İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vitesin Düz Vitese Çevrilmesi!

Bilal Ahmet Hayri

Recommended Posts

Şahin Topaloğlu

merakla bekliyorum. :yes: Güzel olacağından eminim..Beyin konusunda bende biraz düşünce içerisindeyim ancak yazılımın kolay bulunacağı kanaatindeyim...

Yorum bağlantısı
Bilal Ahmet Hayri
zincirin nie koptugu anlaşıldı :)

zaten 0 almamıştık zinciri. 650 euro dediler sıfırına.ben 300 liraya almıştım 2.elini.beni 1.5 sene idare etti ona da şükür :))

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Şanzımanı attığımı kim söyledi :)) maslakta bu şanzımanı yaptırdığım yere gelmişti aynısından. azerbaycandan getirtmiş adam. 1 ay sonra yurt dışına sattı.sadece şanzumanı 3000 liraya gönderdi.o yuzden bende şimdi ilan verip satmayı düşünüyorum takım halinde.müşürü vermek isterdim ama onsuz şanzıman işe yaramaz :))

3000, almanya'da 500-600 euroya bi dünya var :) Ben size revize edilmişini komple 1500 TL ye bırakiim :)

Yorum bağlantısı
Bilal Ahmet Hayri
merakla bekliyorum. :yes: Güzel olacağından eminim..Beyin konusunda bende biraz düşünce içerisindeyim ancak yazılımın kolay bulunacağı kanaatindeyim...

Usta fren merkezinden korkuyodu hidrolikmi yoksa tellimi diye şanzıman.şanzımanlarda telli yokmuş zaten.sonra 2000 model bi fiesta geldi servise düz vites.araçların herşeyi aynı. o salyangozun üstünde bi tapa var. ordan bi hortumla işi bağlamışlar.daha sonra bizimkiyle kıyasladık aynısı.o işi de öyle çözmüş olduk.umarım o yazılım konusunda bi problem yapmazda bir an önce kavuşurum arabama :))

3000, almanya'da 500-600 euroya bi dünya var :) Ben size revize edilmişini komple 1500 TL ye bırakiim :)

nereye sattıklarını bilmiyorum, yurt dışında vardır tabi.arabanın memleketi orası :)) 2 sene önce karşılassaydık alırdım şanzımanı ama şimdi şükür o dertlerim bitiyo.bu şanzımanla uğraşılmıyor, sende böyle bi işe kalkışırsan yardımcı olurum elimden geldiği kadar :))

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
(düzenlendi)

Zannetmiyorum bir sorun çıkartacağını.Ama düz vitese geçtiğinizde arabanız tam bir asfalt canavarı olacak ondan eminim... :good1:

tarihinde Şahin Topaloğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bilal Ahmet Hayri

Zannetmiyorum bir sorun çıkartacağını.Ama düz vitese geçtiğinizde arabanız tam bir asfalt canavarı olacak ondan eminim... :good1:

inşallah abi :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bilal Ahmet Hayri

ucuza veriyo arabayı :) ama 40.000 yazmış.kimbilir kaçıncı 40.000'dir :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

ucuza veriyo arabayı :) ama 40.000 yazmış.kimbilir kaçıncı 40.000'dir :)

:D :D :good1:

Yorum bağlantısı
Bilal Ahmet Hayri

Çevirme işlemi başarıyla bitti çok şükür.Beyin konusunda biraz sıkıntı oldu ama o işi de babam sayesinde çözdük :)) testini yapmıştım.şimdi otobanda biraz daha test etmem lazım. aracın resimlerini yükleyeceğim, yanlız biraz pis.Vites topuzu ve körüğünü de aldımmı araba artık tamamdır :))

Yorum bağlantısı
Bilal Ahmet Hayri

vallahi bravo, bu kadar masraf, uğraş ve zahmet.! :unsure2:inşallah sonuç istediğiniz gibi olur. son testlerden sonrasını merakla bekliyorum... elinizde kalan işe yarar parçaları satarak en azından yaptığınız masrafların bir kısmını amorti edersiniz...

Teşekkür ederim abi. uğraştık ama sabah işe gelirken denedim, Bütün uğraşların karşılığını verdi :)) parçaları da aynen dediğin gibi satıpmayı düşünüyorum :)

tam olarak kaça çıktı... asıl merak ettiğim şey bu aslında :)

1650-1700 arası oldu maliyeti herşeyiyle beraber. Ama sana da çevir derim.ben bu arabanın bukadar iyi olduğunu bilmiyordum :))

Yorum bağlantısı
Misafir

Güle Güle kullanın. Benim hiç ümidim yoktu böyle bir şey olacağı aklıma gelmezdi. :) Helal olsun.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

1650-1700 arası oldu maliyeti herşeyiyle beraber. Ama sana da çevir derim.ben bu arabanın bukadar iyi olduğunu bilmiyordum :))

İyi de şimdilik benimkinde bir problem yok yürümeye devam ediyor yani...

Ama Fiyat tavsiyeleri ile beraber bana bi alışveriş listesi yazarsan ilk karşılaştığım problemde kanıma girmiş durumdasın, 2000 TL yi bulmaması aslında bu işi gayet yapılabilir kılıyor... :)

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

hayırlı olsun konuyu takipteydim daha önce otomatik cvt şanzımanlı rover 216 aracında sorunsuz manuele cevrildiğini okumuştum başka bir forumda

sizin aracınızda sorun cıkmadan kazasız binersiniz inşallah

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

hayırlı olsun konuyu takipteydim daha önce otomatik cvt şanzımanlı rover 216 aracında sorunsuz manuele cevrildiğini okumuştum başka bir forumda

sizin aracınızda sorun cıkmadan kazasız binersiniz inşallah

Rover 216 lardaki de aynı marka ve hemen hemen aynı mekanikteki bir CTX şanzıman :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bilal Ahmet Hayri

Çok özür dilerim abi. Ufak bir olay geldi başıma onunla uğraşıyordum kaç gündür. gün içinde fotolarını yükleyeceğim. Çok iyi oldu bizim fare :))

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

e hadi

e hadi bakalım hayırlı.Allah ağız tadı ile binmeyi nasip eylesin... :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bilal Ahmet Hayri

Amin abi. Allah razı olsun :))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...