İçeriğe Yönlendir

Kararsızlık

Kenan Tomris

Recommended Posts

Kenan Tomris

merhabalar;

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam yönetici büyüklerimizden özür dilerim.Sizlere danışmak istediğim konu ile sizden gelecek yorumlarla beni yönlendirerek kararsızlığımı ortadan kaldırmanız.Dertmidir bilinmez ama sahibi olduğum manuel Lpg li 2011 hb comfort focusumu, eşimin bir türlü aracı kullanmayı öğrenememesinden dolayı otomatık bir araçla değiştirmek istiyorum.Herne kadar gereksiz bir olay olduğunu bilmeme rağmen eşiminde gönlünü hoş tutmak zorundayım.Sizlere sormak isteğim üstüne fark vermeden aracımı 2009-2010 model bir otomatık focusla takasa girip değiştiriyımmı yoksa ufak bir farkla 2011 otomatikle mi şansımı denesem. ( yazıyı okuduktan sonra sanırım nekadar saçma bir olgu içinde olduğumu yazdıklarımdan sizlerde anlamışsınızdır. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşşekkür ederım.)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bu soruyu düz mantıkla cevaplamak olmaz.aracınız 2011,siz fark vermiyim 2009-2010 olsun dersiniz şansınıza istediğiniz özelliklerde 2011 çıkar,kaçırmamak gerekir,onu alırsınız.ya da 2011 olsun dersiniz lpg siz denk gelir,araç farkı hariç,üstüne 1500 lira civarı daha koymanız gerekir.

yani otomatik almaya karar verdiyseniz piyasayı sürekli takip edin istediğiniz aracı yakalamaya çalışın.1 model eski veya yeniye takılmayın.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bana da hiç saçma gelmedi bu durumda otomatik vites alma düşünceniz, elbette eşinizin de arabanızı kullanabilmesini istemeniz gayet güzel bir düşünce. Çünkü dünyanın bin bir türlü hali var, bir evde iki kişinin de şoförlüğünün olması büyük bir avantaj bence.

Model konusunda takıntınız olmasın, düşük veya üst model önemli değil sizin içinize sinmesi önemli. Piyasayı sürekli takip mutlaka.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tecrübeli evliler anlar halden, bu konuyu ancak ocakbaşı paklar :D , 2011 çıkan eve 2010 gelemez, bu da über tecrübe :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Volkan Gündüz

aracını sat sıfır otomatik al derim ben bütce uyarsa....

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris
(düzenlendi)

Öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim vakit ayırıp nacizane fikirlerinizi benimle paylaştığınız için . Dediğiniz gibi 2. el ilanları bugun oturup incelediğimde benım aracımın modelınde, ufak bır maliyet ödeyerek araçlar mevcut. http://www.sahibinde...-75087410/detay ) ( http://www.sahibinde...-73845053/detay Tabi bunun fiyat oldukça yüksek benim için ) Sıfır fiyatları görünce ise Mehmet Volkan arkadaşımızın bahsetmiş olduğu gibi malesef bütçemin yeterli olacağını sanmıyorum. SAnırım şuan için yapabilceğim şey Önder abimizin bahsettiği gibi şansımıza güvenip piyasayı takip etmek olacak....

Not : birde şu araç için yorumunuz nedir sizce fiyatı uygunmudur : http://www.sahibinde...-73756248/detay

tarihinde Kenan Tomris tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Ersoy

Eşinize 9-10 milyara otomatik opel corsa alabilirsiniz. Hiç nakitiniz yoksa tüketici kredisi ile aylık 300 TL gibi bir rakama alınabilir. Tabi sağlam araştırma yapmak gerek. Bir yakınım öyle yapmıştı. Ben olsam öyle yapardım. Manuel zevkimden asla taviz vermem.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

fiyatı uygun mu dediğiniz araç kazalı. model önemli değil, temizlik ve km önemli. otomatik viteste ise en iyi hondadır bilginize. ancak ikisinide kullanmış biri olarak yol tutuş ve güven deyince daima focus...

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

fiyatı uygun mu dediğiniz araç kazalı. model önemli değil, temizlik ve km önemli. otomatik viteste ise en iyi hondadır bilginize. ancak ikisinide kullanmış biri olarak yol tutuş ve güven deyince daima focus...

Ruhan abi kazalı olduğunu aracın nerden anladın banada öğretirmisin okadar baktım ben bişey anlamadım olamdı adamı ararsam konuşurken iddalı olurum peki diğer göstermiş olduğum focus fiyatları nasıl

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ruhan abi kazalı olduğunu aracın nerden anladın banada öğretirmisin okadar baktım ben bişey anlamadım olamdı adamı ararsam konuşurken iddalı olurum peki diğer göstermiş olduğum focus fiyatları nasıl

şöyleki, aracına güvenen plakasını kapatmaz...bu bir...ikinciside aracına güvenen özellikle boya ve kaza olmadığını üstüne basa basa belirtir ki, piyasada bu kadar kazalı boyalı araç varken kendi aracı tercih nedeni olsun ve fiyatı yüksek gitsin. tabiki % 100 eminim demiyorum ama, tecrübelerime dayanarak % 90 diyebilirim. çoğu insan boya kaza lafını okur okumaz ilanın gerisini okumaz bile...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Şahsi fikrim eşiniz kullanacak ise SEDAN focus tercih etmenizi öneririm.. Sedan daha oturaklı ve ağır durduğundan hb'e göre trafikte serseri kesimi tarafından rahatsız edilmez..

Ben focusu eşim kullanacağı için hem donanımı hemde sınıfının en iyi yol tutan otomobili olduğu için tercih etmiştim..

şöyleki, aracına güvenen plakasını kapatmaz...bu bir...ikinciside aracına güvenen özellikle boya ve kaza olmadığını üstüne basa basa belirtir ki, piyasada bu kadar kazalı boyalı araç varken kendi aracı tercih nedeni olsun ve fiyatı yüksek gitsin. tabiki % 100 eminim demiyorum ama, tecrübelerime dayanarak % 90 diyebilirim. çoğu insan boya kaza lafını okur okumaz ilanın gerisini okumaz bile...

Mesleğin verdiği tecrübe ve imkanlar ile üstüne basa basa "hatasız,tertemiz,harika,nokta boyasız vb." ilanlarda pertten çıkma çok araç tesbit etmişliğim olduğundan ve plakasını güvensizlik nedeni ile kapatarak ilan veren insanlarda tanıdığım için yorumunuza kısmende olsa katılmıyorum..

plakasını gizleyen eğer telefonda plaka şasi motor numara bilgilerini paylaşmamakta diretiyorsa esas o zaman o araçtan çekinilmelidir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Şahsi fikrim eşiniz kullanacak ise SEDAN focus tercih etmenizi öneririm.. Sedan daha oturaklı ve ağır durduğundan hb'e göre trafikte serseri kesimi tarafından rahatsız edilmez..

Ben focusu eşim kullanacağı için hem donanımı hemde sınıfının en iyi yol tutan otomobili olduğu için tercih etmiştim..

Mesleğin verdiği tecrübe ve imkanlar ile üstüne basa basa "hatasız,tertemiz,harika,nokta boyasız vb." ilanlarda pertten çıkma çok araç tesbit etmişliğim olduğundan ve plakasını güvensizlik nedeni ile kapatarak ilan veren insanlarda tanıdığım için yorumunuza kısmende olsa katılmıyorum..

plakasını gizleyen eğer telefonda plaka şasi motor numara bilgilerini paylaşmamakta diretiyorsa esas o zaman o araçtan çekinilmelidir :)

aslında bende lafı fazla uzatmamak için yazmadım ama madem sizin dikkatinizi çekti bende açıklık getireyim. tabiki boya yok deyipte arabanın yanına gelince kıvıran, benden önceki belki boyatmıştır diyende çıkıyor. yada pert aracı yutturursam diye uğraşan insanda var. ayrıca bazı araç sahipleri plakası ile sahtekarlık yapılmasın, sahte evrakla aracı satılmasın diye plakasını kapatabiliyor. ama bunlar azınlıkta. genel olarak aracında hiç boya olmayan bunu saklamak yerine bir olumlu özellik olarak mutlaka yazıyor. biraz empati yaparsak doğruyu hissederiz. benim aracım boyasız ve kazasız olacak ve ben bunu ilana kocaman yazmayacağım?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bir arkadaşımda 2005 hb sol ov 105k da corolla var fiyatta 24.500 ...düşünürseniz bakılabilir.araç hatasız ...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

merhabalar;

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam yönetici büyüklerimizden özür dilerim.Sizlere danışmak istediğim konu ile sizden gelecek yorumlarla beni yönlendirerek kararsızlığımı ortadan kaldırmanız.Dertmidir bilinmez ama sahibi olduğum manuel Lpg li 2011 hb comfort focusumu, eşimin bir türlü aracı kullanmayı öğrenememesinden dolayı otomatık bir araçla değiştirmek istiyorum.Herne kadar gereksiz bir olay olduğunu bilmeme rağmen eşiminde gönlünü hoş tutmak zorundayım.Sizlere sormak isteğim üstüne fark vermeden aracımı 2009-2010 model bir otomatık focusla takasa girip değiştiriyımmı yoksa ufak bir farkla 2011 otomatikle mi şansımı denesem. ( yazıyı okuduktan sonra sanırım nekadar saçma bir olgu içinde olduğumu yazdıklarımdan sizlerde anlamışsınızdır. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşşekkür ederım.)

Ne yaparsınız ben karışmam :) Sadece işaretli kısım için tebrik etmek istedim. Eyvallah.

Yorum bağlantısı
Kenan Tomris

Eşinize 9-10 milyara otomatik opel corsa alabilirsiniz. Hiç nakitiniz yoksa tüketici kredisi ile aylık 300 TL gibi bir rakama alınabilir. Tabi sağlam araştırma yapmak gerek. Bir yakınım öyle yapmıştı. Ben olsam öyle yapardım. Manuel zevkimden asla taviz vermem.

Uğur bey 2 bir arac almak dediğiniz gibi en mantıklı olay ama şuan için maalesef 2. aracı hem alacak hemde masraflarını karşılıycak durumum yok ilginize teşekkür ederim.

Evet ben bu konuya bu düşünceyle hiç yaklaşmamıştım bilgilendirdiğiniz için saolun

Bir arkadaşımda 2005 hb sol ov 105k da corolla var fiyatta 24.500 ...düşünürseniz bakılabilir.araç hatasız ...

Hasan bey aracımı sıfır alırkende hiç toyota düşünmemiştim. nedeni ise şirketimde bir arkadaşımda vardı ve ben bir kaç kez kullanmıştım ve içime sinmemişti bu yuzden toyotalara sıcak bakamıyorum Ama düşünüp vaktinizi ayırdığınız için sağolun

Profilimdeki aracı 2011 aralık ayında sıfır almıştım.Bayiye manuel hb almak için gitmiştim ama eşim nedeni ile otomatik sedan aldık.Manuel kullanmayı seven biri için otomatik büyük eziyet.Hele hele bu eziyet focus da artıyor.Ben önceki aracım otm 2001 scenic'i hantal bulurken focus daha hantal çıktı.Fakat güvenlik yönünden eski araçla kıyaslanmaz tabi ki...Benim size önerim,ikinci bir araç almanız.Focus,acemi sürücü için çok büyük gelecektir,benim focus buna şahittir.15 bin tl ye kadar güzel bir otomatik araç bulabilirsiniz.VW polo,Opel corsa olabilir.Bunlar ikinci elde de sizi üzmez.

Vedat bey otomatik arac hakkındakı düşüncelere üzülerek harfiyen katılmaktayım ama maalesef işin içinde eşlerimiz olunca kıramıyoruz. Yalnız Uğur beyede belirttiğim gibi 2. araç benım için maddi yönden maalesef ımkansız. saygılarımla

Ne yaparsınız ben karışmam :) Sadece işaretli kısım için tebrik etmek istedim. Eyvallah.

Zaten işaretli ksım sözün bittiği yer :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ben 2011 model arabamı sattım otomatik alayım diye hala bulamadım... :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...