İçeriğe Yönlendir

Lpgyi Bitirip Benzine Geçme?

Guest Mehmet Artar

Recommended Posts

Guest Mehmet Artar

merhabalar,aracımdaki gazı bitirip birkaç ay sadece benzinde kullansam bu durumun yararları veya zararları nelerdir. fikri olan varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

% 40 fazla yakıt parası ödeyeceksin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben olsam, 6-7 depo lpg de bir, tam depo benzinde sürerdim.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

% 40 fazla yakıt parası ödeyeceksin...

emmi bizim ilçe küçük 3.500 nüfuslu ilçede bir adet derme çatma istasyon var ondada gaz yok. gaz için cizreye gidiyorum 45 km birde geliş ettimi 90 km.sırf gaz almak için geçen gün arkadaş soktu bu fikri hesapladık benzinde daha karlıyız çünki ikimizde eşlerimizi okula götürmek için kullanıyoruz arabayı oda günde 1 defa ortalama mesafe 1 km.günde bu açıdan bakınca mantılı geliyor, zaten o yolda daha pistonlar gözünü ovuştururken ben kontağı tekrar kapatıyorum:)

Ben olsam, 6-7 depo lpg de bir, tam depo benzinde sürerdim.

ayrıca lpg sisteminin,çağlar abininde dediği gibi belli aralıklarla dinlendirilmesinin uzun vadede azda olsa faydalı olacağını düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

durum böyle ise benzinde kullanın aracı daha iyi olur

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lpg yi dinlendirmek adına değil, beyindeki uzun dönem kayıtlarını yenilemenin işe yaradığını tecrübe ederek gözlemlediğimiz için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

durum böyle ise benzinde kullanın aracı daha iyi olur

evet bir müddet denemekte fayda var,bu arada bende eski bir turizmciyim alanyada resepsiyonda çalıştım bir döenm

lpg yi dinlendirmek adına değil, beyindeki uzun dönem kayıtlarını yenilemenin işe yaradığını tecrübe ederek gözlemlediğimiz için.

uzun dönem kayıtlarıyla neyi kastettin çağlar abi?

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Selam, zaten lpg önce benzinle çalışıp daha sonra lpg'ye geçtiğinden yağlama konusunda bir problem olmaz ama dediğiniz gibi kullandığınız

mesafe kısa olunca lpg'nin zaten hiç bir espriside kalmıyor. ayrıca Çağlar beyin dediğide doğrudur.........

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Beyindeki veriler, kafa karışmasın, arada sırada benzine alıp, gazlamalı, araç değil, zevk alarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar
(düzenlendi)

Beyindeki veriler, kafa karışmasın, arada sırada benzine alıp, gazlamalı, araç değil, zevk alarak

eyvallah abi şimdi anladım,haklısın onuda yapacam inşallah lpg de antep urfa arası otobanda maksimum 185 yaptı araç sizce normalmi, geçen arkadaşada anlattım ondada 2009 corolla var lpgli 205 yaptım diyor.Gücüme gitti :nea:

tarihinde Mehmet Artar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

emmi bizim ilçe küçük 3.500 nüfuslu ilçede bir adet derme çatma istasyon var ondada gaz yok. gaz için cizreye gidiyorum 45 km birde geliş ettimi 90 km.sırf gaz almak için geçen gün arkadaş soktu bu fikri hesapladık benzinde daha karlıyız çünki ikimizde eşlerimizi okula götürmek için kullanıyoruz arabayı oda günde 1 defa ortalama mesafe 1 km.günde bu açıdan bakınca mantılı geliyor, zaten o yolda daha pistonlar gözünü ovuştururken ben kontağı tekrar kapatıyorum:)

Hal böyle ise, lpg tankını sök, boşa ağırlık yapmasın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Hal böyle ise, lpg tankını sök, boşa ağırlık yapmasın :D

onuda düşündüm fakat stepne evde onun yerinide simit tank dolduruyor onun hürmetine şimdilik tanka ilişmiyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hiç lpg li araç almasaydınız/ya da taktırmasaydınız keşke.Bu kadar az km yapıyorsanız bence benzinde kullanın.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Hiç lpg li araç almasaydınız/ya da taktırmasaydınız keşke.Bu kadar az km yapıyorsanız bence benzinde kullanın.

amcamdan aldım arabayı 3 ay oldu,kendisi sıfır aldı 25.000 de lpg taktırdı bende aldım büyükçekmeceden şırnağa getirdim

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Demek istediğimi yanlış anlamayın sakın.Bu arabayı neden aldınız demiyorum.Kullanım miktarınız o kadar düşük ki;lpg sistemine hiç gerek yok demek istedim.Baştan tercihinizi ona göre yapsaydınız dedim.Ancak bildiğiniz arabayı almak her zaman en iyisidir.Mesela ben günde işe git gel 60 km kullanıyorum aracımı.Pazar günleri evden çıkmazsam ancak o zaman boş kalır.O yüzden lpg daha avantajlı geliyor bana.Siz bence sadece benzinle kullanın.Hem daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Demek istediğimi yanlış anlamayın sakın.Bu arabayı neden aldınız demiyorum.Kullanım miktarınız o kadar düşük ki;lpg sistemine hiç gerek yok demek istedim.Baştan tercihinizi ona göre yapsaydınız dedim.Ancak bildiğiniz arabayı almak her zaman en iyisidir.Mesela ben günde işe git gel 60 km kullanıyorum aracımı.Pazar günleri evden çıkmazsam ancak o zaman boş kalır.O yüzden lpg daha avantajlı geliyor bana.Siz bence sadece benzinle kullanın.Hem daha sağlıklı olur.

evet çok doğru almamdaki tek faktör bildik araç olmasıydı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

LPG ye o aracın hiç ihtiyacı yok..Hatta fazlalık bile oluyor :)

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

LPG ye o aracın hiç ihtiyacı yok..Hatta fazlalık bile oluyor :)

ya bana kalsa elektrikli arabaların yaygınlaşmasını bekleyecektim, ama izne filan giderken lpg tankını öpesim geliyor her gaz alışımda ödediğim tutara bakınca, hoş gerçi ne zaman benzine zam gelse akabinde mazota ondanda bizim gazımıza yansıyor bu zam domino etkisi :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bizim zamanımızda benzinde teneke hesabıydı petrolde yoktu Şırnakta - Beytüşşebap'ta :D

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Bizim zamanımızda benzinde teneke hesabıydı petrolde yoktu Şırnakta - Beytüşşebap'ta :D

doğru şimdi petrolde var yol kenarında tenekeyle mazot satanlarda var ama motora zarar veriyormuş birkaç kişiye sordum burda müthiş talep var teneke mazota hatta ben bile dizel almayı düşündüm burdan depoyu fullerim memlekete giderim yanımada 1 teneke yedek mazot alırım diye aklımdan geçiriyordum ilk geldiğimde :kutlama:

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

eğer dediğiniz gibi 1 km yol için kullanıyorsanız. şu soğuk havalarda o kadar kısa mesafede lpg ye geçmiyordur. en azından benim öyle en az 2-3 km gidince lpg ye geçiyor.

uzun yol yapmasak bile bu kış şartlarında kullandığımız benzin. beynin aklını başına getirmiştir. sanırım...

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

eğer dediğiniz gibi 1 km yol için kullanıyorsanız. şu soğuk havalarda o kadar kısa mesafede lpg ye geçmiyordur. en azından benim öyle en az 2-3 km gidince lpg ye geçiyor.

uzun yol yapmasak bile bu kış şartlarında kullandığımız benzin. beynin aklını başına getirmiştir. sanırım...

umarım öyledir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...