İçeriğe Yönlendir

Replica Jantlar Hakkında...

Ali Eren Alper

Recommended Posts

Ali Eren Alper

Arkadaşlar aracımın üzerinde orjinal 14 inch kapaklı sac jantlar var. Bu jantla beraber 175 65 R14 lastikler var. Bu jantları lastiğimi değiştirirken, 195 50 R15 lastik ve 15 inch jantla değiştirmeyi düşünüyorum. Servis dışında 2010 fiesta için 15 inch jant ararken lastikçilerde rastladığımız ford jantları genelde replica marka. Lastikçi çok iyi olduğunu söylüyor (zaten aksini söylemez de ) ama bu jantı kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim. Fiyalarda genellikle jant için 700 TL civarında.

İkinci sorumda jantları 15 inch ile değiştirirsek hız göstergesi falan için serviste bir ayar yaptırmak gerekir mi? Çünkü bazı yerlerde jant ölçüsü değişirse hız göstergesi yanlış gösterir ayar yaptırmak falan lazım dedilerde?

Yorum bağlantısı
Akif Eren

Ali bey öncelikle aracınızı kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle, benim görüşüm o jantları düşünmeden önce çıkmacılardan bir fiyat alsanız daha sağlıklı olur düşüncesindeyim, çünkü takacağınız replika jantlar ile orjinal jantlar arasında illaki bir fark olacak ve ayrıca kilo farkını da unutmamak gerek.

Takacağınız 195/50/15 ölçülerinde taban genişlemesinden dolayı sürtünme artacak bununla beraber yakıtınızda da bir artış yaşayabilirsiniz. Tabi bu sizin taktirinize kalmış birşey.

Kışın 195/50/15 den 175/65/14 e geçen arkadaşlar böyle bir ayarlama yaptırmıyorlar, bende köye gideceğim zaman 175/65/14 takmıştım, servise danıştım aynı konuyu gerek olmadığını söylemişlerdi.

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Birinci sorunuz hakkında bir fikrim yok.

İkinci sorunuzundaki km gösterge ayarını hiç duymadım. Jant lastik ölçünüzde standardın dışına geçerseniz hız göstergeniz ve km göstergeniz değişir. Alacağınız jant ve lastik toplam çapı ile standard jant lastik çapının arasındaki farkı hesaplayarak göstergenizdeki sapmayı tahmini hesaplayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

replica aslında italyanca tekrar demek ingilzce replay gibi bir şey. Biz burada sahtesine diyoruz yani focus st jantın birebir aynı görüntüsünde ama başka bir firma üretimine diyoruz. Kalitesi orjinali kadar olamaza elbette lakin iş görür düzeyde fakat çabuk yamulma ve balans sorunları oluyor genellikle.

Yerli üretim olan CMS veya KMS de de güzel tipli ürünler mevcut ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Kaliteliyse hele de yerliyse tercih edilmeli....

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

replica aslında italyanca tekrar demek ingilzce replay gibi bir şey. Biz burada sahtesine diyoruz yani focus st jantın birebir aynı görüntüsünde ama başka bir firma üretimine diyoruz. Kalitesi orjinali kadar olamaza elbette lakin iş görür düzeyde fakat çabuk yamulma ve balans sorunları oluyor genellikle.

Yerli üretim olan CMS veya KMS de de güzel tipli ürünler mevcut ;)

Ya abicim şimdi dediğin yanlış değil de eksiklik var. Bu mk7 fiestaların 16" jantları ile mk5 lerin 15" collection jantları çakma mı şimdi? Onlar kadar kolay eğilen jant görmedim ben. :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ya abicim şimdi dediğin yanlış değil de eksiklik var. Bu mk7 fiestaların 16" jantları ile mk5 lerin 15" collection jantları çakma mı şimdi? Onlar kadar kolay eğilen jant görmedim ben. :)

Peki tabiki orjinal jantların ve marka olmuş firmaların ürünleri yamulmaz bozulmaz demiyorum ;) 7 yıllık 17" borbet jantlarım halen sıkıntısız iken , 1 yıllık st replica'sı jaws lar da yamulma gibi sıkıntıları gördük. Fiesta konusunda bir bilgim yok ;) markası ne acaba ?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Peki tabiki orjinal jantların ve marka olmuş firmaların ürünleri yamulmaz bozulmaz demiyorum ;) 7 yıllık 17" borbet jantlarım halen sıkıntısız iken , 1 yıllık st replica'sı jaws lar da yamulma gibi sıkıntıları gördük. Fiesta konusunda bir bilgim yok ;)markası ne acaba ?

Ford. :)ya da kime ürettirdiyse artık.Büyük ihtimal orjinal de olsalar çin menşeili.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracımın üzerinde orjinal 14 inch kapaklı sac jantlar var. Bu jantla beraber 175 65 R14 lastikler var. Bu jantları lastiğimi değiştirirken, 195 50 R15 lastik ve 15 inch jantla değiştirmeyi düşünüyorum. Servis dışında 2010 fiesta için 15 inch jant ararken lastikçilerde rastladığımız ford jantları genelde replica marka. Lastikçi çok iyi olduğunu söylüyor (zaten aksini söylemez de ) ama bu jantı kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim. Fiyalarda genellikle jant için 700 TL civarında.

İkinci sorumda jantları 15 inch ile değiştirirsek hız göstergesi falan için serviste bir ayar yaptırmak gerekir mi? Çünkü bazı yerlerde jant ölçüsü değişirse hız göstergesi yanlış gösterir ayar yaptırmak falan lazım dedilerde?

Ids ile bağlandığında jant ölçüsü girilip aracın hangi ölçüde jant kullandığı beyine gönderilebiliyor ve araç tüm ayarlarını buna göre yapıyor.

Janta gelince 15" yerine bende 16" diyeceğim ama lastik fiyatı çok değişiyor.

http://www.lastix.co...rler.asp?nws=14

Şu adresten değişim yüzdesini hesaplayabilirsiniz.

Acizane fikrim 14 den 15 e geçmek için jant değiştirmeye değmez. 16 takın güzelliği farkedin.

+1

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

http://www.lastix.co...rler.asp?nws=14

Şu adresten değişim yüzdesini hesaplayabilirsiniz.

Acizane fikrim 14 den 15 e geçmek için jant değiştirmeye değmez. 16 takın güzelliği farkedin.

Sayın Tarım bir internet sitesinde aşağıdaki replica jantı buldum fiesta için uygunmudur? Bakabilirseniz çok sevinirim. Çünkü bijon aralığı ve bilezik çapı tam uyuyor fakat ofset değerinden çok emin olamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

http://www.lastikcim.com.tr/Ford-Replica-Jant-F6-60x15-4x108-ET525-633-S,PR-5201.html

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Vallaha ne yalan konuşayım fiestalardan focuslardan pek anlamam :) Bana diyin 20" üzeri jantlar et 35 olsun, amerikan ford olsun her türlü ama ufakları pek bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Replica jantlar genellikle Uzak Doğu Menşei'li oluyor, ve TSE olmadan ülkeye giremiyor... TSE hangi Normlara göre karar veriyor bilemiyeceğim ama çok kalitesiz diyemem yıllarca sorunsuz kullanıcılar mevcut

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Eren Alper

Ford focus jant almayı düşünüyorum. en yakın jant Replikanın ürettiğimi? bi adres buldum ve orjinale benziyor.

http://www.jantstore...iz.asp?marka=18

Evet Sayın Durmuş. Replica jantlar Ford'da dahil olmak üzere çoğu aracın orjinal jantlarını üretiyor. Ancak alırken özellikle bilezik çapına, ET değerine ve bijon adet ve çapına dikkat ediniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...