatıp çalıştırırdım sorun olmazdı sizinkide öyle olabilir yoksa öyle kablolara falan dokunmayla olmaz diye düşünüyorum

Ercan Bey , peki arıza lambası yanıyor muydu ? benim aracımda soğuk havalarda cok garip oluyor. dün sabah calıstırmaya kalktıgımda kontağı yarım cevirdigimde cızz sesi bile gelmedi, aküde yeni.. arıza lambası yandı.. bi kere daha başıma gelmişti bu olay, güneş açıp araba ısınıncaa calışmıştı :D:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...