İçeriğe Yönlendir

Üç Kez Araba Alan Ve Satanlar Takipte!

Fahrettin Karakoç

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Hem vergi açısından, hem de haksız kazanca karşı alınmış bir tedbir. Tabi bence biraz da galericilerin bastırması....

Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

hepsi hikaye. yeni koyacak vergi icat ediyorlar işte. bunlar bitsin, sonra da mevcut vergileri arttırırlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Devlet vergi konusunda ciddi adımlar atıyor..

Yorum bağlantısı
Çağın Özdemir

yerinde bir uygulama, Vergi verenle vermeyen bir olur mu?

ama hukukun arkasından dolanmayı bilirler, nasıl mı? 3 kendisi + 3 eşi + 3 te çocuğu adına, daha olmadı + 3 anasına + 3 babasının adına alır satarlar. senede ne eder ? = 15 demek ki her ay 1 araba satacak yöntemi yaratırlar.

Kesinlikle haklısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Hem vergi açısından, hem de haksız kazanca karşı alınmış bir tedbir. Tabi bence biraz da galericilerin bastırması....

aynen katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Evlerin camına, sahibinden kiralik-satılık ibareleri yazılamayacak mutlaka emlakcıya verilecek diye duydum ne kadar doğruluk payı var bilmiyorum.

araba alım satımıda ek gelir olarak senede bir kaç defa yapılabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Yerinde bir uygulama ama Sadık abinin dediği tamamen doğru. Bir şekilde yolunu bulup aynı işi yaparlar. Önce kendi adın, sonra eşi adına, sonra annesinin babasının adına derken aynı tas aynı hamam olur. Özellikle bunu bizim eğitim camiasındakiler çok yapıyor al-sat işini. Valla seneye benim de niyetim vardı açıkçası :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)

Geç bile kalınmış bir uygulama.

Millet dükkan kiralayıp, vergi levhası asıp, elektrik, su vs. bir sürü masraf öderken, hiçbir masraf yapmadan al/sat yapan çok insan vardı. Ötekinin aklı yok mu da dünya kadar zahmete masrafa katlanıyor.

Bizim memurlarda da çok vardı böyle araba alıp satan, ve ben bu işi hiç sevmiyordum.

İkisi bir arada olmuyor. Bunları yapanlar genelde asıl işini baştan savma yapıyorlar çünkü.

Ticari amaç dışında 3'den fazla alım satım yapanlar için de bir yol var bildiğim kadarıyla. Ama nasıldı hatırlamıyorum.

Bizim burada miraslık bir kırmızı şahin var Ahmet abi, bir polisinmiş, giderken satmış, şimdi her tayini çıkan başka bir polise satıp gidiyor :D Ama bu işi en çok yapan eğitim camiası. Ne de olsa yarım gün çalışıp sonra yatıyoruz :p

tarihinde Bedri Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Olumlu uygulama. Alıp satamazsın, ya da kar edemezsin demiyor. Vergisini vereceksin kazanç varsa. Mantıklı.,,

Ama zaten vekalet hala geçerli iken bu vekaleti gazlar. Aradaki adam görünmek istemez. Bence daha tehlikeli sonuçlar da doğurabilir.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

tabi canım. herkes açsın dükknını, ödesin vergisini. Km leri düşürüp, döküntüleri kuaförleyip, 2 parça çizikten boyalı diye satsın millete pert araçları. nasıl olsa vergi verecek ya, ona sayarız artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bu yeni bir vergi değil. 60 yıldır hepimizinde ödediği gelir vergisinin sıkı bir takibi. Bir kişi 3 tane araç alıp sattığında bunun ticari olması gibi bir sonuç çıkmıyor. Ama 3 aracın bir yılda alınıp satılması ticari olması için ciddi bir emare. Vergiye gelirsek. Eğer bu araçlardan kar edilirse vergi ödenir.

Şikayeti anlamıyorum. Ben memurum. Benim maaşımın ödenmesi için vergi alınması lazım. ÖTV olunca şikayet, KDV olunca şikayet, e şimdi gelir vergisine de şikayet. Peki sorması ayıp benim maaşım nasıl ödenecek? Gökten mi gelecek?

E, araba alsat sende abi :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu işi yapanlar şuanda harıl harıl bundan da nasıl yırtarızın düşüncesine yoğunlaşmışlardır :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

yerinde bir uygulama, Vergi verenle vermeyen bir olur mu?

ama hukukun arkasından dolanmayı bilirler, nasıl mı? 3 kendisi + 3 eşi + 3 te çocuğu adına, daha olmadı + 3 anasına + 3 babasının adına alır satarlar. senede ne eder ? = 15 demek ki her ay 1 araba satacak yöntemi yaratırlar.

Zaten epeydir bu şekilde al-sat yapıyorlar..Bence ikamet adresine de bakmaları gerek.Neticede hane geliri elde edilmiş oluyor.Aynı adreste yaşayanların alıp sattıklarına da sınır getirilmeli.Yoksa yukarı yazan gibi yapılarak çözüme ulaşıyorlar.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Bu yeni bir vergi değil. 60 yıldır hepimizinde ödediği gelir vergisinin sıkı bir takibi. Bir kişi 3 tane araç alıp sattığında bunun ticari olması gibi bir sonuç çıkmıyor. Ama 3 aracın bir yılda alınıp satılması ticari olması için ciddi bir emare. Vergiye gelirsek. Eğer bu araçlardan kar edilirse vergi ödenir.

Şikayeti anlamıyorum. Ben memurum. Benim maaşımın ödenmesi için vergi alınması lazım. ÖTV olunca şikayet, KDV olunca şikayet, e şimdi gelir vergisine de şikayet. Peki sorması ayıp benim maaşım nasıl ödenecek? Gökten mi gelecek?

Hakan bey bize mi güvendiniz memur olurken:) Bir iş bulup, çalışın kazanın bizim gibi:) Siz maaş alacaksınız diye, babam eemekli maaşı alacak diye senede 4-5 araba değiştiremeyecekmiyiz çok saçma! :)

Bu konu ben bildim bileli var, tanıdığım bir zübük 3-4 yıldır bu şekilde para kazanıyor bazen ayda 2 araba alıp sattığı oluyor. Arabalar ana baba teyzoğlu vs gibi kişilerin üzerinde. Yeni tanıştığımızda benim üstümede yapacaktı 320.000'km deki clio'yu 80.000'kmde satma yetisini de sahip zübük.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...