İçeriğe Yönlendir

2009 Focus Titanyum X Paket Hb Yarı Otomatik Fikir Verirmisiniz?

Cüneyt Yiğit

Recommended Posts

Cüneyt Yiğit

Arkadaşlar 2005 focus comfort kullanıcısıyım.bu günlerde model yükseltme isteğim var internetten bakıyorum focus kullandığımızdan gönlümüzde üst model full bir araç var .Kafa karışık tabi teknik bilgiler yaş ve modeller arası farklılıklar yakıt değerleri

1) 2009 Focus titanyum X paket sanırım 100 beygir yakıt değeri nedir? ( manuel /yarı oto/ otomatik viteslerde)

2) 2009 Focus titanyum X paket ile 2010 /2011 Focus titanyum X paket arası herhangi fark varmı? (anahtarsız çalıştırma falan...)

3) 2009-2011 arası Focus titanyum X paketlerin teknik özelleklerini görebileceğim bildiğiniz bi site varmı ?

4) 2009 Focus titanyum X paket HB yarı otomatik 36bin KM füme renk 35 bin son fiyat var bu paraya alınırmı ? lpg taktırmam gerekecek 1500 tl de onun masrafı olcak model / fiyat vs. açısından değermi? tavsiyeniz ne olur ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

2009 focusların otomatiklerinde şanzuman sorunu var diye biliyorum tabi hepsi değil,2011 focuslarda power var,imkan varsa düz vites x paket düşünün mercekli farlar,sanruf,parçalı deri koltuk vs.şimdiden hayırlı olsun.

Arkadaşlar 2005 focus comfort kullanıcısıyım.bu günlerde model yükseltme isteğim var internetten bakıyorum focus kullandığımızdan gönlümüzde üst model full bir araç var .Kafa karışık tabi teknik bilgiler yaş ve modeller arası farklılıklar yakıt değerleri

1) 2009 Focus titanyum X paket sanırım 100 beygir yakıt değeri nedir? ( manuel /yarı oto/ otomatik viteslerde)

2) 2009 Focus titanyum X paket ile 2010 /2011 Focus titanyum X paket arası herhangi fark varmı? (anahtarsız çalıştırma falan...)

3) 2009-2011 arası Focus titanyum X paketlerin teknik özelleklerini görebileceğim bildiğiniz bi site varmı ?

4) 2009 Focus titanyum X paket HB yarı otomatik 36bin KM füme renk 35 bin son fiyat var bu paraya alınırmı ? lpg taktırmam gerekecek 1500 tl de onun masrafı olcak model / fiyat vs. açısından değermi? tavsiyeniz ne olur ?

1. evet 100 beygir yakıt tüketimi 10,5 - 11 litre arası

2. benim bildiğim kadarı ile anahtarsız çalıştırma var 2010 dan sonra,

3. bilmiyorum

4. bence hiç kaçırmayın kazası değişeni arızası yoksa. benim aracım x paket değil ve o fiyata vermem

2009 otomatiklerde ne gibi problem var ibrahim benim aracımda problem yok, bahsettiği 2007 öncesi cvt şanzumanlarda sorun var yani dizel olanlarda tam otomatik benzinlilerde problem ben karşılaşmadım duymadım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Cevaplar verilmiş zaten.Anahtarsız çalışma 2011 den itibaren var.Fiyat konusunda birşey diyemem ama daha uygun bulunabilir sanki.Araçta önemli bu konuda

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

1-2- benim aracım 2008 titanium x paket sedan ortalama 0,25 tl yakıyor manuel bende otomatiği de vardı 2010 model anahtarsız çalıştırma yoktu 2010 nun ikinci yarısında var ben otomatiği tavsiye etmem hem cok yakıyor hem 4 vites ben şahsen beğenmedim.

3- teknik özelliklerini sahibinden comdan bakabilrsin orada kıyaslama seceneğide var.

4-ben 2010 gri 30.000 de tüplüsünü otomatik hiç boyasız ciziksiz 34.750 ye verdim saygılar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yarı otomatik terimi pek doğru değil, bunlardaki bilinen, klasik türbinli otomatik şanzıman, şanzıman dışındaki bir düzenek ile, vites kolundan da istenen vites seçilebiliyor, ancak bu şekilde kullanan da pek görmedim.

motoru, şanzımanı gayet sağlıklıdır, revizyonu ucuzdur. 2010 titaniumX 35 binlerde bulunabiliyorsa, 2009 otomatik için de aynı rakam normaldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Bahsi geçen modellerde yarı otomatik vites yok tamammı tam otomatiktir. 100 bg 150 nm tork vardır. 2010 un 2. yarısından sonra gelenlerde anahtarsız çalıştırma özelliği var. Manuel olarak vites değiştirme olanağı var nadiren kullanıyorum. Benim arabam 2010 haziran çıkışlı tam otomatik ve anahtarsız çalıştırma özelliği var. Piyasada bulunabilecek en sorunsuz otomatik vitese sahiptir. Ortalama yakıt tüketimim şuan 10.2 lt Kış aylarında 10.6 ya kadar çıkmıştı yazlık lastikleri takınca düşmeye başladı. Fiyat uygun 1000 tl daha indirebilirseniz tüp masrafı azalmış olur.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Yiğit
(düzenlendi)

Teşekkürler arkadaşlar. Focus un otomatiği ile ilgili şüphem kalmadı. Hanımda rahat kullanır diye otomatik düşünüyorum.Yakıt değeri de şu an kullandığım 2005 1.6 comfort ile aynı değerlerde ş içi:10,9- şdışı :5,9 yanlış olmasın otomatikte 10,6 /5,7 civarı anladığım kadarıyla .bu durumda teknolojiyi yenilerken yakıt sabit kalıyor otomatik kullanım rahatlığı geliyor. bide titanium farkı .

tarihinde Cüneyt Yiğit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cüneyt Yiğit
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...