İçeriğe Yönlendir

Ford Araçların Basit Tamir Kılavuzu

Recep Mura

Recommended Posts

Recep Mura

Merhaba arkadaşlar böyle bir konu göremediğim için açtım ben araçlarımızın basit bakım, kontrol ve tamir için araçlarımızın özellikleri, motordaki parçaların yerleri, isimleri, ve nasıl bakım yapılacağı veya basit arızaların nasıl giderileceği konusunda özellikle 2004 Fusion Benzinli aracım için aradım ama pek birşey bulamadım olması gerekir diye düşünüyorum yalnızca Rusça olarak buldum acaba elinde özellikle benim aracım için böyle bir kılavuz olan veya bu konuda bilgi edinebileceğim bir site vb. varsa paylaşırsa sevinirim...

Bahsettiğim Rusça kılavuzları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz veya kendi aracınıza ait olanı indirebilirsiniz bazıları karışmış bir tanesini fusion diye indirdim focus çıktı...

Belki rusçası çok iyi olan bir arkadaşımız tercüme de edebilir:))))))

http://automanual.org.ua/tr/ford/

http://autorepman.com/tr/ford/

Yorum bağlantısı
Erkan Ambarkütük

bence hiç bunlarla uğraşmayın ford a mail atın onlar size kullanma kılavuzu gönderiyor. benim arabanın da yoktu 15-20 gün içinde gönderdiler

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Ben kullanma kılavuzundan bahsetmiyorum bende zaten kullanma kılavuzu var bana motordaki bazı parçaların bizim yapabileceğimiz bakımı, temizliği basit olarak anlatan motordaki hangi parçanın nerede olduğu vb. gösteren anlatan örnekte Rusçası yer alan kılavuz gibi bir şey arıyorum...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Standart kılavuz berbat zaten. Çamaşır makinesi alsan kılavuzu daha detaylı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Mura

Standart kılavuz berbat zaten. Çamaşır makinesi alsan kılavuzu daha detaylı olur.

Aynen katılıyorum Evren Bey, İnanın birçok gereksiz bilgi mevcut ama en basit bilgiler bile o kadar kötü ifade edilmişki bir ara jant kapağının ortasındaki bujilerin kapağının nasıl söküleceğini merak ettim kılavuza baktım görsel yok tırnağı buji anahtarının tersiyle kanırtın gibi yazıyordu denedim çokta zorlayamadım neredeyse kırılacaktı korktum bıraktım inanın onun için lastikçiye gidip nasıl söküleceğini göstermesini istemiştim...Kılavuz dediğimiz birazda basit şeylerin bakımını temizliğinide içermeli diye düşünüyorum bu Rusça tamir kılavuzunun Türkçesini bulabilsek çok basit işlemleri kendimizde yapabiliriz gibi geliyor...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Periyodik bakım tablosu olmaz mı kullanıcı kitabında, o bile yoktu. :bambam:

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Kimsede konu başlangıcında verdiğim linkteki rusça kılavuzun Türkçesi hiç olmazsa ingilizcesi olan yok mu orada detaylı bir şekilde araçların parçalarının resimleri ve tahminimce basit bakım değişimleri anlatılmakta eğer tmein edebilirsek araçlarımızın birçok basit temizleme ve bakımını rahatlıkla yapabiliriz...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serhat ipeksoy

belkide bizi zorla servislere yönlendirmek için yapıyorlardır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aynen katılıyorum Evren Bey, İnanın birçok gereksiz bilgi mevcut ama en basit bilgiler bile o kadar kötü ifade edilmişki bir ara jant kapağının ortasındaki bujilerin kapağının nasıl söküleceğini merak ettim kılavuza baktım görsel yok tırnağı buji anahtarının tersiyle kanırtın gibi yazıyordu denedim çokta zorlayamadım neredeyse kırılacaktı korktum bıraktım inanın onun için lastikçiye gidip nasıl söküleceğini göstermesini istemiştim...Kılavuz dediğimiz birazda basit şeylerin bakımını temizliğinide içermeli diye düşünüyorum bu Rusça tamir kılavuzunun Türkçesini bulabilsek çok basit işlemleri kendimizde yapabiliriz gibi geliyor...

jant kapağının ortasında ki buji mi ? lastikçi mi ? sanırım bijondan bahsediyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Recep Mura
(düzenlendi)

jant kapağının ortasında ki buji mi ? lastikçi mi ? sanırım bijondan bahsediyorsunuz :)

Evet Ayhan Bey, bende şimdi farkettim yazım hatası yaptığımı (Neredeyse 2 sene sonra ve sizin uyarınızla) bazen çok hızlı düşünüp çok hızlı yazıyorum farkında olmadan Enter tuşuna basınca olanlar oluyor sonra da nasıl olsa arkadaşlarımız çok zeki anlarlar ve hoş görürler diyorum sizin gibi:)  :)

tarihinde Recep Mura tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Recep Mura

ne yaptınız bir çözüm bulabildiniz mi tamir kiti hakkında.

Bana mı sordunuz acaba, soru banaysa cevap elbette hayır...:(((

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...