İçeriğe Yönlendir

Sıralı Sistem Lpg Taktıracagım,Üzerinde Tek Nokta Lpg Var Şu An Sos

Yusuf Sancar

Recommended Posts

Yusuf Sancar

Arkadaşlar mrb,aracımda tek nokta lpg var,sıralı sistem taktırmayı düşünüyorum,sorum marka olmayacak,acaba tekrar sıfırdan mı taktıracagım yoksa lpg tankı tesisat kalacak sadece beyinle sıralı sistem mi takılacak?ayrıca ruhsata tekrardan mı işletecegim,bilgisi olan lütfen aydınlatsın.tşkler

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

lpg deposu ve depodan buharlaştırıcıya kadar giden gaz rekorları dışında herşey deişir..ruhsata işletme yoktur.sızdırmazlık kontrolünden geçmeyi unutmayın

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Araç 16 valf değil mi?

Lpg tankı kalabilir ama sanırım tesisat yeniden çekilecek.

Çünkü sistem tamamen farklı.

Ruhsata işletmenize gerek yok.

Ama proje ve sızdırmazlık testi gerekecektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg tankının 10 yıl ömrü vardır... Tarihine bakarak karar verilir..

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

tek noktadan enjeksiyonluysa sıralıya ne gerek var onu anlamadım.... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

97 Cl x ler genelde 4 enjeksiyonlu, boğaz girişine, yanlışlıkla ama basit tek nokta da takılmış olabilir, Efı motorsa, zaten sıralı sistem takılamayacak, zira tek enjektör var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Sancar

97 Cl x ler genelde 4 enjeksiyonlu, boğaz girişine, yanlışlıkla ama basit tek nokta da takılmış olabilir, Efı motorsa, zaten sıralı sistem takılamayacak, zira tek enjektör var.

Çaglar bey cevap için tşkler,fakat sıralı takılamayacak demişsiniz anlayamadım,clx lere nasıl sıralı takılamıyor takılan çok araç var

Yorum bağlantısı
Yusuf Sancar

Ne gerek vardan öte, nasıl çalışacak...

Mehmet bey benim anlayamadıgım efi motora sıralı takılır mı takılmaz mı,aracım 97 clx motorda ztech efi yazıyor,rölanti dengesizligi stop etme gibi sorunları vardı ustaya götürdüm rölantiyi ayarladı çogu sorunu giderdi fakat araca tek nokta lpg takmışlar sıralıya çevirttir daha verimli olurmuş dedi

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

çağlar abi affına sığınarak düzeltmek isterim EFİ çok nokta enjeksiyonlu CFİ olanlar tek enjeksiyonlu..yusuf beyin aracına sıralı sistem takılabilmekte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Ozan
(düzenlendi)

Mehmet bey benim anlayamadıgım efi motora sıralı takılır mı takılmaz mı,aracım 97 clx motorda ztech efi yazıyor,rölanti dengesizligi stop etme gibi sorunları vardı ustaya götürdüm rölantiyi ayarladı çogu sorunu giderdi fakat araca tek nokta lpg takmışlar sıralıya çevirttir daha verimli olurmuş dedi

Evet usta çok doğru söylemiş.benimde 96 model efi clx var sırallı lpg takılı bigün bile olsun 2 kere marşa basmadım mükemmel oluyor.kaliteli bir italyan kiti taktırırsan tabiki iyi bir ustaya

çok memnun olursun.

tarihinde Cengiz Ozan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4 enjektörlü motorsa, zaten yanlış takılmış, tek enjektörlüler, 1/3 rakamına satılan karbüratörlü veya tek enjeksiyonlu motorlar için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...