İçeriğe Yönlendir

Ev Yapımı Plaka Kalınlaştırma

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

TC olarak bulamadık maalesef o yüzden bari sonu 78 olsun diye bunu aldık ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
Ellerine sağlık abi, güzel olmuş. Havalar biraz düzele plakalık iptali ile birlikte bu uygulamayı yapmayı planlıyordum. Paylaşımın ben ve Yasin için örnek teşkil etmiş olacak.

düzenleme: imla

Kardeş, Mersin'e geldiğinde stop lambası ile onuda hallederim sen canını sıkma ya. Sinyal resimlerinde vardı dikkat ettiysen benim plaka onuda ben yaptım nasılsa ok. :)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Kardeş, Mersin'e geldiğinde stop lambası ile onuda hallederim sen canını sıkma ya. Sinyal resimlerinde vardı dikkat ettiysen benim plaka onuda ben yaptım nasılsa ok. :)

Teşekkür ederim Serhan abim, bu gidişle arabaya burfayken hiç dokunmayacağım. Hevesle yazın gelmesini bekliyorum. Hem sizleri tekrar görmek hem de bu led aydınlatma işlerini beraber yapabilmek için.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Aynı uygulamayı bende yaptım güzel oldu.Asetat kalemiyle bıyadıktan sonra üzerine şeffaf tırnak cilası sürdüm.Hem daha parlak hemde daha dayanıklı oldu.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende biraz kullanayım da çıkmaya başladığında yeniden boyayım vernik yada cila atmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Şeffaf tırnak cilası işe yarıyor , bir kaç defa yıkamaya girdim tazyikli suyla çıkmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

size ince bir taktik daha. asetat kalemiyle boyadığınız rakamların üzerine şeffaf tırnak cilası olarak kullanılan ojelerden sürerseniz, rakamlar sürekli parlak kalır ve boya kolay kolay aşınmaz.

İyi fikir denemek lazım... :D :D :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Özcan

Saol Mustafa.Havalar soğuk sıkma canını insan evden çıkası gelmiyor valla.Yazın geleceksin nasıl olsa zaten Ereğli'nin tadı o zaman :good1:

İnşallah geldiğim zaman görüşürüz Akan abi.Beraber birkaç resimde çekeriz en kralından... :) :) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Alpaslan

gerçekten güzel olmuş abi eline sağlık :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan
(düzenlendi)

Ben de CD kalemi ile boyadım, fikir sahiplerine ve örneklerle açıklayanlara teşekkürler, saygılar. :bravo:

y7Bud.jpg

tarihinde Muhammet Arslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan
(düzenlendi)

Ben de CD kalemi ile boyadım, fikir sahiplerine ve örneklerle açıklayanlara teşekkürler, saygılar. :bravo:

y7Bud.jpg

bu karabükteki plakaların yazı stili çok kötü neyseki app var hiç takmadım :D

bu arada elinize sağlık güzel olmuş :good1:

tarihinde Mustafa Karaaslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Elinize sağlık güzel olmuş. Sizin plakadaki fontlar epey genişmiş. Ben İstanbul'da bu kadar geniş fontlu plaka görmedim desem yeridir. Kalınlaştırmaya kalksak harfler rakamlar birbirine girer :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bundan önceki aracımda sadece çift taraflı bantla yapıştırmıştım hiç sıkıntı yaşamadım.Şimdiki aracımda da aynı şekilde ama oldukça çok kullandım bant ve iyi bir bantla yapıştırdım.içiniz rahat etmiyorsa silikon kullanabilirsiniz taş gibi olur :D Özellikle cam silikonu dediklerinden

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sanayide bir camcıya gidip yaptırsaydınız keşke.Artık vida atmışsınız yapacak birşey yok.Hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

hava biraz soğuk oldugu için silikonla denediim ama donmadı bir türlü silikon plaka attı. bide ögretmen evinin önündeydim takarken arabayı çalıyorum sandılar. ardahanda bulabileceğim en iyi bantla yaptım markasını bilmiyorum ama en iyisi olduguna inanın. yalnız arka tarafta da orta kısım pek tutması ama yanlar taş gibi oldu. öne gelirsek vidalamayı son çare olarak kullandım.

mehmet bey, en iyi bant olarak ne kullandınız bilmiyorum ama çift taraflı silikon bant kullanın markası farketmez. bant çok yumuşak ve şeffaf olmalı. renkli olanlar silikon olmuyor genellikle. ayrıca ardahan soğuk olduğu için, batları önce plakanın arkasına yapıştırın, plakayı önden saç kurutma makinasıyla ısıtıp, o şekilde yapıştırın. yıllarca dayanır.

ayrıca kaliteli bant bulamazsanız, Oltu dan geçerseniz bende mevcut verebilirim. malum aramız 90 km.

Yorum bağlantısı
Musa Çalışkan

eline sağlık

plakanın başı zonguldak sonu 78 karabük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ayhan Onaran

Arkadaşlar konuyla tam alakası yok ancak bir şey sorayım.Geçenler de bir araç gördüm Volvo. Plaka da TR olan mavi kısımda S harfi var ve diğer yerlerde de yine siyah olarak sadece ANKARA yazıyor.Bu nasıl bir plaka anlayamadım.. ? Daha önce hiç görmemiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...