İçeriğe Yönlendir

Usb Bellekte Görünmeyen Dosyalar Ve Usb Çoklayıcı

Recep Mura

Recommended Posts

Recep Mura

Arkadaşlar herkesin kullandığı bir bilg.a usb belleğimi takmak zorunda kaldım eve geldim usb belleğimi bilg.a takınca 30 küsur trojen buldu ve sildim tekrar taktığımda birçok dosyamı göremez oldum bellek 1 gblık ve özellikler kısmından kapasitesine bakınca 415 Mb dolu gösteriyor ama benim görebildiğim yalnızca 90 mb lık bölüm geri kalan 300 küsur mblık dosyalarımı nasıl görebilir ve nasıl kurtarabilirim...

Birde bugün Bim'den USB çoklayıcı aldım bilg. taktım 1gblık usb belleği çalıştırıyor fotoğraf makinası kartı okuyor ancak 400 gb ve 640 gblık harddisklerimi çalıştırmadı bu normal mi yoksa bir sıkıntı mı var? Bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Diskinizi temiz olduğuna emin olduğunuz bir pc de antivirus programı ile taratın. Ardından kendi pc'nize bağlayıp kontrol edin.

USB çoklayıcı için,gayet normaldir, verdiği akım yetmeyebilir. Harici disklerinizin Y tipi usb kablosu var ise, ikisini birden bağlayın.

Bu arada USB çoklayıcılar ile ilgili çok güzel bir test var, mutlaka herkesin okumasını tavsiye ederim.

http://www.pclabs.com.tr/2007/08/07/sahte-usb-20-hub-incelemeleri/

Yorum bağlantısı
Durmuş Özdemir

Windows 7 kullanıyor iseniz, eğer denetim masasından --> Klasör Seçenekleri --> Görünüm --> Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldırın, ayrıca -->gizli klasor ve sürücüleri göster seçeneğini işaretleyin.

Ardından gezginler.net' ten (kullandığım bir site olduğu için bu adı verdim başka bir sebebi yok) Combofix indirerek bilgisayarınızda çalıştırın, 50 basamaklı bir gözden geçirme yapacak ve bazı zararlı dosyaları silecektir.

ayrıca komut istemi kısmında iken flash belleğin içine geçerek Örnek --> cd F:

yazıp entere basarak attrib *.* -h yazarsanız virusten etkilenen dosyaların bazılarının gizli özelliğinide düzeltebilirsiniz.

kolay gelsin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Durmuş Özdemir

Teşekkür ederim hemen bir deneyeyim inş. olur sağolun...

est. siz sağolun

merak etmeyin olucaktır, mesleğim gereği sürekli yapıyorum. Ayrıca gizlileri görünür hale getiridikten sonra klasörlerin içine girip yeni bir klasör oluşturup eski klasörü silebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bu benimde başıma geldi. virüs bulaşması neticesinde virüs klasör veya dosyaların bir kısmını gizleyerek yerine kendi dosyalarını atıyor. virüsü temizledikten sonra klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster dediğinizde bile göremiyorsunuz. nero veya benzeri bir CD yazma programı ile usb yi açarsanız ordaki dosyaları görürsünüz. ardından o dosyaları seçip bilgisayarınıza kopyalayın daha

Yorum bağlantısı
Recep Mura

est. siz sağolun

merak etmeyin olucaktır, mesleğim gereği sürekli yapıyorum. Ayrıca gizlileri görünür hale getiridikten sonra klasörlerin içine girip yeni bir klasör oluşturup eski klasörü silebilirsiniz.

Dediklerinizi uyguladım ve gizli yapılmış ve gizliliği aktif olmayan klasörleri görebildim yeni klasör açıp oraya kopyaladım diğerlerini sildim oldu teşekkür ederim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Durmuş Özdemir

sorununuzu çözmenize katkı sağladığım için sevindim, ben teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

sorununuzu çözmenize katkı sağladığım için sevindim, ben teşekkür ederim.

Sayenizde bunu öğrendiğim çok iyi oldu hafta sonu yeğenlerime gitmiştim dayı fotoğraf makinemdeki resimleri bilg.da göremiyorum dedi baktım aynı durum hemen bahsettiğiniz işlemi yaptım resimler görünür hale geldi yeğenimde çok mutlu oldu sayenizde onu da sevindirmiş olduk...

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

benim patronunda bellekte sorun oldu burdaki bişgilerle çözdüm teşekkür :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...