İçeriğe Yönlendir

Adana Özel Renault Servis Tavsiyesi

İbrahim Yılmaz

Recommended Posts

İbrahim Yılmaz

Merhabalar Arkadaşlar, abime 2. el 2006 model clio 3 hb benzinli araç aldık, araç 46 bin km de. Araç hakkında fazla teknik bilgimiz yok. Bu hafta araçta servis ikaz ışığı yandı. servisi aradık bakım zamanının geldiğini söylediler ve triger setininde değişmesi gerektiğini söylediler. Fiyat olarak 1100 TL ye(800 triger seti+300 bakım) RpS_confused.gif bu işlemleri yapabileceklerini söylediler. Bana çok pahalı geldi. Bir kaç sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1) 45 bin bakım için neler değişmeli neler kontrol edilmeli?

2) Yetkili servise gitmeden servis ikaz ışığı söndürülebilir mi?

3) Adana da bu iki işlemi yapacak, işinin ehli özel servis varmı? tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault'ta triger değişimi 4 sene veya 60bin km'dir.

Sizin süre olarak hayli geçmiş. Mutlaka değiştirmeniz gerekir.

İkaz ışığı söndürülür ama bu bakım yaptığınız manasına gelmez :) Bu sebeple kalması daha mı doğru ne sanki:)

Bir hafta kadar sonra renault'ta kampanya başlayacak, %20 veya %30 indirim olacak. Onu bekleyin, böylelikle daha ucuza halledebileceğinizi sanıyorum.

Triger önemlidir, bilmeyen yaparsa vay halinize...

Yorum bağlantısı
İbrahim Yılmaz

Sani Bey,

Renault'ta triger değişimi 4 sene veya 60bin km'dir.

Sizin süre olarak hayli geçmiş. Mutlaka değiştirmeniz gerekir.

İkaz ışığı söndürülür ama bu bakım yaptığınız manasına gelmez :) Bu sebeple kalması daha mı doğru ne sanki:)

Bir hafta kadar sonra renault'ta kampanya başlayacak, %20 veya %30 indirim olacak. Onu bekleyin, böylelikle daha ucuza halledebileceğinizi sanıyorum.

Triger önemlidir, bilmeyen yaparsa vay halinize...

Sani Bey, teşekkür ederim cevabınız için.Demek istediğim özel serviste bakım yapıldığında servis uyarı ışığı söner yada söndürülür mü?, triger kesin değişecek onu biliyorum.% 30 indirim olsa bile hala pahalı. Benim 2006 tcdi fiestanınl triger setini özel serviste 240 tl, 60 bin bakımını da yetkili serviste 260 tl ye yaptırmıştım. Birde Renault bakımları ucuz derler :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renult'un yetkili servisi diğer yetkililiere göre ucuzdur, doğrudur.

Özel serviste de söndürülür. Aracınız çalıştığında Oil Ok yazısını gördüğünüzde bir kere yukarı ok a basın, sonrsında yağ seviyenizi göreceksiniz. O ekranda yukarı ok'a basılı tutun ve tataa.

Yorum bağlantısı
İbrahim Yılmaz

Renult'un yetkili servisi diğer yetkililiere göre ucuzdur, doğrudur.

Özel serviste de söndürülür. Aracınız çalıştığında Oil Ok yazısını gördüğünüzde bir kere yukarı ok a basın, sonrsında yağ seviyenizi göreceksiniz. O ekranda yukarı ok'a basılı tutun ve tataa.

Teşekkürler ederim Sani Bey, araç abimde söylediklerinizi bir denesin bakalım.

Yorum bağlantısı
İbrahim Yılmaz

Erdoğan Bey teşekkür ederim tavsiyeniz için. Aklımızda clio yoktu fiesta filan bakıyorduk. Yakın bir arkadaşın abisinden aldık aracı, araç çok temiz bakımları yetkili serviste yapılmış fiyatı da bize cazip olunca kaçırmadık. Sizin araç da çok güzel ve temiz gözüküyor :good1: yalnız 1.2 motor bize küçük gelebilir. araç engebeli yapıya sahip Aladağ ilçesinde kullanılacak.İnşallah sizde aracınızı gönlünüze göre satarsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...