İçeriğe Yönlendir

Benzin Pompası

Rafet Ural

Recommended Posts

Rafet Ural

Merhaba arkadaslar.bugun aracı park ettim tekrar bastım çalışmadı.Tamirci falan derken sorunun benzim pompası olduğu çıktı ortaya.bende kararsız kaldım şamandıranın içinde bir motor var . şamandıranın çıkış ucları var sökerkende kırdılar ucun birini. orjinali gibi yaptırıırız dediler. Sadece motoru dışardan 130 tl buldum.orjinal mi degıl mı bılmıyorum.Sızce ne yapmalıyım.

pompanın resmi bu netten buldum.6054_kucuk.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Genel söylem, şamandıra ile pompanın beraber ve orjinali ile değiştirilmesidir.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Sadece motor demekle olmaz bulduğunu motorun aracınız dan çıkarttığınız motorla aynı özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.Özellikle bar basıncına dikkat edin... :yes:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sizin araçlara göre var mı bilmem ama delphi marka sadece motor bulabilirseniz alın ve kullanın. Ben geçen sene takmıştım hep çeyrek deponun altında gezerim pek sorun çıkamıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Merhaba arkadaslar.bugun aracı park ettim tekrar bastım çalışmadı.Tamirci falan derken sorunun benzim pompası olduğu çıktı ortaya.bende kararsız kaldım şamandıranın içinde bir motor var . şamandıranın çıkış ucları var sökerkende kırdılar ucun birini. orjinali gibi yaptırıırız dediler. Sadece motoru dışardan 130 tl buldum.orjinal mi degıl mı bılmıyorum.Sızce ne yapmalıyım.

pompanın resmi bu netten buldum.6054_kucuk.jpg

Geçmiş olsun siz şanşlısınız yine.Benim pompa arızamda tamirci pompayı,şamandırayı ve benzin hortumlarını yakmıştı.450 Tl 'ye mal olmuştu bana.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Sizin araçlara göre var mı bilmem ama delphi marka sadece motor bulabilirseniz alın ve kullanın. Ben geçen sene takmıştım hep çeyrek deponun altında gezerim pek sorun çıkamıyor...

O zaman yakında yine değiştirecen başkanım.... :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Valla Şahin abi, henüz bir performans kaybı yok. zaten olsa idi 2.5 tonluk arabada hemen belli ederdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de nazar değecek diye yazmayım diyorum ama ben de sadece bosch marka pompayı 70 liraya 1,5-2 sene kadar önce değişmiştim. Yaklaşık 25 bin km yol yaptım, hala sorun yok. :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Genel söylem, şamandıra ile pompanın beraber ve orjinali ile değiştirilmesidir.

Evet değişim takım olarak yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Valla Şahin abi, henüz bir performans kaybı yok. zaten olsa idi 2.5 tonluk arabada hemen belli ederdi :)

Hakan kardeşin senin arabana hayranım vergisi olmasa hemen alacağım.

EX = ölü = Benim işim... :D:p

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

bugun yenı motor almaya gittim il merkezine.eskisi elimde tabiki.Yenisinin bar basıncını ölçeyim dedim.Markası belli olmayan çin işi bişeye 130 tl istedi.

Kovaya su koyup elektrık verdık yenı dedıği motor suyu musluk gıbı akıtıyor.Bende dur bakalım bozuk olan elimdeki motoru bir deneyelim dedim bozuk dediği motor suyu tavana attırıyor.Tabıkı ustayı bayagı kalayladım.(ne yazıkkı kucuk bır ilçedeyım)Boşu boşuna şamandırayı kırdırdık.usta usta değil.İldeki ustam bir kaç önerı sundu.Yarın uğraşacaz bakalım.

motora benzin gitmemesi filtreden olabılır mı? veya bu motorun sigortası var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

motora benzin gitmemesi filtreden olabılır mı? veya bu motorun sigortası var mı?

Filtreden olabilir.. Pompa o an çalışmıştır ama zaman zaman çalışmıyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Bugun tornacı kapatmış gitmiş.Benim şamandırayı almamışlar sinir oldum iyice.Elektırıkçide Mehmet Bey sizin dediğiniz gibi dedi...Motor açıldığı için çalışmış olabilirmiş.Arabayı o halde baska bır ustaya çektım.

3 gundur uğraşıyorum ve hala elde sıfır..işi gücü bıraktık arabayla uğrasıyoruz.

baska bır yerde arıza olma ihtımalı var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...