İçeriğe Yönlendir

Toplam Epb Arızası..

hasan issi

Recommended Posts

hasan issi

yeni aldığım 2005 ghia aracımda temizlemek için orta konsolu söktüm.elektrikli el freninin bağlı olduğu soketi de çıkardım.

sonra kontağı açtığımda -toplam epb arızası- diye hata verdi ve el fren lambası yanıp sönmeye başladı el freni çekili durumda..hareket edemiyorum.

konsolun altındaki mekanik el frenini de çektim bir şey değişmedi..

sorun ne olabilir..

teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Orta kosol sökülünce bir arıza oluşmuş anlaşılan ama konsolun altındaki mekanik el frenini çekince aracı salıvermemesi ilginç..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Oralara bulaşmakla pek iyi etmemişsiniz, nazlı bir sistem, çekici ile servise gitmesi lazım....

Yorum bağlantısı
Fatih Ardıç

mekanik salıverme kolunu tam güçle asılmanız gerekir

eger bırakmazsa daha güçlü birine asılmasını isteyebilirsiniz

sonrada aracı test cihazına baglayıp soruna bakılması gerekir

basit bir fiş sorunuda olabilir

sistemi elle salıverme halatından mekanik olarakda devreden çıkartabilirsiniz

Yorum bağlantısı
hasan issi

cevaplarınız için teşekkür ederim.

mekanik sistemi kuvvetli çektim ama sonuç yok..

akünün artı kutup başını söktüm bekliyorum.sabah takıp sonucu yine buraya yazarım..

Yorum bağlantısı
hasan issi

olmadı malesef..

akü sabaha kadar boştaydı,sabah taktığımda yine aynı hata..

mekanik fren kolu da çok sert,fazla güç istiyor anladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

olmadı malesef..

akü sabaha kadar boştaydı,sabah taktığımda yine aynı hata..

mekanik fren kolu da çok sert,fazla güç istiyor anladığım kadarıyla.

akü takılıyken ve araç çalışmıyorken sigortası var ise, çekip deneyebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
hasan issi

sorunum çözüldü.. :)

mekanik fren kolu çok sertmiş ben kolu çekemedim.bir arkadaşım daha kuvvetli asıldı ve arka tekerleklerin bulunduğu yerden çatt diye ses geldi ve frenler kendini saldı.

-toplam epb arızası- yazısı hala ekranda duruyordu.bunun aküden kaynaklandığını sanıyordum ve de yanılmamışım.(çünkü arabamı temizlerken kapılar açık kaldı ve iç lambalar hep yandı)

aracı bulunduğu yerde 20-25 dk kadar çalıştırdım.15-20 km kadar yol yaptım.eve geldim ve kontağı yeniden kapatıp açtığımda hatanın silindiğini gördüm. :good1:

yakın zamanda bir akü almam gerekecek herhalde..

konu ile ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

kazasız belasız günler dilerim. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Tonguc Barış Akın

Herkese iyi günler;

Benim problemim daha büyük! Aracım 2004 c-max(tdci); hareket halindeyken toplam epb arızası verdi ve sonrasında durduğumda el freni çalışmadı. Pc'ye bağladığımızda da aynı arızayı verdi, serviste sorduğumda arkada bulunan el freni merkezinin komple değiştiğini söylediler. Ben dışarıda kendim kontrol ettirdim ve motor ve diğer aksamlarda sorun olmadığını, arızanın kutu içerisinde bulunan kartta olduğunu öğrendik. Ne yazık ki Uşak ta bu kartı tamir ettiremedim. İçinizde bu konu hakkında bilgi olan varsa yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler:

Yorum bağlantısı
Burak Atmaca

Herkese iyi günler;

Benim problemim daha büyük! Aracım 2004 c-max(tdci); hareket halindeyken toplam epb arızası verdi ve sonrasında durduğumda el freni çalışmadı. Pc'ye bağladığımızda da aynı arızayı verdi, serviste sorduğumda arkada bulunan el freni merkezinin komple değiştiğini söylediler. Ben dışarıda kendim kontrol ettirdim ve motor ve diğer aksamlarda sorun olmadığını, arızanın kutu içerisinde bulunan kartta olduğunu öğrendik. Ne yazık ki Uşak ta bu kartı tamir ettiremedim. İçinizde bu konu hakkında bilgi olan varsa yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler:

arkadaşım geçmiş olsun aynı olaya yakın bi olay benim de başıma geldi tamamen akü kaynaklıymış.servise gittiğimde bana da o sistemin tamamını değişmesi gerektiği söylendi.

4000 tl civarı bir parçaymış ben de risk aldım 1000 km yol yaptım akü doldu sorun çözüldü.bi aküyü yenilemeyi deneyin derim inşallah aküdendir can sıkıcı bir durum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...