İçeriğe Yönlendir

Ka - Ses Sistemi Tavsiyesi

Bekir Polat

Recommended Posts

Bekir Polat
(düzenlendi)

evet arkadaşlar ford ka'ma öyle ahım şahım olmasada ses sistemi yaptırmak istiyorum bu işten hiç anladığım yok arabayı alalım 6 ay felan oldu aldığımdan beri orijinal teyp le sadece radyo dinliyordum artık canıma tak etti :) ne malzemeler alsam hangi markaları alsam,bizim araba küçük fazla yer kaplamayacak şekilde öyle bangır bangır bagırmasada dinledigim müzikten zevk alacağım bir sistem istiyorum max 1000 tl düşünüyorum.bu işin ustalarından destek bekliyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orçun İnce

bu kararınızı iyi düşünün aracınız yaşlı parçaları çok daha hızlı gevşeyecektir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Polat

evet biraz araştırdım güzel bir sistem kursam arabada yer kalmayacak..acaba kaliteli bir teyp ve 2 tane kapıya kaliteli hoparlör taktırsam nasıl bir ses alırım?

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Gayet güzel ses alırsın kardeşim sanada fazlasıyla yeter sağlam bir ünite al 2 de güzel pioneer hoparlör al keyfine bak zaten küçük araba, ses yeterli olucaktır olmassa hoparlör sayısını 4 e çıkarırsın bagaja woofer falan hiç düşünme zaten ,bugün çocuk arabasını sığdıramadığı için arabasını satan bir forum kullanıcısının ilanını okudum ki tahmin edebiliyorum bagajın büyüklüğünü hem okadar parada harcamamış olursun bu işe o yazdığının yarısı kadar hatta daha azı bir meblağ ile halledersin işini .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Polat

cevaplar için teşekkür ,güzel bir teyp ve 2 adet 13cm mid-bas yeterli olur gibi geldi araştırmama göre,tek sorun hangi model hangi marka?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pioneer 6350 teybi alın, bu teybin güzel ibr özelliği vardır: anfisiz subwoofer bağlanabilir. Ön hoparlör çıkışlarınıi ön kapıya takılacak (mdf ile çalışılıp) olan 16 cm lik hoparlörlere bağlayın, bagaja da ufak 20 cm lik bir sub kutusu yerleştirin, yaklaşık 500-650 TL civarına oldukça dolgun sese kavuşursunuz, milletin anfisiz çalışan sub ı anlamaya çalışması da ayrı zevk :dance3:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Polat

evet teyp isteklerim doğrultusunda teşekkür ettim.birde iyisinden mid-bas herhalde olayı çözmüş olacağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Estağfirullah, karton kutudan bas sesi alabilen nadir insanlar da var aramızda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alkım Hoşgör
(düzenlendi)

Kapı içindeki hoperlörler daha kaliteli hoperlörlerle değiştirilebilir,

Pandizota kaliteli iki adet oval hoperlör takılabilir,

Pandizota ilave edilen hoperlörlerin ortasına tahminimce 20cm'lik olan subwoofer koyulup altına küçük bir kutu yapılabilir yada açık bırakılabilir.

Sanırım çağlar abinin bahsettiği teyp bu sistemi amfi gerektirmden destekleyebilir.

Yolcu airbag'i için ayrılan kısma amfi sığdırılabilirmi acaba?

tarihinde Alkım Hoşgör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Erman Devrim

Bende de Pioneer in DEH serisi teyip var 4x50 çıkışlı önlerde 13cm Alpin arkalarda 2 adet alpi 85 lik oval kolon 2 adet de twiter im var :) fallaha DImtıs DImtıs yetiyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pandizoddaki 2 adet pioneer ovalin vereceği ses, hala ki KA, da, başkadır. Şapkalığa ovelleri dizerdik, vay beaa, en temiz bas

Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Yanlız Ovalleri Pandizot taşımıyor benimki ortadan kırıldı destek falan yaptım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

KA'ların pandizotları çok güçsüz. Ayrıca kırılan pandizotta fena pahalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Çağlar abinin bahsettiği ana ünite güzeldir pandizot konusuna gelince mdf kesen yerlerde aracınıza uygun pandizot yapabilirsiniz tahminimce fiyatı 75-100 lira arasında olacaktır hem kırılan pandizotun yerini alacağı için işlevselliğide artar (üstüne eşya koymak isterseniz falan) 13 cm değilde 2 takım 16 cm lik hoparlör bakın(ön ve arka kapılara) montajı yapan usta kapılara kasnakla 16 cmlikleri uydurur muhtemelen yinede almadan tesisatçıya uğrayıp fikir almakta fayda var.İşin içine amplifikatör girerse 4 kanal bir anfi alıp kapı hoparlörlerini 2 kanala sürebilirsiniz amplifikatörüde ön yolcu koltuğu altına monte ettirebilirsiniz.bass sesler için slim basslar mevcut.İnce oldukları için çok yer kaplamazlar kalan iki kanalıda köprüleyip bassa bağladınızmı gümbür gümbür bir sisteminiz olur fiyat ise sizin üst limitiniz civarında dolaşır.Tabi bahsettiğim işin bir üst kademesi yoksa Çağlar abi gayet uygun bir sistem hazırlamış bile :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ka nın arka bagaj yapısı gereği, pandizod yaptırmak biraz zor, 100lü 200lü meblağlarla parmak kıpırdatmazaşlr.

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Başlıkta arabaya set yazınca bende 5'i bir yerde falan sandım :D:music1::dance3:

sanırım hoperlör=hoparlör olacak...

Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Ben kapı içlerine 13 cm aldım çok küçük geldi zor uydurdum yerine kesinlikle 16 cm kasnak ile uygundur

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ka nın arka bagaj yapısı gereği, pandizod yaptırmak biraz zor, 100lü 200lü meblağlarla parmak kıpırdatmazaşlr.

çağlar abi ben 120 lira ya yaptırdım 20 cm likler :D için isteyen olursa yardım cı olurum yapan arkadaşın işçiliği çok güzel :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...