İçeriğe Yönlendir

Geleceğin Suçlusunu Yetiştirmenin 8 Basit Kuralı.!

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

1 Küçükken daha, çocuğa ne isterse vermeye başla ! Ki, herkesin onun geçimini sağlamakla mükellef olduğuna inansın...

2 Fena sözler söylediğinde gül ! ... Ki, kendisinin akıllı olduğuna inansın...

3 Ona düşünmeyi, beynini kullanmayı öğretme sakın ! Bırak, onsekizine ...gelince kendisi karar versin...

4 Yerde bıraktığı her şeyi kaldır:kitaplarını, giysilerini, pabuçlarını...Onun için her şeyi sen yap ! Ki, sorumlulukları hep başkalarına yüklesin...

5 Onun önünde sık sık kavga et ! Ki, bir gün aile parçalanırsa pek de şaşırmasın...

6 Ona istediği kadar harçlık vermekten kaçınma ! Asla kendi parasını kazanmanın ne demek olduğunu öğrenmesin...

7 Yiyecekmiş, içecekmiş, konformuş, tüm arzularını yerine getir ! Ki, istediklerini her zaman elde etmeye Şartlansın...

8 Komşulara, öğretmenlere, polise, vs. karşı hep onun tarafında ol ! Ki, hepsine karşı ön yargılarla davransın...

Üstün DÖKMEN

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

1 Küçükken daha, çocuğa ne isterse vermeye başla ! Ki, herkesin onun geçimini sağlamakla mükellef olduğuna inansın... 2 Fena sözler söylediğinde gül ! ... Ki, kendisinin akıllı olduğuna inansın... 3 Ona düşünmeyi, beynini kullanmayı öğretme sakın ! Bırak, onsekizine ...gelince kendisi karar versin... 4 Yerde bıraktığı her şeyi kaldır:kitaplarını, giysilerini, pabuçlarını...Onun için her şeyi sen yap ! Ki, sorumlulukları hep başkalarına yüklesin... 5 Onun önünde sık sık kavga et ! Ki, bir gün aile parçalanırsa pek de şaşırmasın... 6 Ona istediği kadar harçlık vermekten kaçınma ! Asla kendi parasını kazanmanın ne demek olduğunu öğrenmesin... 7 Yiyecekmiş, içecekmiş, konformuş, tüm arzularını yerine getir ! Ki, istediklerini her zaman elde etmeye Şartlansın... 8 Komşulara, öğretmenlere, polise, vs. karşı hep onun tarafında ol ! Ki, hepsine karşı ön yargılarla davransın... Üstün DÖKMEN

Benim çocuğum yapmaz mantığı olduğu müddetçe Üstün Hoca nın dedikleri olur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Biraz da huy meselesi. Ailesinin aldığı C 270 Sport altındayken ÖSS derecesi yapan tanıyorum.

Tabi ama ailesi ilgilenmiş demekki.

Parayı cebine koyup altına araba çekip saldım çayıra mevlam kayıra dememiş.

Her zengin parası ile okuyor demek değildir.

İlgi alaka çok önemli.

Ana baba olmak fiziken kolay ama manen ne verilip ne verilemediği önemli.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu yazıyı yanlış anlayan o kadar kişi var ki. Bunları yapacaklarını sanıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ailesinin kendisinden hiçbir beklentisi yoktu, takmıyorlardı da. Yaz tatilinde denize çağırırdık girmezdi ders çalışırdı(deniz evlerinden 20 metre). Bir ileri versiyonunu da gördüm, o şehrin ışıklarına bakıp hala oralarda ders çalışan birileri var, yatmadan onların önüne geçebilmem lazım diyordu üçüncü oldu o, ne kadar uğraşsa da 2 kişiyi geçememiş yine :biggrin:

Demek ki her istediğini vermemişler. Öyle olsaydı baba parasıyla herhangi bir okulda okumayı hedef seçerdi. Ama o bir şeyler elde etmek için çalışması gerektiğini öğrenmiş.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Vesile ile benim ÖSS'yi nasıl kazandığımı anlatayım.

Uludağ üniversitesinde 2 yıllık makina bölümünü bitirdikten sonra 4 yıllık bir fakülte okumaya kesin karar verdim.

Hem çalışıp hemde DGS için dersaneye gidiyordum. DGS denemelerin çok iyiydi ve garanti gözüyle bakmaya başlamıştım. Annem ÖSS'ye de girmem için sürekli ısrar ediyordu ama ben DGS'ye garanti gözüyle baktığım için öSS ile ilgilenmiyordum. Annemin zoruyla form aldım ama yatırmamıştım. Cuma günü formu yatırdınmı diye aradı ve yatırmadım dedim. Babamı aramış ve babam telefonda fırçalayınca mesai saati dolmadan hemen gidip mezun olduğum liseye formu verdim.

Sınava gireceğim okul 1050 konutlarda bir okuldu. Babam pazar sabahı taze balık almak için mudanyaya giderken beni okula bıraktı. Okul bizim evin yolu üzerinde. Sınavdan sonra eve kendim dönecektim. Sınav salonuna girdiğimde en erken kaç dakikada çıkılıyor diye sordum. DGS'den kazanırım diye ÖSS'yi sallamıyordum :) O an babamın mudanyadan kaç dakikada geleceğini hesapladım ve arabayla dönerim diye erken çıkmanın hesabını yaptım. :) Çok rahat bir şekilde soruları taramaya başladım. Bildiklerimi yaptım. Mantığım çok iyidir, matematik ve fizik çok kolay geldi. Birazda basitlerinden Türkçe yaptım. Sınav salonundan ilk ben çıktım. Biraz salladı çıkıyor havası oldu. Sınavdan çıkıp caddede otobüs beklerken karşıdan babamın geldiğini gördüm. Hesaplarım doğru çıkmıştı :D Arabaya bindim, yolda bir max dondurma alıp eve gitmiştim.

Sonuclar açıklandığında yaptığım soruların %95'inin doğru olduğunu gördüm ve puan fazlalığıyla Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliğini kazandım. DGS sonucu ise çok kötü geldi. DGS sonucunada ÖSS sonucunada çok şaşırtmıştım.. :) Demekki kısmette varsa bir şekilde oluyor..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Vesile ile benim ÖSS'yi nasıl kazandığımı anlatayım.

Uludağ üniversitesinde 2 yıllık makina bölümünü bitirdikten sonra 4 yıllık bir fakülte okumaya kesin karar verdim.

Hem çalışıp hemde DGS için dersaneye gidiyordum. DGS denemelerin çok iyiydi ve garanti gözüyle bakmaya başlamıştım. Annem ÖSS'ye de girmem için sürekli ısrar ediyordu ama ben DGS'ye garanti gözüyle baktığım için öSS ile ilgilenmiyordum. Annemin zoruyla form aldım ama yatırmamıştım. Cuma günü formu yatırdınmı diye aradı ve yatırmadım dedim. Babamı aramış ve babam telefonda fırçalayınca mesai saati dolmadan hemen gidip mezun olduğum liseye formu verdim.

Sınava gireceğim okul 1050 konutlarda bir okuldu. Babam pazar sabahı taze balık almak için mudanyaya giderken beni okula bıraktı. Okul bizim evin yolu üzerinde. Sınavdan sonra eve kendim dönecektim. Sınav salonuna girdiğimde en erken kaç dakikada çıkılıyor diye sordum. DGS'den kazanırım diye ÖSS'yi sallamıyordum :) O an babamın mudanyadan kaç dakikada geleceğini hesapladım ve arabayla dönerim diye erken çıkmanın hesabını yaptım. :) Çok rahat bir şekilde soruları taramaya başladım. Bildiklerimi yaptım. Mantığım çok iyidir, matematik ve fizik çok kolay geldi. Birazda basitlerinden Türkçe yaptım. Sınav salonundan ilk ben çıktım. Biraz salladı çıkıyor havası oldu. Sınavdan çıkıp caddede otobüs beklerken karşıdan babamın geldiğini gördüm. Hesaplarım doğru çıkmıştı :D Arabaya bindim, yolda bir max dondurma alıp eve gitmiştim.

Sonuclar açıklandığında yaptığım soruların %95'inin doğru olduğunu gördüm ve puan fazlalığıyla Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliğini kazandım. DGS sonucu ise çok kötü geldi. DGS sonucunada ÖSS sonucunada çok şaşırtmıştım.. :) Demekki kısmette varsa bir şekilde oluyor..

Hayat şansa bırakılmayacak kadar ciddi.

Bu defa şansın yaver gitmiş ama gitmeseydi hiç bir zaman geri dönmeyecek kayıp bir sene olacaktı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...