İçeriğe Yönlendir

Renk Körlüğü Testi

Misafir

Recommended Posts

Uğur Çınar

ya benim gittiğim yerde kadın belki onsenelik ipleri attı önüme ne renk kalmış ne ton :D bilemedik tabii başka yere gittik oradak ren k katoloğu gibi bir şey çıkardık bildik aldık ehliyeti yoksa zor sanki ikinci sınıf insan mış gibi muamele yapıyo doktorlar bu konuda :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ya benim gittiğim yerde kadın belki onsenelik ipleri attı önüme ne renk kalmış ne ton :D bilemedik tabii başka yere gittik oradak ren k katoloğu gibi bir şey çıkardık bildik aldık ehliyeti yoksa zor sanki ikinci sınıf insan mış gibi muamele yapıyo doktorlar bu konuda :D

Bırakın renk testini, lensle girdim göz muayenesine, ehliyetimde de yazmaz lensli olduğum :)

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Renk körlüğü bende yok ama okumaya üşendim mesela orada 3 yazıyor ben 8'e tamamlıyorum 8 diyenlerin ne olduğu yazmıyor :D

09_d.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

ben renk körüyüm.

aracımın benzinden gaza geçtiğini ışıklı göstergeden anlayamıyorum. uyuz oluyorum.başka da sıkıntı yok.

trafik ışıklarıda sırasından biliyoruz. en üstte yeşil yanıyor. ya.. :unsure2: ordan biliyorum.

bizde ara renkler yok. sadece

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu yuvarlak yuvarlak, benek benek resimleri neden koydunuz ki buraya? :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

"Normal görenler hiç bişey göremez" yazan resme baktım ve bişey göremeyince, haydaa bi bu eksikti derken alttaki açıklama bi oh çektirdi :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bende Kırmızı yeşilde sıkıntı yok ama diğerlerini göremiyorum malesef ehliyet alırkende görememiştim ama aldım ehliyeti... :) Doktorla aramızda geçen diyalog süperdi ama... :)

Doktor : Göremiyosun renkleri nabıcaz ?

Ben : Bilmem doktor bey nabıcaz ?

Doktor : Bilgisayardan anlarmısın ?

Ben : Anlarım az biraz...

Doktor : Ya bu benim pc nin sesi çıkmıyo bi baksana... :)

Ben : Ses kartını yükledim bakın çalışıyor şimdi... :)

Doktor : Raporu aliyim SAĞLAM geç... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

şimdi sen burada hangi ışık yanıyor, ayırt edemiyormusun? :biggrin:

ya da burada hangisi yanıyor?

Nzzow.jpg

Hangisi yanmıyor ki? :p

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Bende de sorun yok,ama son resmi 26 değil de 28 okudum bir gariplik mi var acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

şimdi sen burada hangi ışık yanıyor, ayırt edemiyormusun? :biggrin:

F66MK.jpg

ya da burada hangisi yanıyor?

Nzzow.jpg

bilmez olurmuyum. sarı-kırmızı ve yeşil yanıyor. ;)

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

10 erkekten birinde bu durum vardır. Hastalık ya da problem olarak kabul edilmemesi gerekir. Web sayfalarının tasarımı, işaret tasarımları, trafik levha tasarımları bu durum gözönüne alınarak yapılmalıdır.

Anket açsak konu başına.. Ordan %8 oranını yakalarız.

Hocam bu konu ile ilgili örnek gösterebilirmisiniz ? Doğru ve yanlış tasarım olarak.

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

ilk 3 ve sonuncu harici okuyamadım :D ,ama günlük yaşantımda herhangi bi ayırt edememe problemim yok,kör müyüm değil miyim arkadaş anlamadım :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya

Ben bu testi anlayamıyorum. Daha önce denemiştim, göremediğim sayılar olmuştu. Renk algımı pek çok kez pek çok kişiden dönüt alarak denedim, hayat tüm renkleriyle capcanlı gözlerimde, lakin buradaki bazı sayıları hiç göremiyorum, bu test gerçekten güvenilir mi acaba? Ya da benmiki farklı bir renk körlüğü türü mü anlayamadım gitti.

Yorum bağlantısı

Ben bu testi anlayamıyorum. Daha önce denemiştim, göremediğim sayılar olmuştu. Renk algımı pek çok kez pek çok kişiden dönüt alarak denedim, hayat tüm renkleriyle capcanlı gözlerimde, lakin buradaki bazı sayıları hiç göremiyorum, bu test gerçekten güvenilir mi acaba? Ya da benmiki farklı bir renk körlüğü türü mü anlayamadım gitti.

Ümit hocam,testte okuma mesafesi yaklaşık 1metre olmalıymış.

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya

Teşekkür ediyorum, bir de öyle deneyelim bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...