İçeriğe Yönlendir

1972 Model 20 M Ford P7B

Misafir

Recommended Posts

Merhaba,

1972 Model 20M 4dr Aracı olan yada parçası olan arkadaşlarım varsa lütfen bilgi versinler.

Bilgi Paylaştıkça çoğalır felsefesi ile.

Saygılar ve Sevgiler.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Arabam bölümünde arabanızı tanıtabilirsiniz.Bir de ne tür parçaya ihtiyacınız var liste yapar yada parça kodu verirseniz daha iyi sonuç alırsınız.

Yorum bağlantısı

çok teşekkürler aracımı tanıtıp ihtiyaçlarımı bildireceğim.

forumda 80 altı yada 90 altı modeller altında keşke bir başlık olsaydı belki şuanda az kişi olurdu ama inanın benim gibi çok kişi vardır formlarda arayan.

sağlık olsun.

sıcaklığınız ve misafirperverliğiniz için tüm üyelere arkadaşlara teşekkür ederim.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Konu dışı olacak ama bende de vardı 71 model 20MXL 2000cc V6 motor 4 vites arkalar makaslı güzel araçtı. 2001 yılında sattım.

Yorum bağlantısı

Konu dışı olacak ama bende de vardı 71 model 20MXL 2000cc V6 motor 4 vites arkalar makaslı güzel araçtı. 2001 yılında sattım.

temiz ve orjinalmiydi keşke satmasaydın hocam neyse hayırlısı olsun

ne gibi parcalar acaba ?

öncelikle açılır tavan sunroof lu bir çıkma tavan lazım.

ankaradaki hurdacılarda sağlamı yok çoğu çürük.

Belki eskişehirde istanbulda kocaelide v.b. illerde vardır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her türlü kaporta / saç aksamını elde bastıracaksınız, başka şansınız yok maalesef. iç aksam plastiklerini çok iyi koruyun, ne yapılır ne bulunur

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Yedek parça için eskişehirde sırf p7a p7b p5 kasa fordların çıkma parçalarını satan bir işyeri var.Hemen hemen her parçasını bulabilirsiniz.

Aracın duyduğuma göre almanyadaki parça deposun yanmış.onun için birçok parçası bulunamıyor.

Özellikle sol arka stopunu bulmak şans işi.bulsanız bile çok fiyat çekiyorlar.

Yorum bağlantısı

çağlar abi kesinlikle haklısın bakalım sunroof olayı olmasa daha kolaydı işimiz ama geç olsun güç olmasın.

hasan abicim evet yedek parçada sıkıntı biraz var ama elimde çok var.dediğin gibi eskişehir konya ve kayseri bu araçların mezarlığı

birde kırıkkalede hurdalık varmış MKE nin orada da var diyorlar.tahminim fordumuz yaza lord olur.

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Birara bende niyetlenmiştim coupe sini almaya bir apartmanın bahçesine terk etmişleri ben karar verene kadar mahallenin çocukları paramparça yapmışlardı ne stop bırakmışlardı ne arka cam sonra o arabayı öyle görünce vazgeçmiştim. Arabanın olduğu yere gidecek olursam bakarım işe yarayacak birşeyleri varmı diye :)

Yorum bağlantısı
Fatih Işık

Enver bey İzmir Karabağlar da hurdacılara bakıyım biraz zor ama kendi arabamada çok zor buluyorum bu tarz çıkmaları. Diyelimki bulduk bu koca tavanı nası hangi şekilde ulaştırıcaz size.

Yorum bağlantısı

Enver bey İzmir Karabağlar da hurdacılara bakıyım biraz zor ama kendi arabamada çok zor buluyorum bu tarz çıkmaları. Diyelimki bulduk bu koca tavanı nası hangi şekilde ulaştırıcaz size.

fatih bey merhaba öncelikle ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim doğru söylüyorsunuz izmir ankara için uzak olur sizin bu düşünceniz bile yeter.

ankarada dün 26m motoru buldum.

tavan içinde 3 adet kupa varmış onlarada bakmaya gideceğim sanırım gerek kalmayacak.

sizin gibi yardım sever insanların yolu hep açık olsun allah gönlünüze göre versin.

saygılar.

bendeki bu azim ve hırs sizlerin yardımları ile bir kat daha arttı.

çok kararsızdım babam toplanmaz uğraşma dedi ama ben dinlemedim 2 adet oğlum var onlara orjinal hatrı sayılır bir araç bırakmak istiyorum.

tekrar çok teşekkürler.

Birara bende niyetlenmiştim coupe sini almaya bir apartmanın bahçesine terk etmişleri ben karar verene kadar mahallenin çocukları paramparça yapmışlardı ne stop bırakmışlardı ne arka cam sonra o arabayı öyle görünce vazgeçmiştim. Arabanın olduğu yere gidecek olursam bakarım işe yarayacak birşeyleri varmı diye :)

ismail bey merhaba,

kupası düzgün ise bence başlanılabilir.

direksiz hartap ise bende ilgilenebilirim iki oğlum var biri 4 kapıya diğeride tek kapıya biner. fiyat olarak ne kadar istiyorlar.

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

En son geçen sene yaz aylarında görmüştüm ama birdaha gidip bakmadım. Dediğim gibi arabanın olduğu yere gidecek olursam araştırırım tekrar.

Yorum bağlantısı
Fatih Işık

Salı günü bi abimiz için dolaşırken bi çok yerde kasa üzerinde üst tavan buldum ancak ya çürüğü çok ve sunroofsuz yada macun ve kaynakla kapatmışlar sunroofu. Bende elim boş dönmeyim diye bulmuşken temiz bi karbüratör aldım yedek :D

Yorum bağlantısı
Misafir

fatih kardeşim ayaklarına sağlık dün tavan işini hallettim birde Kayseriden yeni ford aldım 1970 model P7B 20M

arabanın ufak tefek eksiklikleri var sağ ve sol stoplarına acil ihtiyacım var Kendi arabam ve yeni aracım için 2 takım izmirde bir kaç yere sordurdum sol yok ama sağ var. orjinal olmasının şartı yok üzerindekiler orjinal ama çatlak ve silik duruyor. canlı olması benim için önemli orjinallaerini saklayacağım yeni aldıklarımızı takacağım.

formdaki tüm arkadaşlardan destek bekliyorum

FORD P7B Arka stoplar Sağ ve Sol İkişer Takım.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Resim koyabilmeniz lazım sanırım.Zor ve zevkli bir işe girişmişsiniz.20M makaslı düzgün taunuslar hep ilgimi çekmiştir.Bendeki 90 model 2.0 taunusta bile bazen parça sıkıntısı yaşadığımı düşününce Allah sizin sabrınızı ve gayretinizi artırsın diyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

:) haklısınız dilekleriniz ve dualarınız için teşekkürler. Konya da ve Kayseri de bu parçalardan olması lazım varsa görürseniz hemen alın lütfen.

teşekkürler.

resimleri koymayı başarabilirsem yükleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

konyayı pek bilmem ama görürsem size haber verip alırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...