İçeriğe Yönlendir

Et Benlerimden Kurtulmak Istiyorum.

Yasin Karataş

Recommended Posts

Yasin Karataş

Arkadaşlar 1-2 senedir omuz bölgemde et beni çıkmaya başladı sayısı 5-6 tane ve çoğalmalarından korkuyorum.Beni çok rahatsız ediyor bu durum.Acısı falan yok ama elime gelmesi orda olduklarını bilmem bile bana yetiyor.Acaba et beni tedavisi yaptıran,bitkisel bir ilaç falan kullanan...Kısacası et benlerinden kurtulan bir arkadaş var mı?Önerilerinizi bekliyorum.Bu arada geçen sene hastaneye giderek yakma yöntemiyle kısa süreliğine kurtuldum ama çözüm olmadı tekrar çıkmaya başladılar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tümden kurtulunurmu bilmem ama bir yakınım gitti bu iş için, benin üstüne dondurucu sprey sıkıyorsun ve iş bitiyor, birkaçgün sonra kendiliğinden kuruyup düşüyor, etbeni büyükse dipten ip gibi birşeyle boğuğ yine spreyliyorsun onunda işi bitiyor, leke bile kalmıyor, büyük et benleri bile bu yolla hacamat oluyor :)

operasyon 2 dakikalık iş üstelik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Tümden kurtulunurmu bilmem ama bir yakınım gitti bu iş için, benin üstüne dondurucu sprey sıkıyorsun ve iş bitiyor, birkaçgün sonra kendiliğinden kuruyup düşüyor, etbeni büyükse dipten ip gibi birşeyle boğuğ yine spreyliyorsun onunda işi bitiyor, leke bile kalmıyor, büyük et benleri bile bu yolla hacamat oluyor :)

operasyon 2 dakikalık iş üstelik.

Evet azot sıkarak donduruyorlarmış sanırım Ali abi ama bizim burada öyle bir şansımız yok maalesef.Tıpta o kadar ilerleyemedik henüz :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yasin Hocam çakmak gazı var o da baya soğuk veriyor sıkınca :D:p

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Yasin Hocam çakmak gazı var o da baya soğuk veriyor sıkınca :D:p

O zaman hafta sonu "çakmaklara gaz"diye bağıran abilerin yanına gitmek lazım :D

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Plastik cerrahi yada cildiye rahatlıkla alır ancak tekrarlamaması için ne yapılıyor bilgim yok maalesef

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Et beninin çoğalması sorun işareti değilmiydi ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Eğer fazla ise öncelikle bir tanesi alınıp biyopsi yapılıyor.kötü huylu mu yoksa iyi huylumu diye ona göre de alım şekli belirleniyor.Ama öncelikle biyopsi yapılması lazım.Aldırmak oldukça kolay.

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Plastik cerrahi yada cildiye rahatlıkla alır ancak tekrarlamaması için ne yapılıyor bilgim yok maalesef

Hemşerim aldırdık ama yineledi dediğim gibi.

Et beninin çoğalması sorun işareti değilmiydi ?

Değildir inşallah abi. :(

Eğer fazla ise öncelikle bir tanesi alınıp biyopsi yapılıyor.kötü huylu mu yoksa iyi huylumu diye ona göre de alım şekli belirleniyor.Ama öncelikle biyopsi yapılması lazım.Aldırmak oldukça kolay.

Dediğim gibi 5-10 tane.Biyopsi yaptırtsam mı?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Tehlikeli olma potansiyeli olan normal benlerdir et benlerinin kötü huylu olma oranı bildiğim kadarıyla neredeyse yoktur

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

et benlerini yaktırarak, ip ile boğarak yada kopartma yöntemi ile kurtulunmaz sebebi ise et benlerinin deri altında köklerinin olması. cerrahi müdahele ile ben çevresi neşter ile çizik atılır ve ben kökü ile yolunur tıpkı çimenleri kökü ile yolmak gibi sonrasında bi kaç gün pansuman yaptırılır..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Serkan bey tüm et benlerinin kökü deri altına kadar gitmez gitmeyenlere dondurma ve yakma tedavisi uygulanır

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Saydım boynumda 5 tane var benim de :( Yaşayacak mıyım doktoooorr? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

arkadaşlar bize çok geiyor...koter denen cihazla elektrikle yakıyoruz...hiç tekrarlayan gelmedi...biraz derin yakmakta da fayda var...ama sizde cok yüzeysel alma nedeniyle tekrarlamamışsa neşterle biraz derin alınıp dikilebiri..sayı farketmezhepsi yarım saatte biter en geç..

Benimkileri de söylemiş olduğunuz yöntemle yaktılar ama maalesef tekrarladı.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

bende de vardı. 1 ay önce eskişehir acıbademde dondurdum. -200 C de sıvı azot püskürtülerek soğukla yakılıyor.

10 günde düşen düştü. düşmeyenler için 10 gün sonrası için kontrol vardı. o zaman bir daha sıktılar. tertemiz oldu. şu an leke olarak var . ben olarak gözükmesinden çok iyi...

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

bende de vardı. 1 ay önce eskişehir acıbademde dondurdum. -200 C de sıvı azot püskürtülerek soğukla yakılıyor.

10 günde düşen düştü. düşmeyenler için 10 gün sonrası için kontrol vardı. o zaman bir daha sıktılar. tertemiz oldu. şu an leke olarak var . ben olarak gözükmesinden çok iyi...

Bu işlemi kim yaptı?Cildiye mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muş'un devlet hastanesi çok iyidir halbuki?

Et beni için ben olsam önce dermotolojist e kontrol ettirir, sonra aldırırdım. Anneminde arada bir çıkar, kontrol sonrası aldırır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet azot sıkarak donduruyorlarmış sanırım Ali abi ama bizim burada öyle bir şansımız yok maalesef.Tıpta o kadar ilerleyemedik henüz :)

Bence bunları oralarda kurcalatma.İstanbul veya Ankara gibi yerlerde tedavini hallet..Allah muhafaza kötü sonuçlarla karşılaşabilirsin.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
(düzenlendi)

Bu işlemi kim yaptı?Cildiye mi?

evet cildiye ye gittim. siyah benler için endişelinin bunlar için endişe duymayın dedi.

fazla kilolarla alakalı dedi.

tarihinde Ali Tatlısu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...