İçeriğe Yönlendir

Büyük Depolama Birimi Denetleyicisi

Arkın Argun

Recommended Posts

Arkın Argun

Arkadaşımın bilgisayarına format atmak için boot menüden CD sürücüsünü seçiyorum ancak bilgisayar CD 'den başlamıyor. Bilgisayar açıldığında CD 'leden birini çalıştırıyor, birini müzik CD 'si diğerini boş CD olarak görüyor. Daha öncede aynı bilgisayara bu CD’lerden XP kurmuştum. Başka bir bilgisayarda CD içeriği olması gerektiği gibi. Ayrıca aygıt denetleyicisinde 'Büyük Depolama Birimi Denetleyicisi' ve önünde soru işareti görünüyor. Bilgisayar TOSHIBA SATELLITE M70-162. Model no PSM70E. Chipset driver'ını indirip kurdum ama olmadı. Chipset modeli Mobile Intel Alviso-G i915GM.

Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

sanırım birden fazla cd okuyucu var. eğer doğru cd yi taktıysanız ve boot sectorden doğru cd okuyucuyu seçtiyseniz cd de arıza vardır demekten başka birşey gelmiyor aklıma.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşımın bilgisayarına format atmak için boot menüden CD sürücüsünü seçiyorum ancak bilgisayar CD 'den başlamıyor. Bilgisayar açıldığında CD 'leden birini çalıştırıyor, birini müzik CD 'si diğerini boş CD olarak görüyor. Daha öncede aynı bilgisayara bu CD’lerden XP kurmuştum. Başka bir bilgisayarda CD içeriği olması gerektiği gibi. Ayrıca aygıt denetleyicisinde 'Büyük Depolama Birimi Denetleyicisi' ve önünde soru işareti görünüyor. Bilgisayar TOSHIBA SATELLITE M70-162. Model no PSM70E. Chipset driver'ını indirip kurdum ama olmadı. Chipset modeli Mobile Intel Alviso-G i915GM.

Boot aşamasında windows'taki sürücüler önemli değildir. Elinizdeki notebook büyük ihtimalle. BIOS ayarlarını bir daha kontrol etmenizi öneririm. Bir yerde eksik bi şey yapıyor gibisiniz.

Not: CD bozuk olabilir. DVD-ROM bozuk olabilir, bunları da aklımızda tutmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Cd bozuk olma ihtimali fazla. Daha önce yükleme yaptığına göre bios ayarlarını apmışsınızdır kanaatimçe.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...