İçeriğe Yönlendir

Ptt Kargo Gönderdiğim Kargoyu Kaybetmiş Yada Çaldırmış

İlker Kadılar

Recommended Posts

İlker Kadılar

Bartına honda cıvıc koltuk kılıfı siparişi almışdım kapıda ödemeli sistemle ptt kargoyla alıcının adresine gönderdim ancak kargo ankaradan çıkmış ama nasıl olduysa kayıp olmuş.. kargo çalışanı paranı alırsın diyor ama dilekce git gel işden kal biraz uğraşdıracak.150 tl kargo+9 tl gönderim ücreti..

daha önce böyle bişey başına gelen varsa paylaşımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Genelde sağlam çalışırlar, pek birşey duymamıştım. Demek olabiliyormuş. İnşallah kısa zamanda çözersiniz.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Kargoda olanı ispat etmek gerekiyor galiba maddi değeri tesbit edildiğinde gerisi kolay olur diye düşünüyorum.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

çitlik kavşagı yakınlarında merkezleri varmış zaman bulabilirsen bu gün gidecem bakalım ne olacak..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..Kargo firmaları da kafayı yediler.MNG kargo 1 km ötemde dün sabahtan beri kargom teslim edilmiyor.Öğlen aradım adres yanlış diyorlar.İyi de güzel kardeşim telefon numaramızı bizden ne diye alıyorsunuz.Arayın söyleyin..Ayıp ya adamların umurunda bile değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yurt dışından gelen vardı, internet + telefon sonuıçsuz kaldı, herhangi bir şubeye gittik, o an nerede olduğunu söyledi, gidip elden teslim aldık

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

ptt nin kargom nerede uygulmasında sonuç ne görünüyor?

Geçmiş olsun..Kargo firmaları da kafayı yediler.MNG kargo 1 km ötemde dün sabahtan beri kargom teslim edilmiyor.Öğlen aradım adres yanlış diyorlar.İyi de güzel kardeşim telefon numaramızı bizden ne diye alıyorsunuz.Arayın söyleyin..Ayıp ya adamların umurunda bile değil.

teşekkürler ayhan.

Geçmiş olsun .

teşekkürler ibrahim

İlker, gönderinin faturasını tanzim etmişsen sorun yok. fatura bedelini+ kargo bedelini iade alırsın.

teşekkürler hocam bu gün ana merkezine gittim zarınızı karşılayağız dediler bir çok kişi mağdur olmuş anladığım kadarıyla komle tır dolusu kargo kayıp olmuş yüzlerce kargosu kayıp vatandaş var..

ptt nin kargom nerede uygulmasında sonuç ne görünüyor?

ankaradan çıkmış bartında teslimat sırasında kayıp olarak gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

komle tır dolusu kargo kayıp olmuş yüzlerce kargosu kayıp vatandaş var..

Hımm.. Tır kayıp demekki :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu kadar kayıp olunca ard niyet var bir noktada diye düşünüyorum ama nerede işte bunuda bulur elbet yetkililer.

Benim sipariş ettiğim direksiyon simidi kayıtsız gönderiydi, oradan biliyorum. :)

Doğal kaynağından +2 derece su geldi mi bari abi :D :D

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Geçmiş olsun. Maalesef burada da Ptt kargo elemanları hala yeterli bilgi donanımına ve tecrübeye sahip değiller.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Siz PTT ye yüklenmişsiniz :) Kars'ta MNG kargoda işadamının dizüstü bilgisayarı kayboldu. Adam ben ihaleye gireceğim bana dökümanlarım lazım ne yapacağım diyor. Yetkili çok sakin birşekilde 10 gün beklemeniz lazım. Adam nedenini soruyor. Türkiye'deki tüm şubelerimizde aranacak ve ondan sonra size bilgisayarınızın bedeli ödenecek dedi (çok sakin ama) Adam en son çıldırdı. Bu şubeye giriş yapılmış kargoyu siz niye tüm şubelerde ararsınız diye basbas bağırıyordu. Yetkili hala sakin birşekilde prosedür böyle beyefendi diyordu :) Ben aynı şubenden kargo göndermiştim. Kargo 8 gün sonra Manisa Demirciye ulaştı :) Sene 2005.Yurtiçi kargondan Mehmet Özyürek abim bir zarf gönderdi. Kargo 18 saatte Maraş'a geldi. Ancak bana ulaşması 27 saati buldu. Ben akşam 4 te aradım acele bir şekilde getirdiler. Aramasan bir sonraki sabah kalacağı için en az 15 saat daha geçikirdi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kendi işlerim olsun, iş yerinde olsun yurt içi hep iyiydi. Ama son bir yıldır onlar da bozdular. Dokuma tezgahları için malzeme lazım oluyor, akşam 5'te istanbuldaki firmayı arıyorum, ertesi gün sabah saat 10'da malzeme elimde oluyordu. Şimdi ise akşama zor geliyor o da kırk kere telefon açarak. Mng çok ciddiyetsiz geldi, bir sorun oldu mu genel merkezden birilerini aramadan işi halletmiyorlar. Filo genelde sorun yok gibi.

Hepsinde şubeler arası çok fark var.

Ama müsteriyle ilgilenme konusunda yurt içi yine en iyi. Tabi kişisel görüşlerim böyle.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Sürat ve aras ile sıkıntım oldu. PTT ile çok kargo gönderdim. Umarım sıkıntınızı çözerler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kargoda Tahir'in üzerine tanımam abi ..

:flowers: Aman Abi estağfirullah emanet sağ sağlim gelsin de gerisi önemli değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yurt içi kargoyu arayıp şubeyi şikayet etmiştim..

Genel müdürlük şikayet eden her müşteriye şeker göndermiş..

Benim şubenin dağıtıcısı geldi.. Abi niye şikayet ettin bizi dedi.. Ne bildin dedim..

Abi şikayet edenlerin hepsine şeker geldide dedi. Al şekerini dedi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Yaklaşık 3 ay önce yurtiçi kargo da çekimiz kayboldu. Tabi hak arayamadık. Kargo zarfının üzerinde Kırmızı eşek puntosuyla yazmışlar :) "Taşınamazlar vs " diye. Birşey olmaz deyip kargolamıştık ama oldu. Şans

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

arkadaşlar Sivas'tan bir arkadaşım kangal yavrusu gönderecek, bunu herhangi bir kargonun düzgünce getirmesi mümkün müdür?

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Ramazan bayramına yakın şikayet edeyim de şeker bedavaya gelsin. :p

Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

kapıda ödemeli gönderdiğiniz için, ürünün fiyatını ıspatlamanıza gerek kalmıyacak en azından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yurt içi kargoyu arayıp şubeyi şikayet etmiştim..

Genel müdürlük şikayet eden her müşteriye şeker göndermiş..

Benim şubenin dağıtıcısı geldi.. Abi niye şikayet ettin bizi dedi.. Ne bildin dedim..

Abi şikayet edenlerin hepsine şeker geldide dedi. Al şekerini dedi :D

Aras kargoyu okadar şikayet ettim kuru bir özür aldım ; yurtiçide hiç hata yapmıyorki :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

arkadaşlar Sivas'tan bir arkadaşım kangal yavrusu gönderecek, bunu herhangi bir kargonun düzgünce getirmesi mümkün müdür?

Biz iş yerinde daha önce denedik. Adı yavru olan ama kendi kocaman olan kangalı Kent kargo ile istanbula gödermek istedik. İş yerinde bir sandık yaptılar, ama yapan arkadaş işi kirişlemiş, sandığın kapağına dört tane çivi çakmış. Sandığı aldılar, götürdüler ama yükleme yapılırken sandık portiften düşmüş, kapak açılmış, içinden kangal çıkmış Hayvancağız korkmuş ama adamlar da korkmuş hepsi bir tarafa kaçışmış. Sonra geldiler bizim müdüre valla böyle oldu, köpek bir tarafa bizimkiler bir tarafa kaçtılar diye dert anlattılar, hatta gelin güvenlik kamerası kayıtlarını izleyin dediler. Bildiğim kadarıyla izlemeye gitmediler, yavru kangal da ne oldu bilmiyorum.

Bence biraz sakat bir iş. Denenebilir ama riskli. Tabii yavrunun ne kadarlık olduğu da önemli.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kangalın Sivas dışına çıkması yasak diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ptt Kargo iyidir. Bir kere Yurtiçi'nde sıkıntı yaşamıştım ama çözdüler hemen. Yaşanacaksa her firmada yaşanır bu tarz şeyler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Ptt Kargo iyidir. Bir kere Yurtiçi'nde sıkıntı yaşamıştım ama çözdüler hemen. Yaşanacaksa her firmada yaşanır bu tarz şeyler.

Bu cümleye aynen katılıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...