İçeriğe Yönlendir

Avukat Dan İhbarname Geldi!

Tansel Yavuz

Recommended Posts

Tansel Yavuz

Bugün babam adına hukuk bürosundan ihbar gelmiş,konusu şöyle;

34 et 8145 plakalı araç tarafınızca 6.7.2010-13.7.2010 tarihleri arasında kiralanmış olup kiralama süresi geçtikden sonra müvekkil şirkete 12.7.2010 tarihinde saat 11.09 da cebeci cad. ibrahim yıldız durağı mevkiinde yasak park ihlali gerekçesiyle 46.5 tl lik ceza tahakkuk ettirilip gönderilmiştir.

Kısaca bu cezayı 3 gün içinde ödemezseniz icrai yola başvurulacaktır diyor.

Bu tarihlerde ne babam araç kiraladı ne araç kullandı nede cebeci civarında bulundu.Tamamen asılsız bir ihbar.Bu konuda ne yapmak lazımdır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hukuk bürosunu arayın, kiralama sözleşmesini görmek istediğinizi söyleyin, kiralama sözleşmesinde ceza/kaza halinde tamir günü maddi talebi vs. si vardır bu kısmı doğrudur, ancak bunun için bir sözleşme imzalatılır, kiralama yoksa, sözleşme de yoktur, hukuk bürosunun ceza tahakkuk yetkisi de yoktur, 2010 daki park cezasının 2012 de 46TL gibi komik bir rakamda kalması da pek mümkün değil, yeni bir 3kağıt mekanizması olmasın bu da :seytan:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Yapmanız gereken icra müdürlüğüne gidip bu ihbarname bana ait değildir diye itiraz dilecesi doldurmak. Eğer 7 gün içerisinde itiraz etmezseniz icra memurları kapıya dayanırlar ve alacaklarını alırlar. Sonra hakkınızı aramaya başlarsınız isim benzirliği veya dolandırıcılık olabilir itirazınızı bir ana önce yapın.

Avukat arkadaşlarımız daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir muhtemelen.

Kusuara bakmayın icradan bildiri geldi diye okumuşum.

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim anladığım henüz ortada resmi bir dava/icra tebligatı yok?

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Benim anladığım henüz ortada resmi bir dava/icra tebligatı yok?

Evet abi icra müdürlüğünden geldiğinin okuduğumu sandın. altına not düştüm.

Şuanda dikkate almayın yazdıklarımı.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel
(düzenlendi)

Şimdi hatırladım geçenlerde buna benzer bir 3 kağıt numarası okudum. Gidip itiraz etmez iseniz evinize haciz geliyor. İtiraz ederseniz şikayet geri alınıyor vs. Ben internette bulayım bunu biraz sonra.

Buldum (Alıntıdır):

AMAN DİKKAT…! YENİ DOLANDIRICILIK YÖNTEMİ…

Ellerindeki kimlik bilgilerinizle İcra Dairesine gidiyorlar..18.40 TL başvuru harcı yatırıyorlar. Sizin hakkınızda “İLAMSIZ İCRA TAKİBİ” başlatıyorlar…

Borç hanesine vicdansız vicdanlarına göre akıllarına ne gelirse yazıyorlar. Bu 250 TL de oluyor. 2500 TL de oluyor ya da daha fazlası…

Bir zaman sonra kapınıza postacı geliyor..ve size ÖDEME TEBLİGATINI imza karşılığı veriyor.

Açıyorsunuz okuyorsunuz… şaşırıyorsunuz… Gönderen kişiyi tanımadığınız için…’’ Kim ki bu ‘’ diyorsunuz.

Arkadaşlarınıza gösteriyorsunuz ve maalesef size yanlış bilgi veriyorlar.

‘’ Boş ver abi…yanlışlık yapmışlardır..madem ki tanımıyorsun yırt at ‘’ diyorlar…

Yırtıp atıyorsunuz kağıdı…İş bitti zannediyorsunuz ama…. İŞ DAHA YENİ BAŞLIYOR..!

İtiraz süreniz 1 hafta….O zaman zarfında hiçbir şey yapmazsanız…Borcu kabul etmiş oluyorsunuz..!!! Ensenize biniyorlar. Ödemezseniz o suratsız haciz memuru kapıda.

Alır almaz,akıllılık yapıp itiraz edip elinize resmi bir belge alırsanız. İŞLEM HEMEN DURUYOR.

Karşı taraf yani sahtekarlar size karşı ‘’ İTİRAZ İPTAL DAVASI ‘’ açmıyorlar. Çünkü foyalarının meydana çıkmasını, tanınmalarını istemiyorlar. Başka yeni bir kurbanın peşine düşüyorlar… Resmi işlem sıfırlanana kadar takip etmekte yarar var. Yani bir nevi temiz kağıdı alana kadar.

Kimlik bilgilerimiz… Yanlış kişilerin eline geçtiği zaman başımıza gelebilecek felaketlerden birisi de bu…

tarihinde Borga Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şimdi hatırladım geçenlerde buna benzer bir 3 kağıt numarası okudum. Gidip itiraz etmez iseniz evinize haciz geliyor. İtiraz ederseniz şikayet geri alınıyor vs. Ben internette bulayım bunu biraz sonra.

Zafer yazmıştı bunu...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

itiraz dilekçesi mutlaka doldurun, malesef avukatların yaptığı bir oyun gib geliyor bana, başıma benzer bir olay geldi, oladık bir yerden borç idda ediliyor itiraz edilmezse borç üzerinize kalabiliyor.

Tabiki forundaki hukukçu arkadaşlar daha detaylı cevap verebilir.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hangi hukuk bürosuymuş ki bu? Noter kanalıyla gelmişse cevap yazarsınız da, avukat bürosundan doldurup gönderdiyse birşey yapmaya gerek yok. İyi niyetliyim : Avukatı kandırmışlardır. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hangi hukuk bürosuymuş ki bu? Noter kanalıyla gelmişse cevap yazarsınız da, avukat bürosundan doldurup gönderdiyse birşey yapmaya gerek yok. İyi niyetliyim : Avukatı kandırmışlardır. :)

melek gibisin bu gece :blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Akif Sarı

Bugün babam adına hukuk bürosundan ihbar gelmiş,konusu şöyle;

34 et 8145 plakalı araç tarafınızca 6.7.2010-13.7.2010 tarihleri arasında kiralanmış olup kiralama süresi geçtikden sonra müvekkil şirkete 12.7.2010 tarihinde saat 11.09 da cebeci cad. ibrahim yıldız durağı mevkiinde yasak park ihlali gerekçesiyle 46.5 tl lik ceza tahakkuk ettirilip gönderilmiştir.

Kısaca bu cezayı 3 gün içinde ödemezseniz icrai yola başvurulacaktır diyor.

Bu tarihlerde ne babam araç kiraladı ne araç kullandı nede cebeci civarında bulundu.Tamamen asılsız bir ihbar.Bu konuda ne yapmak lazımdır.

icra müdürlüğünden gelmişse itiraz süresi içinde kesinlikle itiraz edin. itiraz etmezseniz borcu kabul etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Evrak avukat tarafından gönderilmiş,ihtarname niteliğinde(adi) bir belge anladığım kadarıyla. Dolayısıyla itiraz için süre vs yoktur.

Hukuk bürosunun telefonu var ise irtibat kurun, olayı izah edin, yanlışlık olduğunu kabul ederlerse problem yok, aksi halde icra takibi başlatmaları gerekir ki , onda eve gelen evrakı imza karşılığı aldıktan sonra 7 gün içerisinde itiraz etmeniz gerekecektir. Aksi taktirde takip kesinleşir, cebri icra yoluna başvurma yolu açılır.

Bu arada babanız yakın zamanda kimliğini kaybetmiş olabilir mi? Aklıma bu tip bir durum geliyor..Yada isim benzerliğinden babanıza ulaşmış olabilirler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu konu daha önce forumda konuşuldu.Yukarıda paylaşılmış.Göle maya çalıyorlar ya tutarsa şeklinde.Çağlar abinin dediği gibi sözleşme isteyin ve gidip borca itiraz edin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence de yeni bir dolandırıcı taktiği.Böyle bir şey daha önce hiç duymadım.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Sanırım olay benim 2008 yılında focus ile yaptığım kazayla bağlantılı.Focus babamın adınaydı ve kaza sonrası kasko dan ikame araç almıştık,babamın bilgilieri sanırım ikame araç temin eden şirkette bulunmakta,fakat aracın markası linea idi ve tarihler,mekan tutmuyor.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Hukuk bürosunu arayın, kiralama sözleşmesini görmek istediğinizi söyleyin, kiralama sözleşmesinde ceza/kaza halinde tamir günü maddi talebi vs. si vardır bu kısmı doğrudur, ancak bunun için bir sözleşme imzalatılır, kiralama yoksa, sözleşme de yoktur, hukuk bürosunun ceza tahakkuk yetkisi de yoktur, 2010 daki park cezasının 2012 de 46TL gibi komik bir rakamda kalması da pek mümkün değil, yeni bir 3kağıt mekanizması olmasın bu da :seytan:

Polismisin be abi. :bravo:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Sanırım olay benim 2008 yılında focus ile yaptığım kazayla bağlantılı.Focus babamın adınaydı ve kaza sonrası kasko dan ikame araç almıştık,babamın bilgilieri sanırım ikame araç temin eden şirkette bulunmakta,fakat aracın markası linea idi ve tarihler,mekan tutmuyor.

Tansel bey,kasko ikame araçtan kaynaklı olabilir bahsettiğiniz gibi.. Kesinlikle irtibat kurup yazılı olarak itiraz edin,itiraz edilmemiş ihbarname tarafınızdan teslim alnmış ise kabul edildi sayılmaktadır..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Polismisin be abi. :bravo:

estağfirullah, ailenin yüz karası diyelim, hakimi savcısı gırla ecdadımızda, bu hiç bulaşmamış halim :boredom:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...