İçeriğe Yönlendir

Ka - Yağmurda Sürücü Tarafı Su Alıyor

Halil Hıdırlar

Recommended Posts

Serhat Çitak

Bendede vardı ön cam dirseklerinden,üst kısımlarından bariz bi şekilde geliyordu.Fitilleride sağlamdı.Çözememiştim.Yahu ne çekmişiz toparlayalım derken şimdi çok daha net bi gözle görebiliyorum ama yinede ilk aşklar unutulmaz :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

benim arabamda bir yerden su alıyor yolcu tarafında taban halısında bayağı bir ıslaklık var gecen usta ile polen filtresini değiştrdik o kısımlarda bir sorun görmedi usta 1 ay kadar öncede kapı fitilleri değişti kapıya yakın olan tarafta değilde dqaha çok orta kısımda ıslaklık var kontrol için öncelik olarak nerden başlamalıyım, içeride antifiriz kokusuda yok aracı life kaldırdım çürük yırtıkta yok, tahminim yağmur suyu

Su testi yapılmalı. Sol tarafta da polen filtresinden olabilir. Polen filtre kabından kaçırıyor olabilir içeriye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Hıdırlar

Barış, kalorifer kazanının üzerinden alıyor. Kalorifer musluğuna yakın lastik contalı kapağı var, zamanla deforme oluyor. Kaliteli sıvı silikon ile etrafını dolan su alımı kesilecektir. En azından benim su alma problemimi bu şekilde çözmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı

Evet kış geldi , su sızıntı sorunları başladı. Benim aracında bagaj kısmı su alıyor. Forumlardaki ilgili konular ışığında sorunun stop lambalarından olduğunu tespit ettim. Stop lambalarının kasayla olan temas aralığındaki lastik parçadan sızıntı var. Bugün söküp baktım fakat hava yağmurlu olduğu için müdahale edemedim. aklımda iki seçenek var , birincisi silikon çekmek , ikincisi ise şu pencere kenarlarına takılan lastiklerle kaplamak. Sizce hangisi daha sağlıklı olur?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet kış geldi , su sızıntı sorunları başladı. Benim aracında bagaj kısmı su alıyor. Forumlardaki ilgili konular ışığında sorunun stop lambalarından olduğunu tespit ettim. Stop lambalarının kasayla olan temas aralığındaki lastik parçadan sızıntı var. Bugün söküp baktım fakat hava yağmurlu olduğu için müdahale edemedim. aklımda iki seçenek var , birincisi silikon çekmek , ikincisi ise şu pencere kenarlarına takılan lastiklerle kaplamak. Sizce hangisi daha sağlıklı olur?

Silikon çözüm olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı

Teşekkürler Sani bey , silikon bana da daha mantıklı gelmişti. Yağmur yağmadığı bir gün çözeyim olayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Burak Demirci

aynı sıkıntı benim arabada da vardı silikon çektim stopları söküp hiçbir sıkıntı kalmadı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kilicaslan

Herkese selamlar...benim sağ tarafta taban döşemeleri ıslak sağ taraf söz konusu olunca polen filtresi ihtimali eleniyormu acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese selamlar...benim sağ tarafta taban döşemeleri ıslak sağ taraf söz konusu olunca polen filtresi ihtimali eleniyormu acaba ?

Sağ tarafsa kesin polen filtresi diyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

yaz ortasında cam değişmişti garanti olsun diye dün camcıya gittim fakat cam kenarlarında akıntı yok su ile test edildi, enişte taban halısını söküp baktı yolcu tarafında konsolun aldınta bir kab var orda ıslaklık geldi ele sanırım orda sıkıntı var cumartesi açıp kökten çözüme ulaştırıcaz kalorifer musluğu ve hortum girişlerinide silikonlatıcam, polen filtresine ne gibi bir mudahale yapılabilir neresinden su alır tam olarak?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yaz ortasında cam değişmişti garanti olsun diye dün camcıya gittim fakat cam kenarlarında akıntı yok su ile test edildi, enişte taban halısını söküp baktı yolcu tarafında konsolun aldınta bir kab var orda ıslaklık geldi ele sanırım orda sıkıntı var cumartesi açıp kökten çözüme ulaştırıcaz kalorifer musluğu ve hortum girişlerinide silikonlatıcam, polen filtresine ne gibi bir mudahale yapılabilir neresinden su alır tam olarak?

Polen filtresi kapak ve kabin dibinden su alır.

Yolcu kabinindeki kaptan haberim yok...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kilicaslan

Polen filtresi kapak ve kabin dibinden su alır.

Yolcu kabinindeki kaptan haberim yok...

Benimki aynen dediğin gibiymiş Sani ..silikonlandı ve çözüldü
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benimki aynen dediğin gibiymiş Sani ..silikonlandı ve çözüldü

Tecrübe efenim tecrübe :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kilicaslan

Perşembe günü kar yağışı sebebiyle Kavacık ta trafikte sıkıştım kaldım son çare olarak ta arabayı oralarda bir yere bıraktım .Bugün baktım üzerindeki karlar eriyince sağ taraf yine ıslak.Sağ camla cam lastiği arasında (dış taraf ) neredeyse 0,5 cm lik bir boşluk var .Baktığında kapının içlerine doğru gidiyor.Sol taraf cama sıfır.Sanırım problem burdan kaynaklı.Sağ cam takılıyordu Osman Ustalar başka birine yaptırmışlardı ama alırken bende dikkat etmedim herhalde onlarında dikkatinden kaçtı.Geçtiğimiz ekim ayında sağ camında kırılmasına sebep olan bir trafik kazası geçirmiştim,genel sigorta Bayrampaşa serviste ( aman ha işiniz olmasın orayla) cam takıldı ...Orjinalinden daha ince bir cam takılmış olma şansı var mı ?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Suat YAPICI

İçeri giren su iki kısımdanmış, dün cam önü ızgaralarını soktüm polen filitre kabı etrafı her yeri temizleyip tekrar kontrol edip monte ettim. Kalorifer peteginin üst kısmındaki tablo etrafını sıvı silikon çektim oradan gelen su kesinlikle kesildi.Bugunkü yoğun yarmurda aracın içine girip döşemeleri kaldırıp bekledim. ikinci kısımdan gelen su Serkan beyin yazdığı gibi kapı iç döşemesinin birleştiği alt kısımdan damlaya damlaya göl olur mantığı ile içeri almakta. Uygun zamanda kapı içini soküp gelen yeri tespit edip onarımı yapmak olacaktır.

Herkese tsk.

Bende aynı sorundan kaynaklı sıkıntı yaşıyorum stop lambalarını söküp temizleyip slikonladım fakat kalorifer peteğini bulamadım bir türlü yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Özgür Şahin

Dün gece antalyada aşırı bir yağmur vardı. Sabah arabaya bindiğimde güneşliğin oradaki döşeme ve koltuk ıslaktı. Tepeden ya da camdan su almış fakat bu sorunu nasıl çözerim ben. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu arada tabandan benimki de alıyo fakst pek önemsemedim tabandan gelen suyu. Tamirci bi arkadaş senin arababayı düşürmek için davlumbazları sökmüşler o yüzden alıyo dedi. Ondan sonra da pek takılmadım ona ama yukardan su alması canımı baya baya sıktı

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Arkadaşımın 99 polosunda da güneşlikten olduğu yerden su alıyordu. Cam fitilinin ordan aldığını tespit ettik. Sıvı conta ile doldurduk.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...